POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • ¦roda [26.06.2019, 17:44:29] • Polska

Mro¿ony mintaj z fa³szywym ¶wiadectwem po³owowym

Mro¿ony mintaj z fa³szywym ¶wiadectwem po³owowym

fot. Organizator

Nielegalne i nieautoryzowane po³owy ryb jest jednym z wielu zagro¿eñ dla ¶rodowiska. W¶ród zadañ Krajowej Administracji Skarbowej ujête jest równie¿ przeciwdzia³anie szeroko rozumianym zagro¿eniom dla ¶rodowiska przy przep³ywie towarów przez granice Unii Europejskiej.

Oddzia³y celne zaanga¿owane w realizacjê odpowiednich obowi±zków prawnych dotycz±cych przep³ywu towarów realizuj± je we wspó³pracy z wyspecjalizowanymi partnerami. W przypadku produktów rybo³ówstwa wspó³dzia³aj± m.in. z Okrêgowymi Inspektoratami Rybo³ówstwa podleg³ym Ministerstwu Gospodarki Morskiej i ¯eglugi ¦ródl±dowej.
W wyniku w³a¶nie takiej wspó³pracy CUDO-Oddzia³ Celny „Nabrze¿e £asztownia”
w Szczecinie otrzyma³ z Ministerstwa informacjê o sfa³szowanym i niewa¿nym ¶wiadectwie po³owowym dotycz±cym towaru sk³adowanego w jednej z ch³odni umiejscowionych w szczeciñskim porcie.
Jednym z zadañ funkcjonariuszy oddzia³u celnego jest niedopuszczenie do sytuacji, aby jakakolwiek procedura celna dotycz±ca produktów rybo³ówstwa odby³a siê bez prawid³owo sporz±dzonego, zatwierdzonego i odnosz±cego siê do zg³aszanych towarów ¶wiadectwa po³owowego. Dlatego te¿ zatrzymano ponad 21 ton mro¿onych filetów z mintaja celem wyst±pienia do s±du o orzeczenie przepadku przedmiotowego towaru na rzecz Skarbu Pañstwa.
Sprawê prowadzi Dzia³ Postêpowania Celnego Zachodniopomorskiego UCS w Szczecinie.

Ma³gorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrze¿enie dla czê¶ci województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mog± wyst±piæ w niedzielê po po³udniu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegaj± tak¿e przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mog± powodowaæ podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wyda³o ostrze¿enie meteorologiczne dotycz±ce burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowi±zuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielê 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkañcy i tury¶ci! Dla ca³ego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrze¿enie przed upa³ami - dzi¶ od godz. 11:00 do 21:00 temperatura mo¿e osi±gaæ od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiêkszaj± ryzyko udaru s³onecznego i odwodnienia. Pamiêtaj o regularnym piciu wody, unikaj d³ugiego przebywania na s³oñcu i zachowaj szczególn± ostro¿no¶æ wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczy³o, by zorganizowana grupa w³amywaczy spl±drowa³a sklep jubilerski znajduj±cy siê w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w ¦winouj¶ciu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybê, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z ca³ej okolicy. W nocy z soboty na niedzielê dosz³o do jednego z najpowa¿niejszych w³amañ w ¦winouj¶ciu w ostatnich latach. Celem przestêpców by³ sklep jubilerski znajduj±cy siê w pasa¿u handlowym w markecie Kaufland. Wed³ug informacji, do których dotar³a redakcja, sprawcy dzia³ali wyj±tkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali siê pasa¿u handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeñ przedostali siê do wnêtrza, a nastêpnie przy u¿yciu m³otów wybili szybê sklepu jubilerskiego. Ca³a akcja mia³a trwaæ zaledwie kilka minut. W tym czasie z³odzieje opró¿nili sklep z bi¿uterii i b³yskawicznie opu¶cili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi siê o stratach siêgaj±cych nawet 1,5 miliona z³otych, jednak na obecnym etapie ¶ledztwa kwota ta nie zosta³a oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcjê wynika, ¿e sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■