POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.05.2020, 09:14:07] • Polska

Tarcza antykryzysowa dla biznesu – cykl wideokonferencji z udziałem MF

Tarcza antykryzysowa dla biznesu – cykl wideokonferencji z udziałem MF

fot. Organizator

26 maja 2020 r. startuje cykl bezpłatnych edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców, które mają im pomóc w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami COVID-19. Webinaria będą dotyczyć wybranych narzędzi z rządowej tarczy antykryzysowej, finansowej i samorządowej. 27 maja i 7 lipca w wideokonferencjach wezmą udział eksperci MF i KAS, którzy będą mówić m.in. o wydłużeniu terminu złożenia deklaracji PIT i CIT, zwrotach podatków czy wzmocnieniu płynności finansowej firm.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa wspierają przedsiębiorców w trudnym okresie walki ze skutkami gospodarczymi epidemii COVID-19. Tarcza Antykryzysowa zawiera wiele rozwiązań podatkowych, które pomagają firmom zmagającym się z kryzysem.

Przesunięcie terminów obowiązków podatkowych, przyznanie ulg w zapłacie podatków to tylko niektóre przykłady” – mówi minister finansów Tadeusz Kościński.  
„Dlatego zapraszam na cykl edukacyjnych wideokonferencji „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”, których partnerami są MF i KAS. Nasi eksperci wyjaśnią na jaką pomoc fiskusa mogą liczyć przedsiębiorcy i odpowiedzą na ich pytania” – dodaje szef MF.

Eksperci MF i KAS wezmą udział w dwóch wideokonferencjach, które odbędą się 27 maja i 7 lipca.
Webinarium 27 maja będzie dotyczyć:
• wydłużenia terminu złożenia deklaracji PIT i CIT przez przedsiębiorców,
• wydłużenia terminu na zapłatę podatku i braku odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych z tytułu PIT za 2019 r.,
• uzyskania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych – o co i w jaki sposób można wnioskować do urzędu skarbowego,
• możliwości wstecznego rozliczania strat podatkowych w PIT i CIT,
• zwrotów podatków,
• kontaktu z KAS  – jak załatwić sprawę, gdzie znaleźć informacje.

Webinarium 7 lipca będzie dotyczyć ułatwień podatkowych w Tarczy Antykryzysowej, takich jak:
• działań wzmacniających płynność finansową firm,
• odsunięcia  w czasie szeregu obowiązków,
• ułatwień w zakresie VAT,
• „dobroczynnej strony” Tarczy.

Nasi eksperci odpowiedzą na pytania przedsiębiorców, które można przesyłać za pośrednictwem strony PARP.

Tarcza antykryzysowa dla biznesu
To tytuł tegorocznego, kolejnego cyklu wspólnych konferencji dla przedsiębiorców, organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). W tym roku ze względu na epidemię COVID-19, konferencje odbędą się online. Pierwsza już 26 maja 2020 r. Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy, w tym Ministerstwo Finansów.

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiać o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła Tarcza antykryzysowa. Mowa będzie też o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej epidemią.

Więcej informacji o wideokonferencjach dla przedsiębiorców na stronie PARP.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ W środę. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z uwagi na prowadzoną modernizację sieci wodociągowej, w środę 27 maja 2020r., w godzinach od 8.00 do 12.00, nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicy Grottgera ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■