POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.06.2020, 18:42:36] • Świnoujście

Zwycięstwo Hani Owczaruk w Pucharze Kujaw

W dniu 20.06.2020 r. we Włocławku, po 3-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się jeden z pierwszych w Polsce Mitingów LA o Puchar Kujaw.

W mitingu tym wystartowały cztery zawodniczki MKL „Maraton”, z których najlepiej spisała się Hania Owczaruk, wygrywając w kategorii Open bieg na 600m z czasem 1.41,88, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Na tym samym dystansie w kategorii U-14, V miejsce zajęła Asia Włodarczak, uzyskując wynik 1.52,62 co jest również rekordem życiowym tej zawodniczki. W biegu na 300m w kategorii U-16 w mocnej stawce zawodniczek III miejsce zajęła Zuzia Ziomko z bardzo dobrym wynikiem 44,50, a VII miejsce w kategorii U-14, także w biegu na 300m zajęła Marysia Wrębiakowska, ustanawiając nowy rekord życiowy 47,70.

Miting o Puchar Kujaw odbywał się podczas ulewnego deszczu, dlatego też rekordy życiowe osiągnięte w takich warunkach atmosferycznych napawają dużym optymizmem przed kolejnym startem młodych zawodniczek „Maratonu” na Mitingu LA w Złocieńcu (27.06.2020 r.)