POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [18.10.2019, 07:59:58] • Polska

Internet dla każdego? Trwa konkurs dla gmin!

Internet dla każdego? Trwa konkurs dla gmin!

fot. Organizator

Wyobraź sobie, że niemal w każdym miejscu na terenie swojej gminy, możesz korzystać z darmowego wi-fi i tym samym oszczędzać swój prywatny pakiet. To możliwe! Warunek – Twoja gmina powinna wziąć udział w naszym konkursie.

Prościej się nie dało. Dokumenty konkursowe skonstruowaliśmy tak, aby dało się je wypełnić prosto i szybko. Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) weryfikuje wnioski na bieżąco, co znacznie przyspiesza proces zawierania umów. Czy skoro to konkurs, to czy gmina musi wykonać jeszcze jakieś zadanie konkursowe? Nie musi. Wystarczy samo zgłoszenie.

Polska online

- W konkursie „Internet dla każdego" mogą startować gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z całej Polski. Mamy do rozdysponowania 120 milionów złotych, a to oznacza, że na terenie całego kraju pojawi się kilkanaście tysięcy nowych hotspotów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Hotspoty to szybki i bezpłatny dostęp do sieci nie tylko w urzędach, ale i w parkach, na dworcach, a nawet placach zabaw – dodaje szef MC.

Nabór wniosków ruszył dopiero nieco ponad miesiąc temu - 7 września 2019 r., a już pierwsze gminy otrzymały dofinansowanie. To Wiśniewo i Łomianki. Ich mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z darmowego wi-fi.

- W konkursie obowiązuje wyjątkowo uproszczona procedura aplikowania o środki i ich rozliczania – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa. – Konkurs jest prowadzony w trybie ciągłym, a to oznacza, że można się do niego zgłaszać do czerwca 2020 r. Im szybciej gmina się zgłosi, tym szybciej dostanie dofinansowanie – dodaje.

Od czego zacząć? Oczywiście od wypełnienia wniosku. Pomaga w tym generator, który można znaleźć na stronie internetowej Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Znajdziecie tam także aplikację, przez którą należy przesłać wniosek.

Do wniosku o dofinansowanie trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające prawo do reprezentacji wnioskodawcy (czyli w tym przypadku – gminy) oraz potwierdzone notarialnie pełnomocnictwo lub upoważnienie do podpisania wniosku dla osoby reprezentującej gminę.

Po etapie sporządzania i składania wniosków – wszystko w rękach ekspertów CPPC. To oni oceniają je pod kątem formalnym i merytorycznym.

Ostatni etap to podpisanie umowy o dofinansowanie. Wzory wszystkich załączników do umowy znajdziecie w internecie.

W razie jakichkolwiek pytań, warto bezpośrednio skontaktować się z ekspertami CPPC. Wystarczy wysłać maila na adres popc1.1_pytania.WiFi@cppc.gov.pl.

Las hotspotów

Obecnie tylko nieco ponad 400 polskich gmin ma dostęp do hotspotów.

– Dzięki naszemu konkursowi hotspoty pojawią się w kolejnych 1900 gminach – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Każda z nich zostanie wyposażona w przynajmniej 10 punktów z wi-fi o prędkości na poziomie 30 Mb/s. Tym samym na mapie Polski przybędzie 19 tysięcy nowych punktów dostępu umożliwiających połączenie z internetem – dodaje szef MC.

O co wnioskują gminy? O dofinansowanie (bon) na budowę publicznych hotspotów na swoim terenie. Maksymalna kwota indywidualnego dofinansowania to 64 368 zł.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Internet dla każdego" – obejrzyj film: Prościej się nie dało. Dokumenty konkursowe skonstruowaliśmy tak, aby dało się je wypełnić prosto i szybko. Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) weryfikuje wnioski na bieżąco, co znacznie przyspiesza proces zawierania umów. Czy skoro to konkurs, to czy gmina musi wykonać jeszcze jakieś zadanie konkursowe? Nie musi. Wystarczy samo zgłoszenie.

Polska online

- W konkursie „Internet dla każdego" mogą startować gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z całej Polski. Mamy do rozdysponowania 120 milionów złotych, a to oznacza, że na terenie całego kraju pojawi się kilkanaście tysięcy nowych hotspotów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Hotspoty to szybki i bezpłatny dostęp do sieci nie tylko w urzędach, ale i w parkach, na dworcach, a nawet placach zabaw – dodaje szef MC.

Nabór wniosków ruszył dopiero nieco ponad miesiąc temu - 7 września 2019 r., a już pierwsze gminy otrzymały dofinansowanie. To Wiśniewo i Łomianki. Ich mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z darmowego wi-fi.

- W konkursie obowiązuje wyjątkowo uproszczona procedura aplikowania o środki i ich rozliczania – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa. – Konkurs jest prowadzony w trybie ciągłym, a to oznacza, że można się do niego zgłaszać do czerwca 2020 r. Im szybciej gmina się zgłosi, tym szybciej dostanie dofinansowanie – dodaje.

Od czego zacząć? Oczywiście od wypełnienia wniosku. Pomaga w tym generator, który można znaleźć na stronie internetowej Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Znajdziecie tam także aplikację, przez którą należy przesłać wniosek.

Do wniosku o dofinansowanie trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające prawo do reprezentacji wnioskodawcy (czyli w tym przypadku – gminy) oraz potwierdzone notarialnie pełnomocnictwo lub upoważnienie do podpisania wniosku dla osoby reprezentującej gminę.

Po etapie sporządzania i składania wniosków – wszystko w rękach ekspertów CPPC. To oni oceniają je pod kątem formalnym i merytorycznym.

Ostatni etap to podpisanie umowy o dofinansowanie. Wzory wszystkich załączników do umowy znajdziecie w internecie.

W razie jakichkolwiek pytań, warto bezpośrednio skontaktować się z ekspertami CPPC. Wystarczy wysłać maila na adres popc1.1_pytania.WiFi@cppc.gov.pl.

Las hotspotów

Obecnie tylko nieco ponad 400 polskich gmin ma dostęp do hotspotów.

– Dzięki naszemu konkursowi hotspoty pojawią się w kolejnych 1900 gminach – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Każda z nich zostanie wyposażona w przynajmniej 10 punktów z wi-fi o prędkości na poziomie 30 Mb/s. Tym samym na mapie Polski przybędzie 19 tysięcy nowych punktów dostępu umożliwiających połączenie z internetem – dodaje szef MC.

O co wnioskują gminy? O dofinansowanie (bon) na budowę publicznych hotspotów na swoim terenie. Maksymalna kwota indywidualnego dofinansowania to 64 368 zł.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Internet dla każdego" – obejrzyj film: www.youtube.com/watch?v=vfYmfpAo85Y&feature=youtu.be.

Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■