POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.10.2020, 22:01:45] • Szczecin

Niecodzienny gość w Porcie Szczecin

Niecodzienny gość w Porcie Szczecin

fot. Organizator

Nieczęsto widzi się statki tego typu w polskich portach. Wysokospecjalizowany „Apache II" był eksploatowany na akwenach, gdzie zazwyczaj wydobywane są ropa i gaz. Jednostka jest przeznaczona przede wszystkim do układania rurociągów. Niestety kryzys spowodował, że armator postanowił wyłączyć Apache II na razie z eksploatacji i zacumować statek w porcie Szczecin przy nabrzeżu Bułgarskim.

„Apacz" pływa pod banderą Wysp Bahama, ma 137,5 metra długości oraz 27 metrów szerokości.

Niecodzienny gość w Porcie Szczecin

fot. Organizator

Na swoim pokładzie posiada platformę do lądowania helikopterów, bębny i rampy do montażu i układania rurociągów oraz bazę do zdalnego sterowania jednostek podwodnych.

Monika Woźniak-Lewandowska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W 2026 roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca. Dokładnie o godzinie 2:00 przesuwamy wskazówki zegara na 3:00, co oznacza, że tej nocy śpimy o godzinę krócej ■ Pragniemy poinformować o utrudnieniach w tunelu z powodu realizacji prac gwarancyjnych na wniosek Generalnego Wykonawcy: 20/21.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni; 27/28.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni. Podczas ruchu wahadłowego prom Bielik na przeprawie Warszów będzie w gotowości. W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco ■ Na wyspie Wolin potwierdzono przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Jak informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kamieniu Pomorskim, dodatnie wyniki badań stwierdzono już u kilku zwierząt znalezionych na podmokłych terenach w gminie Wolin ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o planowanej przerwie w dostawie wody, która nastąpi w poniedziałek 12 marca 2026 roku, w godzinach 08:00–11:00. Utrudnienia będą związane z usuwaniem awarii zasuw wodociągowych przy ulicy Wojska Polskiego (osiedle Platan). Przerwa w dostawie wody obejmie budynki położone: - przy ulicy Wojska Polskiego - numery: 2, 4, 6, 8, 10, 12; - przy ulicy Chełmońskiego - numery: 2, 4, 6. ■