POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.06.2019, 15:40:21] • zachodniopomorskie

Pomorze Zachodnie promuje się na lotniskach

Pomorze Zachodnie promuje się na lotniskach

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Skandynawia to jeden z głównych kierunków, z których przybywają do nas turyści, ale i inwestorzy. Dlatego Pomorze Zachodnie od lat stawia na promocję regionu w krajach tej części Europy. Tym razem na lotniskach Danii i Norwegii prezentujemy swoje najciekawsze miejsca i wydarzenia.

W kwietniu promocja skoncentrowana została na Danii i porcie lotniczym Kopenhaga Kastrup. Nie przypadkowo: 1 kwietnia uruchomione zostało nowe połączenie z portem Szczecin – Goleniów. Pasażerowie oczekujący na swoje loty mogli zapoznać się z informacjami o tym, jak wiele możliwości spędzenia wolnego czasu oferuje Pomorze Zachodnie. Na ekranach wyświetlany był film promocyjny ujmujący m.in. Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie, Święto Kaszy w Trzebiatowie czy Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich w Świnoujściu. Dodatkowo wyświetlana była prezentacja promocyjna podzielona na kilka bloków tematycznych, takich jak turystyka rowerowa, żeglarstwo, zwiedzanie. W Danii prezentacja była dostępna przez cały kwiecień.

– To kontynuacja naszych działań promocyjnych, które od lat podejmujemy w Skandynawii. Jesteśmy coraz bliżej siebie, nie tylko dlatego, że gęstnieje sieć połączeń lotniczych. Jesteśmy jedną z najbardziej popularnych destynacji dla turystów z Danii, Szwecji czy Norwegii. Ostatnie lata pokazują też, że jesteśmy atrakcyjnym partnerem biznesowym i dobrym miejscem do lokowaniu biznesu. Chcemy umacniać ten wizerunek i zakorzenić się w świadomości kolejnych tysięcy osób, które podróżują – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Teraz podobne działania prowadzone są w Norwegii. Materiały dotyczące Pomorza Zachodniego opublikowane zostały w magazynach pokładowych linii lotniczych Wizz Air, które obsługują bezpośrednie połączenia z Oslo, Bergen i Stavanger do portu lotniczego Szczecin – Goleniów. Linia Wizz Air posiada w ofercie 144 destynacji w 44 krajach. Reklama pojawi się także na potwierdzeniach rezerwacji lotu oraz kartach pokładowych. W czerwcu i lipcu na norweskich lotniskach w Bergen oraz Stavanger wyświetlane będą prezentacje multimedialne.

– Zauważyliśmy podczas spotkań B2B z turystyczną branżą skandynawską, że turyści którzy wielokrotnie odwiedzali już Kraków, Warszawę czy Gdańsk, obecnie poszukują nowych miejsc. I to jest nasza szansa, bo jako region z piękną stolicą mamy naprawdę mocną ofertę – mówi Magdalena Bulikowska, kierownik z Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego .

Zadanie realizowane jest w ramach projektu: 'Baltic stories - Zrównoważony rozwój turystyki poprzez profesjonalizację wydarzeń o charakterze kulturowym w regionie Południowego Bałtyku”, realizowanego w ramach programu Interreg Południowy. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 448 tys. zł.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W 2026 roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca. Dokładnie o godzinie 2:00 przesuwamy wskazówki zegara na 3:00, co oznacza, że tej nocy śpimy o godzinę krócej ■ Pragniemy poinformować o utrudnieniach w tunelu z powodu realizacji prac gwarancyjnych na wniosek Generalnego Wykonawcy: 20/21.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni; 27/28.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni. Podczas ruchu wahadłowego prom Bielik na przeprawie Warszów będzie w gotowości. W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco ■ Na wyspie Wolin potwierdzono przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Jak informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kamieniu Pomorskim, dodatnie wyniki badań stwierdzono już u kilku zwierząt znalezionych na podmokłych terenach w gminie Wolin ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o planowanej przerwie w dostawie wody, która nastąpi w poniedziałek 12 marca 2026 roku, w godzinach 08:00–11:00. Utrudnienia będą związane z usuwaniem awarii zasuw wodociągowych przy ulicy Wojska Polskiego (osiedle Platan). Przerwa w dostawie wody obejmie budynki położone: - przy ulicy Wojska Polskiego - numery: 2, 4, 6, 8, 10, 12; - przy ulicy Chełmońskiego - numery: 2, 4, 6. ■