POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.02.2021, 22:43:31] • Świnoujście

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Pstrokate kolory, spodnie dzwony, ortalionowe dresy oraz wszechobecny jeans! Mogłoby się wydawać że było to zaledwie kilka dni temu, jednak gdy zdamy sobie sprawę że od szalonych lat 90’, pierwszych randek, pocałunków i imprez do białego rana dzielą nas ponad dwie dekady, w oku może zakręcić się łza. W sentymentalną podróż do czasów Naszej młodości postanowił zabrać nas Sławomir Ryfczyński, który był jednym z nielicznych fotografów tamtych lat! Jesteście gotowi?

Naszym dzieciom oraz wnukom ciężko sobie wyobrazić że pomimo iż nikt z nas nie miał Facebooka, Instagrama a nawet telefonu komórkowego, ludzie wiedzieli jak się znaleźć, jak spędzać czas a przede wszystkim jak się bawić!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Osoby bawiące się na dyskotekach chciały aby ktoś robił im zdjęcia, a każde z ujęć było przemyślane i na wagę złota.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Zdjęcia były naturalne, bez obróbki w programach graficznych czy z dodatkiem filtrów.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Każdy bawił się, rozmawiał i pomimo że nie było internetu a duży telefon komórkowy był rarytasem dla wybranych, ludzie wiedzieli jak się znaleźć i żyli ciesząc się każdą spędzoną ze sobą chwilą, może nawet bardziej niż w dzisiejszej dobie internetu...

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Tak właśnie bawili się Wasi koledzy, rodzice oraz dziadkowie w latach 90’! Historyczne fotografie zrobione prawie 30 lat temu i czasy które już nigdy nie wrócą.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Kliknij tu, aby zobaczyć fotogalerię

https://iswinoujscie.pl/fotografie/1216/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 242, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 242

Gość • Wtorek [18.05.2021, 15:11:40] • [IP: 188.146.166.**]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Sobota [17.04.2021, 16:39:43] • [IP: 188.146.233.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Piątek [09.04.2021, 23:12:50] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 13:45:23] • [IP: 188.146.166.*]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Piątek [26.03.2021, 13:04:06] • [IP: 188.146.161.*]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Sobota [20.03.2021, 02:02:50] • [IP: 77.252.46.***]

"Media społecznościowe i giganci technologiczni całkowicie zrujnowali społeczeństwo. Z każdym mijającym rokiem ludzie stają się coraz gorsi."

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 11:43:08] • [IP: 188.146.162.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Niedziela [14.03.2021, 12:10:39] • [IP: 188.146.160.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Czwartek [04.03.2021, 21:05:02] • [IP: 188.146.160.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Środa [03.03.2021, 08:59:22] • [IP: 62.69.252.***]

a ten w tej bordowej tez fajny ciekawe czy jest i zyje

Gość • Wtorek [02.03.2021, 21:17:53] • [IP: 176.221.122.**]

iI wszyscy mieli zęby, bo w tych czasach to co niektórzy albo nie maja albo sztuczne jak Pan Bóg da hihihi Bez obrazy oczywiście :)

Gość • Wtorek [02.03.2021, 09:56:58] • [IP: 148.122.184.***]

Dziekuje Ci Boze ze dane mi bylo zyc w latach dziewiecdziesiatych...

Gość Wal • Piątek [26.02.2021, 04:49:27] • [IP: 107.77.205.**]

Lata 80 też były super. Scandia, Ewa cuda na promenadzie i w koszach na plaży...Podobno 90 były jeszcze bardziej szalone bo komuna padła i wszyscy łykali wolność i obrabiali Niemców z marek.Przyjechalem na urlop z Kanady i w szoku byłem jak było fajnie.. Wróciłem do Polski a tu Unia kłody zaczęła pod nogi rzucać i powoli Dziki Zachód się skończył. Wróciłem do Kanady ale nigdy nie zapomnę szalonych lat w Polsce. Teraz PLANdemia załatwili cały świat..

Gość • Wtorek [23.02.2021, 16:04:12] • [IP: 37.8.230.***]

Nie wszystko nadaje się do oglądania, trochę selekcji by się przydało przed publikacją.Takie śmieszne towarzystwo i ciuchy a zachowania co niektórych tragedia. Chyba dobrze, że czasy się zmieniły, wieść potańczyła, pośpiewała i odeszła.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 00:34:17] • [IP: 176.221.123.***]

Dorotka byla piekna ciekawe jak dzisiaj wygląda

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 17:00:22] • [IP: 176.221.123.***]

prosze jeszcze o lata 80-te, baaaardzo, poza tym zwróćcie uwage jakie laski były szczupłe i zgrabne, zero celulitu - rewelacja. I ta szczera radość na twarzy EXTRA

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 15:05:58] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Katolik • Poniedziałek [22.02.2021, 11:23:56] • [IP: 89.151.34.*]

Kiedyś był taki dokument czekając na sobotę... a to nasza sobota na miarę Świnoujścia.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 21:20:25] • [IP: 83.20.222.***]

Jimmy to był u nas w mieście, może ten w niebieskiej kurtce to gość i szacun, ale Jimmy to był radyjko i z tą ksywką jego kojarzymy

Gość • Niedziela [21.02.2021, 00:07:16] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Sobota [20.02.2021, 22:59:59] • [IP: 94.254.137.***]

A czy na zdjęciu tytułowym w żółtej marynarce to nie jest przypadkiem Pan Paweł Sujka? No jest, i co ??

Gość • Sobota [20.02.2021, 20:59:01] • [IP: 77.241.106.***]

A czy na zdjęciu tytułowym w żółtej marynarce to nie jest przypadkiem Pan Paweł Sujka?

Gość • Sobota [20.02.2021, 15:37:52] • [IP: 188.146.234.***]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Gość • Sobota [20.02.2021, 12:52:21] • [IP: 188.146.226.***]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Gość • Sobota [20.02.2021, 10:14:39] • [IP: 176.221.123.***]

wiekszosc nie zyje :) albo są starzy i umrą

Oglądasz 1-25 z 242
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■