POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.02.2021, 07:58:33] • Świnoujście

Jak zagospodarować cenny urobek z tunelu?

Jak zagospodarować cenny urobek z tunelu?

fot. Andrzej Ryfczyński

Jest wiele pomysłów na zagospodarowanie cennego urobku z budowy tunelu.

To by była jaskrawa niegospodarność – uważa Andrzej Mrozek. Świnoujski radny z Prawa i Sprawiedliwości obawia się, że piasek, który zostanie wykopany podczas drążenia tunelu, nie zostanie wykorzystany. Tak sądzi nie tylko radny Mrozek. Dlatego jeszcze raz poruszamy ten temat. Czasu jest mało.

Jak zagospodarować cenny urobek z tunelu?

fot. Andrzej Ryfczyński

Jest wiele pomysłów naszych mieszkańców na wykorzystanie 210 tysięcy m3 urobku z drążonego tunelu. Można dowiedzieć się o wielu pomysłach. Jednym z takich jest duży parking obok ulicy Jachtowej na bagnach koło Basenu Północnego. Może to pomóc rozwiązania problemem miejsc parkingowych w Świnoujściu. A jeżeli chodzi o stare wysypisko, to tam już jest magazynowany piasek z komory startowej, który po zakończeniu budowy częściowo będzie wykorzystany. Nie chcemy zbyt sugerować co z tym cennym materiałem zrobić i jak zagospodarować, dlatego liczymy na Wasze pomysły. Może tak trzeba, kiedy jest taka sytuacja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 107, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 107

PERUN • Poniedziałek [08.02.2021, 00:53:55] • [IP: 188.146.66.***]

Ludzie, ludziska zbudujcie z tego piasku pochodzącego z dna Bałtyku kopiec ku chwale Swarożyca!! Znali go Wieleci, Obodrzyci i inni Słowianie mieszkający nad Morzem Bałtyckim. Jemu to się ten zaszczyt i honor należy.

Gość • Niedziela [07.02.2021, 17:17:34] • [IP: 188.146.165.***]

Szkoda tego piachu na tych ludzi. Lepiej wały budujcie przede powodzią i zasypujcie nisko położone tereny. Osiołek zdechł, bo nie wiedział co jeść. Tutaj jest podobnie. Prostego problemu nie mogą rozwiązać. Kto ich wybrał?? Tacy sami!!

Gość • Sobota [06.02.2021, 20:57:04] • [IP: 31.0.176.***]

KOPIEC DLA PIS.

Gość • Sobota [06.02.2021, 16:49:32] • [IP: 37.47.180.**]

porrbau gulermak corp hwd • Sobota [06.02.2021, 14:28:28] • [IP: 77.111.247.***]

odpi...e sie od mojego piasku bitte :/

Gość • Sobota [06.02.2021, 14:15:48] • [IP: 176.221.122.***]

A GDZIE BURSZTYN NASŁAĆ PANA ZBIGNIEWA

Gość • Sobota [06.02.2021, 07:47:37] • [IP: 31.0.176.***]

KACZYŃSKI STAWIA POMNIKI SOBIE ZA ŻYCIA TO DLACZEGO NIE ZROBIĆ KOPCA DLA NIEGO TAKI TYMCZASOWY TYLKO NAZWAĆ A POTEM TO SIĘ IM ZMIENI A DOTACJE POPŁYNĄ SZEROKIM STRUMIENIEM DO MIASTA. MYŚLEĆ.

Gość • Sobota [06.02.2021, 00:52:41] • [IP: 185.7.185.***]

usypac kopiec imienia kaczynskiego oczywiscie

Gość • Sobota [06.02.2021, 00:27:23] • [IP: 176.221.122.*]

Do: Gość • Piątek [05.02.2021, 21:04:07] • [IP: 37.47.151.***] Nikt ci nie kazał dzieciorobić jak nie masz za co.

Gość • Piątek [05.02.2021, 22:46:43] • [IP: 93.168.175.***]

Sprzedac do Singapuru albo Japonii, te kraje potrzebuja piasku z zewnatrz.

Gość Patrycja • Piątek [05.02.2021, 22:36:05] • [IP: 5.173.144.***]

Ają to dziśaj będzie was pilnować żeby się nie zoriętowali Ci że to wasze głosy zadecydują o tym pomyśle. 👻

Gość • Piątek [05.02.2021, 21:45:05] • [IP: 199.244.86.***]

Pierwsze zdjęcie- stare wysypisko. Górkę zrobić na zjazd, muldy, cross jakiś. Zasypać wszystkie dziury gdzie są miejsca parkingowe. Wykorzystać tam gdzie ma być budowana droga, ścieżka rowerowa.

Gość • Piątek [05.02.2021, 21:27:48] • [IP: 46.231.59.***]

Tor saneczkowy chyba nie u nas, bo w Świnoujściu zwykle śniegu nie ma.

Gość • Piątek [05.02.2021, 21:21:22] • [IP: 178.235.147.**]

Kundle na zachodnim wygrywają! Nie do zniesienia, najgorsze te z 64a.

Gość • Piątek [05.02.2021, 21:11:54] • [IP: 31.0.176.***]

WYKORZYSTAĆ GDZIE SIĘ DA A RESZTĘ UFORMOWAĆ W GÓRKĘ ZJAZDOWĄ DLA DZIECI.

Gość • Piątek [05.02.2021, 21:04:15] • [IP: 62.69.231.***]

SPRZEDAĆ NIEMCOM ONI SZYBKO ZNAJDĄ POMYSŁ, BO U NAS JAK NIC NIE MA TO PROBLEM, I JAK COŚ JEST TO TEŻ PROBLEM NASI SIE OBUDZILI ŻE BĘDZIE TYLE PIASKU?

Gość • Piątek [05.02.2021, 21:04:07] • [IP: 37.47.151.***]

Zbudujcie ziemianki dla średniozamożnych mieszkańców naszego miasta, bo rodziny wielodzietne gnieżdżą się na kawalerkach.

Gość • Piątek [05.02.2021, 21:02:22] • [IP: 37.47.151.***]

Molo

Gość • Piątek [05.02.2021, 20:58:42] • [IP: 46.76.40.***]

WZMOCNIĆ I NAPRAWIĆ WAŁY P/ POWODZIOWE, SĄ OD DAWNA W OPŁAKANYM STANIE.

Gość • Piątek [05.02.2021, 20:57:43] • [IP: 37.47.185.***]

Ten problem został rozwiązany już w projekcie tunelu, gdyż w przeciwnym razie nie mogłaby być wydana Decyzja o Pozwoleniu na Budowę! Tego nie rozumie biegacz pisowski, gdyż ma tylko wiedzę organoleptyczna! Wstyd, że w takim mieście, z takimi ograniczonymi przedstawicielami przyszło człowiekowi mieszkac. Za miesiąc zacznie się wiercenie, a on chce budować kopiec. Na taką budowle potrzebne jest pozwolenie na budowę, którego uzyskanie trwa co najmniej rok. Jak taki facet mógł zostać radnym? Wstyd dla tej wioski przy morzu.

Gość • Piątek [05.02.2021, 20:23:40] • [IP: 217.209.193.***]

półwysep zamiast obiecanego mola

Gość • Piątek [05.02.2021, 20:21:21] • [IP: 176.221.123.**]

WYRÓWNAJCIE GROGI DZIAŁKOWE!!

Gość • Piątek [05.02.2021, 20:13:09] • [IP: 217.209.193.***]

zostawcie tam troche i zróbcie tor off road bedzie duża atrakcjia teraz trzebA jechac najbliżej do Płocina lub Ģoleniowa

Gość • Piątek [05.02.2021, 19:59:06] • [IP: 176.221.122.***]

88.156.206.***] grobla to pas ziemi przecinający zbiornik wodny. Wymysł inżynierów potomków ruskich walonek. Jest tak realny jak dyplomy które uzyskali.

Gość • Piątek [05.02.2021, 19:52:50] • [IP: 31.0.176.***]

ZUŻYJĄ NA BUDOWĘ POMNIKA AJATOLLAHA KACZYŃSKIEGO BĘDZIE WIĘKSZY OD TEGO W ŚWIEBODZINIE.

Oglądasz 1-25 z 107
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■