POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [27.07.2008, 09:43:44] • Świnoujście

Żegnaj „Famo” na rok

Żegnaj „Famo” na rok

fot. Mateusz Królikowski

Koncert Big Bandu Famy pod dyrekcją Włodka Pawlika, z którym wystąpili muzycy zespołu „El Salsero” z Kostaryki, popisy instrumentalistów warsztatów jazzowych i warsztatu wokalnego oraz recital gwiazdy – Andrzeja Smolika z zespołem. Tak w skrócie przebiegał finałowy koncert tegorocznej edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej. Finał połączony z odczytaniem werdyktu jury odbył się wieczorem 26 lipca i był jedyną prezentacją festiwalu na deskach amfiteatru.

Trzeba przyznać, że połączenie jazzowej klasyki z tanecznymi rytmami Południowej Ameryki było dość karkołomnym pomysłem. Muzycy uczestniczący w warsztatach jazzowych oraz warsztatu wokalnego tegorocznej „Famy” podołali jednak temu niełatwemu zadaniu.

Żegnaj „Famo” na rok

fot. Mateusz Królikowski

Do udziału w finałowym występie zaprosili także latynoskich muzyków z grupy El Salsero z wokalistą Alanem Guzmanem. Dzięki temu koncert big bandu stopniowo przemieniał się w gorącą fiestę. Temperatura koncertu była od samego początku wysoka, bo wszyscy oczekiwali na werdykt jury. Decyzje jurorów nie wzbudziły kontrowersji wśród publiczności. Zainteresowani internauci mogą go w całości przeczytać także na naszej stronie.

Żegnaj „Famo” na rok

fot. Mateusz Królikowski

Bohaterem sobotniego wieczora w amfiteatrze był pochodzący ze Świnoujścia kompozytor, producent i multiinstrumentalista – Andrzej Smolik. Jego koncert oczekiwany był ze szczególnym zainteresowaniem publiczności. Po raz pierwszy, bowiem od czasu, gdy Andrzej stał się niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej, wystąpił w rodzinnym Świnoujściu. Nie był to jednak solowy występ. Smolikowi towarzyszył na scenie liczny, bo aż dziewięcio - osobowy zespół. Wokalistkami były Mika Urbaniak i Kasia Stankiewicz. Repertuar nawiązywał do słynnego koncertu w radiowej „Trójce”.

Żegnaj „Famo” na rok

fot. Mateusz Królikowski

Okazało się, że ambitna muzyka oparta na elektronicznym brzmieniu może także doskonale bawić. Rytmiczne utwory nie zachęcały do siedzenia na ławkach. Już po pierwszych taktach część amfiteatru bujała się w rytm piosenek najsłynniejszego obecnie świnoujskiego muzyka. Można mieć nadzieję, że debiut w rodzinnym mieście zachęci Smolika do kolejnych występów w Świnoujściu. Ten pierwszy rozbudził tylko apetyty miejscowych melomanów, którym nie doczekali się nawet bisu. Być może powodem był także trwający pożegnalny wieczór w „Centrali”, na który wielu chciało jeszcze zdążyć.

Żegnaj „Famo” na rok

fot. Mateusz Królikowski

Świnoujście, 26 lipca 2008 Jazz Club Centrala
WERDYKT JURY festiwalu FAMA 2008


Jury FAMY w składzie:
Jaro Gawlik
Adam Grzanka
Jarosław Koziara
Konrad Pawicki
Magdalena Ujma
Katarzyna Wolnik – Sayna

Postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Tytuły laureatów festiwalu FAMA 2008 otrzymują:
Tomasz Stokowski za teksty napisane w trakcie festiwalu
Grupa „Tektura” za projekty: „Tektura”, „Poezja do kotleta” oraz „Der”
Twórcy spektaklu „Happy Birthday Świecie”
zespół Niceness
Kalina Kasprzak
Zofia Łukasza
Karolina Serocka
Cezary Odolak

Nagrodę Tajemniczego Wielbiciela Talentów w wysokości 300 zł. Otrzymuje Piotr Kopeć

Nagrodę organizacyjną, ufundowaną przez byłych i obecnych dyrektorów festiwalu w wysokości 800 zł. Otrzymuje Jakub Sawicki

Tytuł laureata festiwalu FAMA 2008 oraz nagrodę w wysokości 1000 zł. Otrzymuje zespół „Blue Machine”

Nagrodę im. Mariana Redwana, ufundowaną przez przyjaciół patrona nagrody, za poziom prezentowanych tekstów i całokształt prac związanych z literaturą na festiwalu oraz równorzędne nagrody w wysokości 1 000 zł otrzymują Ireneusz Pieczonka oraz Robert Rybicki.

Nagrodę Trytona ufundowaną przez prezydenta Świnoujścia, przyznawaną najwybitniejszej osobowości artystycznej festiwalu oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 2 500 zł. Otrzymują: zespoły Lont i Pchełki

Trójząb Neptuna – nagrode w wysokości 3 000 zł., przyznawaną za najdonioślejsze wydarzenie artystyczne festiwalu otrzymują twórcy spektaklu „Jak powstał świat”

Organizatorzy pragną również podziękować :

Rektorowi Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, profesorowi Wojciechowi Mullerowi oraz Prorektorowi Politechniki Radomskiej, Profesorowi Zbigniewowi Łukasikowi za wsparcie udzielone podczas realizacji festiwalu.

Darowi Ryżczakowi, szefowi Centrali za organizację klubu festiwalowego Tadeuszowi Surze, administratorowi amfiteatru, za niezawodną i skuteczną pomoc Zbyszkowi Poldkowi Dobroszowi, za poprawianie świata oraz Uczestnikom warsztatu wokalnego, twórcom koncertu „Disco Party Złoty Kolczyk” za niezapomniane show muzyczno – kabaretowe

Na tym protokół zakończono, podpisano, przeczytano.... DYREKTOR FESTIWALU FAMA

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 18:03:03] • [IP: 217.97.199.*]

Bo kiedyś student to był ktoś, teraz byle miernota może być studentem.

Gość • Wtorek [11.08.2009, 17:27:59] • [IP: 87.205.246.***]

zaproscie jarka nohavice z ostravy!...

Gość • Wtorek [11.08.2009, 14:44:44] • [IP: 83.21.23.**]

FAMA przed laty była naprawd atrakcyjna. Ś-cie na tym korzystało> czasy się zmieniły.Trzeba umieć wykorzystać z ruchu studenckiego - to co najlepsze.Jeżdzić na przeglądy piosenki, kabaretów, teatrów. ..i zapraszać tych co są najlepsi.Ale to wymaga wysiłku!!

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 11:18:46] • [IP: 192.168.100.***]

Fajna taka retrospekcja.I można porównać z nowym programem powyżej

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:58:09] • [IP: 80.54.123.**]

o co chodzi z tym lekko nieświeżym newsem z 2008 roku ??

Gość • Czwartek [26.03.2009, 13:28:17] • [IP: 92.42.119.***]

FAMA pamiętam Ją od początku istnienia.Wybaczcie- spłakałem się.

Gość • Środa [27.08.2008, 00:22:23] • [IP: 80.245.177.***]

lepiej * na zawsze..

Gość • Czwartek [31.07.2008, 10:21:46] • [IP: 195.205.202.**]

NICENESS dał Czadu - świetny zespół.

Gość • Środa [30.07.2008, 00:37:05] • [IP: 149.254.200.***]

wszechobecnej komercji estradowej.Famo trzymaj się ?? a co to * hahahah:D

Jim • Wtorek [29.07.2008, 17:21:51] • [IP: 92.42.112.***]

Gość • Niedziela [27.07.2008, 22:45] • [IP: 92.42.114.***]...-przeczytaj sobie wszystkie komentarze na temat" FAMY" i wtedy się wypowiadaj co do wyjścia!!

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 18:57:10] • [IP: 83.9.81.***]

Nagrodę Tajemniczego Wielbiciela Talentów otrzymał Piotr Krępeć a nie Kopeć:) Pozdrawiam!

BB • Poniedziałek [28.07.2008, 17:16:12] • [IP: 83.21.51.***]

Nigdy nie miałam jędrnego tyłka:)To do gościa poniedz.02;58

Agelika • Poniedziałek [28.07.2008, 14:21:29] • [IP: 10.0.3.**]

No niceness zagrało naprawde dobrze :) małe chłopaszki a rade sobie dają świetnie. i jak na rok istnienia zespołu naprawde super !! :) Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 14:16:25] • [IP: 10.0.3.**]

NICENES !! Brawo !!

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 08:58:34] • [IP: 92.42.113.***]

ŻEGNAJ FAMO NA ZAWSZE

Gość • Poniedziałek [28.07.2008, 02:58:33] • [IP: 88.156.235.**]

Do BB widzisz tylko swój tyłek, on niestety ni jest tak jędrny jak 10 czy 20 lat temu.Ale trzymaj się i czasami wrzuć na luz, to nie Fama zasrywa tunele.

BB • Poniedziałek [28.07.2008, 02:43:32] • [IP: 83.21.3.**]

Fama jest ok tylko że studenci już nie ci sami.Przed laty fama bawiła, było kulturalnie a dziś??Tabuny pijanych i naćpanych pseudo stydentów.Najwięcej się przewaliło pod sklepem całodobowym na ul.Chrobrego/ten sklep to koszmar i zmora dla mieszkańcow osiedla/ Jedni kończyli balangę o 4 rano inni już zaczynali 6 rano.To wszystko działo sie na osiedlu pod sklepem a później na osiedlowej piaskownicy!!My" dziękujemy" braci studenckiej za te darmowe występy...o co ja mówię darmowe, przecierz my tu płacimy najwyższe czynsze w mieście.Więc zarząd spółdzielni" Słowianin" powinien braci studenckiej odpalic dolę!!Acha zapomniałam dodać żeby spółdzielnia podstawiła pod nasze dwa tunele kabiny WC, to i sklep całodobowy jeszcze by na tym zarobił.A tak to publiczny sracz jest w tunelach i nikt nie zarabia.I co ja mówie?Przecierz zarabia spółdzielnia" Słowianin", bo my mieszkańcy płacimy za to WC!!ŻEGNAM OZIĘBLE" FAMĘ"!!

Central,a • Poniedziałek [28.07.2008, 02:12:07] • [IP: 88.156.235.**]

Fama ?, To dzięki Famie Świnoujście nie zeszło na psy wszechobecnej komercji estradowej.Famo trzymaj się !!

Gość • Niedziela [27.07.2008, 23:27:18] • [IP: 92.42.114.***]

ach zapomniałam nadmienić, że byłam z osobami które są co roku jak i z takimi które są po raz pierwszy... wszystkie świetnie się bawiły... prowadzący jak co roku zabawni... chociaż Idea mogli zaprezentowac inny skecz... bardziej zabawny... ale i tak są świetni... a zabawni kolesie którzy zapowiadali wyniki... płakałam ze śmiechu a także ze" zmęczonego" bohatera :) komu z nas nie zdarza się" zmęczyć" :) taka nasza ludzka słabość... aaa raz jeszcze pozdrawiam malkontentów ;) życzę radości o poranku :) K.

Gość • Niedziela [27.07.2008, 22:45:41] • [IP: 92.42.114.***]

szczerze mówiąc bawiłam się świetnie... najbardziej podobali mi się laureaci trytona oraz głównej nagrody inspirowani zapewne Dżemem" Blue Machine" żałuję że nie zobaczyłam ich koncertu w muszli... komu się nie podobało mógł wyjść... koncert jazzowy prześwietny... aż nogi same do tańca skakały... a Nasz Andrzej... brak słów... pozdrawiam malkontentów... :) K.

Gość • Niedziela [27.07.2008, 21:24:46] • [IP: 80.245.178.**]

ŻEGNAJ FAMO... OBY NA ZAWSZE!!

malutki • Niedziela [27.07.2008, 20:45:32] • [IP: 213.155.162.***]

:) dziękuję za wyczerpującą ripostę. Lotna jak zakończony festiwal

Gość • Niedziela [27.07.2008, 20:18:49] • [IP: 90.129.70.**]

oj, malutki... to u Ciebie rozum, a i wzrok nie za dobry bo widzisz tylko to cochcesz. No i ten dowcip zaostrzenia wmaga...

malutki • Niedziela [27.07.2008, 20:12:58] • [IP: 213.155.162.***]

ktoś poniżej napisał" żegnajcie i nie wracajcie". Też mi się to ciśnie na usta. Napewno niech nie wracają" przywódcy" tegorocznej Famy. Koncert finałowy prowadzony był przez śmiesznych dla siebie prowadzących, Pawlik świetnie się bawił (sam) a w studenckim big bandzie grali profesjonalni muzycy z Kostariki (tak mówił sam maestro). Odczytujący werdykt jury był zbliżony poziomem do nieuczłowieczonego jeszcze Tytusa de Zoo, a jeden ze zwycięzców na scenę wszedł pijany. Zadam pytanie. Kto za to zapłacił, bo jeśli miasto, to współczuję mieszkańcom, że ich podatki idą na taką żenadę. Poziom trzymał tylko andrzej Smolik, chociaż po cholerę dał się wrobić w taką imprezkę. Organizatorzy-nie wracajcie za rok !!

Jim • Niedziela [27.07.2008, 19:07:33] • [IP: 92.42.112.***]

na rok...??...tylko??

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■