Zapraszamy mieszkańców Świnoujścia oraz gości miasta do wspólnego oglądania koncertu na wielkim ekranie, który stanie na scenie Muszli Koncertowej przy Promenadzie. Zapraszamy w sobotę 29 sierpnia 2020 roku o godzinie 20.00. Wstęp wolny.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Świnoujście oraz Miejskiemu Domu Kultury za pomoc w organizacji projekcji.
Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wykorzystuje technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, tym samym jednoosobowo tworzy brzmienie całego zespołu.
Sekcja Muzyczna Kołątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn - unikatowa grupa komediowo-muzyczna. Ich występy to humorystyczne piosenki połączone ze zgrabną konferansjerką. W repertuarze mają piosenki o zwierzętach i miłości przetykane opowieściami o trudach życia. Łączą dowcip i chłopięcą nostalgię z bezpretensjonalną i absurdalną poezją.
Huraban - kobiece multiinstrumentalne trio w składzie: Fabiana Raban, Hanna Włodarczyk i Monika Zapaśnik. Aranżują autorsko muzykę z różnych stron świata; bałkańską, żydowską, latynoską, a także polską. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, używają orientalnych instrumentów, takich, jak perska kamancha, energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę.
Francis Tuan czyli Fryderyk Nguyen jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego uprawia swoisty muzyczny recykling – wykorzystuje zakurzone graty z lat 60. i 70. oraz wietnamskie instrumenty etniczne, by tworzyć za ich pomocą zupełnie nową muzykę. Dzięki temu piosenki, które śpiewa, zawierają w sobie zarówno nutę nostalgii, jak i taneczny rytm, a retro brzmienia współegzystują w nich z elektroniką.
Swiernalis - samouk z Suwałk. Jest zarówno świetnym tekściarzem, całkiem dobrym multiinstrumentalistą i nieprzeciętnym wokalistą. Urzeka na scenie abstrakcyjnym poczuciem humoru i dużą dozą autoironii.
W jego utworach można dostrzec mrok i pazur, a także fascynację pulsującą elektroniką godną smutnego disco.
Panilas, czyli Magdalena Sowul to zjawiskowa wokalistka, songwriterka i kompozytorka. Jej muzyka to podróż w gęstwinę kobiecego doświadczenia, odbywana w misternie utkanym, elektronicznym wehikule. Bit miesza się z goryczą, jak tusz do rzęs ze łzami w dyskotekowej łazience o piątej rano. Trochę do tańca, trochę do płaczu.
Ludojad - pochodzą ze Świnoujścia i są prawdziwym zbiorem sprzeczności i różnorodności – muzycznych, ludzkich, artystycznych. Swobodnie przeskakują z funkujących rytmów do etno-jazzu, nie stroniąc przy tym od elektroniki. Jest psychodela, jazz, yass, dub, reggae, country, blues, folk, drum'n'bass, czy nawet techno – ekstremalnie szeroki wachlarz, który stanowi ich artystyczną siłę.
Latające pięści – ich językiem jest atomowa wibracja basu. Ich wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Ich twarzą są słowa utworów. W ich pieśniach, groteska przechodzi w patos. Jest tutaj kontrkulturowe przesłanie, ale jest także odrobina szyderstwa z tej konwencji. Muzycy, inteligentni jak sam diabeł, grają z publicznością w dziwną grę. Proponują transową zabawę, ale w pewnym momencie śmiech więźnie jednak w gardle.
Wójciński / Gucik / Bańdur - trio fortepianowe wykonujące muzykę spontanicznie improwizowaną, inspirowaną szerokim horyzontem zjawisk muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej minionych epok, poprzez rozmaite gatunki jazzu, aż po zdobycze muzyki współczesnej. Grają w składzie: Szymon Wójciński – fortepian, instrumenty klawiszowe, Jakub Bańdur – skrzypce oraz Jakub Gucik – wiolonczela.
Monika Kowalczyk - songwriterka, wokalistka, niepoprawna marzycielka. Autorskimi utworami pokazuje świat takim, jakim go widzi i takim, jakim wydaje się jej, że widzą go inni. To szczerość, bezpretensjonalność i szukanie prawdy w coraz dziwniejszym świecie. To łagodność i siła, melancholia i światło zamknięte w dźwiękach.
Przybył - projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. Zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski – wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. W swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. Sławomir Przybył od 2020 jest także dyrektorem artystycznym festiwalu Fama.
Daniel Źródlewski
z budżetu miasta: 0 pln
Tak myślę nad Famą Online i nie mogę się temu nadziwić.Były koncerty w amfiteatrze -np Zalewskiego, Dżemu - a Famę masz w puszce." Aromat identyczny z naturalnym", jak piszą na syropach owocowych 'malinowych" z soku z aronii i buraka.
TO ILE TE DARMOZJADY KOSZTOWAŁY BUDŻET MIASTA.