POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.02.2021, 21:48:10] • Świnoujście

Życie pod zastaw. Lombardy w całej Polsce przeżywają oblężenie, podobnie jest w Świnoujściu

Życie pod zastaw. Lombardy w całej Polsce przeżywają oblężenie, podobnie jest w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Długotrwały brak pracy, powoduje, że wielu z nas traci płynność finansową, a jak wiadomo rachunki i zobowiązania same się nie zapłacą. Jakoś w końcu trzeba sobie radzić. Wiele osób w całej Polsce w dobie pandemii decyduje się zatem skorzystać z usług lombardów. Podobnie jest także w Świnoujściu. Ludzie zastawiają wszystko co się da, licząc, że dostaną za swój przedmiot gotówkę do ręki. Witryny lombardów pękają w szwach. Znajdziemy tam biżuterię, zegarki, aparaty fotograficzne, telefony, sprzęt audio, express do kawy, zestaw noży, a nawet zabawki dla dzieci i wiele i wiele innych.

Kryzys pandemiczny zatacza coraz to większe kręgi, coraz więcej osób boryka się z problemami finansowymi, a w skrajnych przypadkach ludzie po prostu nie mają za co żyć. Nic więc dziwnego, że przed lombardami ustawiają się kolejki. Podobnie było też przed jednym ze świnoujskich lombardów. Pracownik lombardu w Świnoujściu przyznaje wprost, że w dobie pandemii klientów jest znacznie więcej. Dodaje też, że zdarza się, że osoby, które są obecnie w dołku finansowymi stają się stałymi bywalcami lombardów.

Co jednak będzie, gdy już zastawią wszystko co było możliwe?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 80, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 80

Gość • Sobota [13.02.2021, 16:51:11] • [IP: 37.248.165.***]

Niech się skończą „tarcze” i inne programy pomocowe, a Niemcy nie przyjadą na wakacje. Dopiero wystrzeli bezrobocie. W Swinoujsciu przy promenadzie nocleg w apartamencie 160 złotych ze śniadaniem. Połowa tego co rok temu i ofert na weekend dużo.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 23:59:59] • [IP: 176.221.122.***]

Kolejka to po pączki a nie tam.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 21:00:31] • [IP: 31.0.177.*]

TO KIEDY WRÓCĄ DO OBIEGU BILETY NARODOWEGO BANKU PIS? GŁODUJESZ NIE JESZ -"TO TY SIĘ WEŹ ZMUŚ DO JEDZENIA".

Gość • Czwartek [11.02.2021, 20:54:14] • [IP: 31.0.177.*]

NIE MA BEZROBOCIA W POLSCE PODAJĄ NA TVP INFO SAM PINOKIO ZAPEWNIŁ.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 19:39:18] • [IP: 84.114.66.***]

Ludzie inwestycje w krypto waluty

Gość • Czwartek [11.02.2021, 19:13:37] • [IP: 178.235.146.***]

Gość • Czwartek [11.02.2021, 18:44:49] • [IP: 37.47.128.**]

Mieszkam nad lombardem i żadnych kolejek tam nie zauważyłem !!

Gość • Czwartek [11.02.2021, 18:33:47] • [IP: 37.47.185.***]

A w TVP mówią że w dobie kryzysu PIS i rząd zadbał o wszystkich...

Gość • Czwartek [11.02.2021, 18:15:14] • [IP: 31.0.177.*]

TAKIEGO DOBROBYTU TO ZA GIERKA NIE BYŁO 13 14 DLA EMERYTÓW BĘDĄ SZALEĆ. DRUKARNIE DAJĄ RADE DRUKOWAĆ KOLEJNE BANKNOTY.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 17:53:33] • [IP: 188.146.160.**]

Codziennie tędy chodzę i nie widać żadnych tłumów.Lombardy zawsze były i będą, hazardziści mają potrzeby.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 17:44:54] • [IP: 31.0.177.*]

ŻEBRANIE W NASZYM MIEŚCIE PRZEZ NIEMCÓW JEST LEGALNE? PRZECIEŻ MOGĄ PODJĄĆ PRACĘ ZA MICHĘ RYŻU LEGALNIE.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 17:42:47] • [IP: 31.0.177.*]

OD TEGO DOBROBYTU TO IM SIĘ W DUPACH POPRZEWRACAŁO. TERAZ WYJMĄ OSZCZĘDNOŚCI JAKIE ZROBILI W CZASIE PANDEMII I BĘDĄ SZALEĆ -TAK TWIERDZI MINISTER.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 16:43:01] • [IP: 83.26.176.**]

ciekawe ? skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle ?

Gość • Czwartek [11.02.2021, 15:59:00] • [IP: 62.69.252.***]

wyciagac zaskurniaki spod materacy i latac dziury

Gość • Czwartek [11.02.2021, 15:55:19] • [IP: 62.69.252.***]

chleb drozeje bo nie musisz go jesc na warzywka sie przerzuc bedziesz zdrowy i lekarze spokoj beda mieli samo zdrowie zawsze jest wyjscie

Gość • Czwartek [11.02.2021, 15:50:15] • [IP: 62.69.252.***]

zyje i jestem szczesliwy bo nigdy na nikogo nie liczylemani na pis ani na poa ty popaprancu wiecznie bedziesz nie zadowolonybo nie masz kogo opiepszac i kompinowac a to dobre nareszcie wam sie ukrucilo praca jest a do sklepu jak jeden zdruga nie masz na oplaty jak sie nie ma to sie bierze co jest panoczki i paniusie ze swinoujsciarece zakasac i heja a nie narzekac niech zyje PIS

Gość • Czwartek [11.02.2021, 15:46:51] • [IP: 178.238.247.**]

Najbardziej narzekają ci którzy pokupowali po kilka mieszkań. Z wynajmu brali dobre pieniądze bo wynajęcie mieszkania w naszym mieście to kupa szmalu. Wynajmowali oczywiście tym którzy tu pracowali, na rynku, w restauracjach czy hotelach. Teraz z powodu braku pracy ludzi na wynajem nie stać, więc zrezygnowali z mieszkań. Jednak jakoś rynek mieszkań nie zwiększył ofert sprzedaży.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 15:30:26] • [IP: 5.173.154.***]

do 176.221.113. - jest bardzo wysoka inflacja i nie jest prawdą, że PLN ma tę samą wartość. Kurs danej waluty jest tylko wypadkową jej faktycznej wartości oraz popytu na nią przez m.in. spekulantów. NBP sprzedaje polskie obligacje po bardzo zawyżonych odsetkach i inwestorzy chcą je kupić a do tego potrzebują PLN. Wymieniają więc euro na PLN i kupują polskie obligacje. NBP szasta wysokimi odsetkami bo spłacać je (wykupować 10-letnie obligacje) będzie kolejna ekipa złodziei, co przyjdzie po pisdolcach. Czyli: im gorzej tym lepiej - narobimy długów na przyszłość a wtedy następcy się wyłożą. Wtedy my znowu wracamy do koryta. Taki system sobie zrobiliśmy i taki mamy. Wartość złotówki jest nędzna a kurs wysoki bo napompowany popytem na pl obligacje. PiSdole zadłużają Polskę na kilka sposobów po to, żeby napchać kieszenie i przeczekać 4 lata do kolejnego koryta. Jak już nie ma czego ukraść to dodrukują pustego pieniądza i rozdadzą swoim i wykupią to co doprowadzili do plajty. Takie" nowe żydostwo" w starym PRL.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 14:46:52] • [IP: 31.0.177.*]

FAKT MAMY DOBROBYT NIEMCY PRZYJEŻDŻAJĄ NA WYSTAWKI POD ŚMIETNIKIEM I NA DARMOWĄ MICHĘ DO JADŁODAJNI. PINOKIO OBIECUJE ZE DA IM PRACĘ ZA MICHĘ RYŻU.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 14:43:22] • [IP: 31.0.177.*]

GŁOSUJCIE NA PIS PIS WAM DA KOPA W DUPĘ I PA PA. BĘDZIECIE ZAPIER... ZA MICHĘ RYŻU. DRUKOWANIE PIENIĘDZY NIE POMOŻE.

Gośćjola • Czwartek [11.02.2021, 14:05:58] • [IP: 83.20.45.***]

Ten gość co pisze ze mordują dzieci to jakiś psychol..oby jego dzieci urodziły kilka takich chorych dzieci może zrozumiałby o czym pisze...

Gość • Czwartek [11.02.2021, 13:54:19] • [IP: 176.221.113.**]

Nie ma żadnej inflacji, bo inaczej złotówka by spadała w stosunku do innych walut. Tak gadają cwaniaki aby podnosić bezpodstawnie ceny i zdzierać z ludzi oraz zachęcać do wydawania pieniędzy. Teraz trzeba mieć gotówkę aby przetrwać. Kryzys jeszcze się nie zaczął. Ludzie nauczą się oszczędzać i nie żyć ponad stan.

Bajzel • Czwartek [11.02.2021, 13:49:58] • [IP: 176.221.123.***]

Ale TVP INFO podaje że jest dobrze, a nawet jeszcze lepiej. Nie rozumiem tylko dlaczego chleb drożeje z dnia na dzień, rachunki coraz wyższe, brak gości z zagranicy i muszę klepać biedę, stocznia już nie istnieje, jest nas coraz więcej. Ale TVP nie kłamie bo jest dobrze. Chyba kiedyś już tak było ot historia.

Gość • Czwartek [11.02.2021, 13:27:07] • [IP: 167.114.118.*]

"Nie będziecie mieli nic i będziecie szczęśliwi."

Gość • Czwartek [11.02.2021, 13:19:39] • [IP: 5.173.137.***]

Ktoś straszy, że iinflacja rośnie. Dlatego potrzebny jest urząd cen maksymalnych bo niektórzy tylko bezpodstawnie podnoszą ceny i na tym korzystają. Jak będzie taki urząd to będzie okej. Inflacji nie będzie ponadnormatywnej.

Oglądasz 1-25 z 80
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■