POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.11.2019, 18:08:52] • Świnoujście

Ale wstyd! Poszukiwany dźwig pracował w LNG. Zobacz film!

Ale wstyd! Poszukiwany dźwig pracował w LNG. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Potężny dźwig na niemieckich numerach rejestracyjnych, ujawniano na terenie… sztandarowej inwestycji naszego kraju, czyli terminala gazowego LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.



Policjanci zastali tam dźwig samojezdny, który najprawdopodobniej został skradziony w Niemczech. Pojazd ten warty jest ponad 1 milion euro.

Odkrycia dokonano na początku tygodnia na terenie terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Policja na wniosek prokuratury zabezpieczyła pojazd, który teraz jest na policyjnym parkingu w innym mieście ze względu na duże gabaryty. Trwa śledztwo, jakim cudem dźwig znalazł się na terenie świnoujskiego gazoportu i tam "legalnie" pracował.

Do sprawy odniosło się za Polskie LNG S.A., właściciel Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. spółka Skarbu Państwa.

- Informuję, że 12 listopada 2019 r. na Terminalu LNG w Świnoujściu miała miejsce interwencja Policji związana z zabezpieczeniem sprzętu dźwigowego podwykonawcy firmy realizującej roboty na rzecz Polskie LNG. Spółka Polskie LNG zawarła umowę na prace montażowe z firmą PROTEA, która miała zapewnić sprzęt niezbędny do jej realizacji - z poważaniem Iwona Dominiak Rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [18.11.2019, 16:20:31]

komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Niedziela [24.11.2019, 17:29:05] • [IP: 37.109.33.***]

Zwał jak zwał ten dźwig., zastanawia mnie jedna rzecz., dlaczego dopiero teraz się pisze o tym dźwigu skoro widziałem go jak pracował 4 października ubiegłego roku wcześnie rano. Jakby nie patrzeć minął pełny rok od tego faktu. Nawet mam parę zdjęć które zrobiłem bo taki sprzęt rzadko się widuje. Coś tutaj chyba śmierdzi..!!

Gość • Piątek [22.11.2019, 09:13:53] • [IP: 188.146.155.**]

To jest zwykły DS - teleskopowy. MĄDRALE.

Gość • Wtorek [19.11.2019, 20:36:35] • [IP: 5.173.136.**]

To jest dźwig moich byłych pracodawców którzy oszukują i ludzi maja za nic. Tragedia

Vx • Poniedziałek [18.11.2019, 21:42:44] • [IP: 178.235.147.***]

Mowisz ze niemasz wstydu gdyz wymordowano miliony Polakow A ja sie wstydze mimo ze hitlerowcy zamordowali mojego ojca

Byly z 1BS • Poniedziałek [18.11.2019, 20:40:28] • [IP: 83.8.46.***]

Czyzby byli komandosi z Dziwnowa buchneli ten zuraw, i zaznaczyli naklejka ze to oni zrobili, mieli pomysl.

Mieszkaniec gminy Wolin • Poniedziałek [18.11.2019, 20:18:10] • [IP: 83.8.46.***]

Do 18. 11. 2019, 18:53: 36 gdzies sie ty takich, madrosci naczytal, , zuraw to potoczna nazwa dzwigu ''.Dzwig to potoczna nazwa, zurawia samojezdnego, szynowego, itd.Zobacz sobie co na ten temat pisza w, UDT, TDT. A czyz bocian albo czapla bardziej nie przypominaja twojego, zurawia odpoczywajacego.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 19:04:38] • [IP: 46.169.209.***]

Dlaczego nie wypożyczono z warsztatów remontowych (byle MSR S. A.)? Wszystko byłoby legalne i warsztaty miejscowe by zarobily na gazoporcie miejscowym im. L. Kaczyńskiego.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 18:53:36] • [IP: 31.11.131.***]

Ech mądrale nazywający samojezdny dźwig" żurawiem"!." Żuraw' to potoczna nazwa portowego chwytakowego dźwigu przeładunkowego towarów sypkich masowych jak np ruda, węgiel, kruszywo itp. Są jeszcze żurawie hakowe w stoczniach. Ich sylwetka przypomina ptaka żurawia z dużym dziobem. Gdy dziób ma złożony na wysięgniku /piersi/ wygląda jak odpoczywający żuraw. W porcie są jeszcze 4 takie żurawie i w stoczni bodajże 1 lub 2. Grove to firma amerykańska produkująca takie dźwigi na całym świecie.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 18:27:25] • [IP: 188.146.187.***]

A co zrobisz jak facet załatwi sobie żółte papiery. Gu...

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 17:14:46] • [IP: 176.221.122.***]

String Bulu, mniej TVN a będziesz miał zdrowszy umysł. W ogóle go zyskasz.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 17:05:08] • [IP: 178.238.251.***]

To żuraw

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 14:05:41] • [IP: 94.254.234.***]

129 ALE TY GŁUP.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 13:59:41] • [IP: 78.10.206.*]

"sitting bull • Poniedziałek [18.11.2019, 11:20:49] • [IP: 176.221.113.***] Szydło brata się z bandziorami Banaś zatrudnia w ministerstwie finansów mafię wyłudzającą VAT to przestępcy czują się bezkarni i coraz bezczelniejsi" Ty przypadkiem sobie nie pozwalasz na zbyt wiele??" Niezależne sady" umierają i może nie być lekko.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 13:21:37] • [IP: 178.238.249.***]

ZA RABOWANIE CAŁYCH TERENÓW POLSKI ORAZ ZAMORDOWANIE MILIONÓW POLAKÓW JAKOŚ NIE MAM WSTYDU.

JUST ACT 447 • Poniedziałek [18.11.2019, 13:19:44] • [IP: 176.221.122.**]

PRZECIEŻ NIEMCY W RAMACH REPARACJI WOJENNYCH POWINNI KAŻDEMU DAĆ TAKI DŹWIG. O CO TO HALO ? ŻYDOM KASĘ DALI TO NAM TEŻ SIĘ NALEŻY.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 12:42:31] • [IP: 31.0.85.***]

Nie tylko nie płacił leasingów. Oszukał Skarb Państwa gdzie te urzedy zwykłego Kowalskiego już dawno by z torbami puścili ale takie prawo w Polsce bogatych broni. Nie wypłacił Pracownikom pensji ale tak działa Prawo PIS.

Kosta • Poniedziałek [18.11.2019, 12:35:25] • [IP: 188.146.61.***]

Właściciel takiej firmy robi sobie Jaja z prawa i czuje się bezkarny.

Kosta • Poniedziałek [18.11.2019, 12:20:11] • [IP: 37.30.51.**]

Wszystko w białych rękawiczkach.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 12:13:56] • [IP: 37.30.51.**]

Wolna amerykańska kiedy zrobią porządek z cwaniaczkami i złodziejami pod literą prawa.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 12:11:01] • [IP: 83.189.158.***]

To się Maciek i Agnieszka Gożdzikowie zdziwili ze im sprzęt zabezpieczyli :D

sitting bull • Poniedziałek [18.11.2019, 11:20:49] • [IP: 176.221.113.***]

Szydło brata się z bandziorami Banaś zatrudnia w ministerstwie finansów mafię wyłudzającą VAT to przestępcy czują się bezkarni i coraz bezczelniejsi.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 10:57:03] • [IP: 188.146.32.*]

Witam. Firma Niemiecka jednak udziałowcy Polacy oszuści. Nie zapłacone przede wszystkim wynagrodzenia dla pracowników. Zgłoszono do Sądu w Niemczech Insolwent. Oszuści powinni siedzieć. Okradli innych może w końcu im się skończy dobra passa tego im życzą byli okradzeni pracownicy.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 09:46:57] • [IP: 37.47.136.**]

Nikt nic nie ukradł tylko okradli, ale BANK, bo raty leasingu nie zapłacono

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 09:14:38] • [IP: 77.241.100.**]

w ramach reparacji wojennych go przejeli przecież...

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 07:27:45] • [IP: 176.221.123.**]

Pełna aprobata dla podwykonawcy, za taką fantazję powinni być sławni.

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■