POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.04.2019, 15:46:53] • Polska

Kulturalne propozycje na czas strajku

Zamknięte szkoły i przedszkola to wyzwanie dla rodziców i pracodawców. Urząd Marszałkowski i marszałkowskie instytucje kultury starają się udzielić wsparcia, przedstawiając specjalną ofertę na czas trwania strajku.

W związku ze strajkiem Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przygotował dodatkową bezpłatną ofertę dla dzieci. W dniach 10-12.04.2019 r. w Kinie Zamek wyświetlane będą projekcje znanych i lubianych kreskówek. Projekcje odbywają się w terminach: 10.04 i 11.04. (środa, czwartek) godz. 9.00; 11.00; 13.00. W piątek 12.04 seans zaplanowano na godz. 9.00. Czas trwania bajek to około 90 minut. Bilety wolnego wstępu do odbioru na pół godziny przed seansem w kasie Kina Zamek, wejście A, 1 piętro. W przypadku przedłużenia się strajku Zamek rozważy przygotowanie dodatkowych propozycji w przyszłym tygodniu.

Książnica Pomorska w Szczecinie również przygotowała specjalną ofertę. W poniedziałki i środki o godz. 12.00 odbywać będzie się czytanie bajek dla dzieci. Wtorki i czwartki (godz. 12.) to lekcje biblioteczne dla młodzieży. W budynku w godzinach 8.00-15.00 dostępna jest sala gier planszowych (Sala im. Z.Herberta). Codziennie o godz. 11.00 odbywa się Młodzieżowa Akademia Wiedzy (Sala im. H.Markiewicza i Sala im. S.Badonia). W południe prezentowane są także tajniki konserwacji książek oraz prowadzone warsztaty "Jak mówić do rzeczy i do ludzi". Udział jest bezpłatny.

W związku ze strajkiem Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza do zwiedzania wystaw stałych i czasowych. Na wybranych ekspozycjach w godzinach 10.00–13.00 dyżury będą pełnić kuratorzy lub edukatorzy. Bilety wstępu kosztują 1 zł (także dla osób dorosłych – tzw. bilet specjalny).

W gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego można oglądać unikatową kolekcję kopii antycznych rzeźb – „Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów" oraz odbyć egzotyczną podróż na Czarny ląd, czyli zobaczyć wystawy stałe Działu Kultur Pozaeuropejskich – „W Afrykańskiej wiosce", „Sztuka Afryki – między maską a fetyszem", a także „Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki". Kuratorki wystaw afrykańskich będą do Państwa dyspozycji do piątku w godzinach 10.00–13.00.

W Muzeum Tradycji Regionalnych wciąż (do 5 maja) można podziwiać wystawę czasową „Świętowanie. Zabytki obrzędowości rodzinnej i dorocznej" (dyżur edukatora w piątek, 12 kwietnia w godzinach 10.00–13.00), zobaczyć wystawy stałe związane z historią regionu – „Złoty wiek Pomorza" (dyżur edukatora w środę oraz czwartek (10 i 11 kwietnia) w godzinach 12.00–14.00), „Stare srebra" oraz „Gabinet Pomorski".

Muzeum Historii Szczecina to absolutna „lektura obowiązkowa" dla każdego szczecinianina. Można tu poznać dzieje miasta od czasów pradawnych do współczesności. Kontynuacja tej wciągającej narracji to już wystawa „Miasto sprzeciwu. Miasto protestu" w Centrum Dialogu Przełomy. W obu gmachach (w godzinach 10.00–13.00) czekać na Państwa i dzielić się swoją wiedzą będą muzealnicy.

W Muzeum Sztuki Współczesnej w czwartkowy wieczór zostanie otwarta nowa wystawa czasowa – „Zooestytka. Zwierzęta w sztuce".

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [12.04.2019, 21:51:06] • [IP: 92.42.119.**]

A W SWINOUJSCIU CO?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■