POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.01.2021, 21:51:15] • Świnoujście

Klienci nie mogą przyjść do nich na drinka, a koncesje na sprzedaż alkoholu płacić trzeba. Przedsiębiorcy mówią dość i piszą do prezydenta Janusza Żmurkiewicza

Klienci nie mogą przyjść do nich na drinka, a koncesje na sprzedaż alkoholu płacić trzeba. Przedsiębiorcy mówią dość i piszą do prezydenta Janusza Żmurkiewicza

autor: Евгений Вершинин (fot. stock.adobe.com/pl )

Zamknięte restauracje, puby i kawiarnie to często osobiste tragedie ich właścicieli. Kryzys pandemiczny najprawdopodobniej sprawi, że nie wszyscy zdołają utrzymać się na powierzchni. Niektóre biznesy się po prostu zamkną. Są i tacy, którzy się nie poddają i walczą jak tylko mogą. Teraz ważna jest dosłownie każda złotówka. Dlatego świnoujscy przedsiębiorcy postanowili zawalczyć o zwolnienie z kolejnej, styczniowej raty na koncesje na alkohol. - Dlaczego mamy płacić za coś z czego nie możemy korzystać? - pytają w przesłanym do redakcji liście.

Jak czytamy w dalszej jego części przedsiębiorcy za pomocą mediów chcą nagłośnić sprawę koncesji na sprzedaż alkoholu.

- W środę, 20 stycznia do Prezydenta trafiła prośba o zwolnienie z kolejnej, styczniowej raty. Zbieramy jeszcze podpisy, co w tym okresie jest trochę utrudnione, gdyż większość obiektów jest zamkniętych i nie ma jak skontaktować się z właścicielami. Przedsiębiorcy pisali już prywatnie do prezydenta w tej sprawie ale on nabrał wody w usta i nawet nie raczył odpisać, dlatego próbujemy wspólnie - opisują przedsiębiorcy i po raz kolejny pytają dlaczego mamy płacić za coś z czego nie możemy korzystać?

Pada też ważne pytanie do przedstawicieli władz miasta.

- Dlaczego miasto samo nie wyjdzie z inicjatywą aby ulżyć restauratorom w tych ciężkich dla nas czasach tym bardziej, że nie wiadomo kiedy będziemy mogli wrócić do pracy?! W niektórych miastach już podjęto takie kroki. U nas tak nie jest mimo, że miasto szczyci się tym, że jest jednym z najbogatszych miast w Polsce - podsumowują.

A co na to świnoujski magistrat? Zadaliśmy pytanie w tej sprawie do rzecznika prezydenta miasta.

W odpowiedzi czytamy, że z opłat wnoszonych do miasta pokrywane są m.in. wydatki socjalne, mieszkaniowe, na utrzymanie żłobków, przedszkoli czy szkół.

- W związku z tym, że obostrzenia związane z pandemią, mają wpływ na wysokość dochodów osiąganych podczas prowadzenia działalności gospodarczej, w ubiegłym roku Prezydent Miasta Świnoujścia podjął szereg decyzji zmierzających do odroczenia płatności wnoszonych przez przedsiębiorców lub ich obniżenia. Szczegóły znajdują się pod tym linkiem: http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/15837.
Natomiast przepisy ustawowe w kwestii możliwości odraczania i zwalniania opłat przez samorządy, obowiązywały w roku 2020. W roku 2021 dotąd nie pojawiły się przepisy, które dałyby takie upoważnienie samorządom. Jeśli zostaną opublikowane, Prezydent Miasta skłonny jest odroczyć płatności - informuje Jarosław Jaz, prezydencki rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 80, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 80

Gość • Wtorek [26.01.2021, 21:59:05] • [IP: 176.221.122.**]

Naiwni, przecież nikt nie ma tylu bliskich ! Poza tym, jest już w dojrzałym wieku i należy pozwolić spokojnie spędzać dni.

Gość • Wtorek [26.01.2021, 14:18:14] • [IP: 89.151.35.***]

ka.zda bieda tez, musi miec swojego Pana. tyle w temacie.

BobikR • Wtorek [26.01.2021, 10:49:02] • [IP: 193.69.22.**]

do IP: 188.146.160.*** - DOBRY KOMENT! KLASA;-)

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 19:11:04] • [IP: 94.254.226.***]

Miłość do pieniędzy większą niż covidowa śmierć.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 19:10:29] • [IP: 188.146.160.***]

Kiedy ja zapierdzielałęm ty wąchaaęś klej. Mam restaurację, nie narzekam i w ogóle mi cię nie żal. Pozdrowienia z Zanzibar

Anty Janusz Biznesu • Poniedziałek [25.01.2021, 18:39:59] • [IP: 5.173.145.**]

A ja za to mam mege newsa. Otóż Świnoujscy hotelarze masowo nie zwrócili Niemcom kasy za rezerwację. Niemieckie biura podróży z tego powodu masowo wypowiadają umowy ze Świnoujskimi hotelami. Chciwość cwaniaczkowatych biznesmenów doprowadzi do tego że nie będzie pracy nawet jak wszystko wróci do normy. Kwoty niezwróconych pieniędzy idą w dziesiątki milionów. Gdy obecnie restauratorzy oraz hotelarze wylewają łzy jak im ciężko i są bankrutami to bezczelnie i perfidnie kłamią. Chciwi prywaciarze wykończyli właśnie branżę turystyczną w Świnoujściu.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 18:31:11] • [IP: 176.221.123.**]

18:08:41] • [IP: 164.127.216.** Ten komentarz osoby która nie obnosi się ze swoim bogactwem.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 18:22:04] • [IP: 77.252.46.***]

Typowa przypadłość polaczka. Nic nie zrobi, żeby mieć lepiej, tylko, żeby ktoś miał gorzej...

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 18:08:41] • [IP: 164.127.216.**]

25.01.2021, 06:45:24] • [IP: 31.0.45.padlem ze smiechu dorabial sie od zera chlopie naogladales sie amerkanskich seriali typu od pucybuta do milionera:))w polsze to kase maja tylko potomkowie komunistycznych kacykow albo dilerzy itp.i uzazasz ze to powod do dumy:)uczciwi ludzie przynajmniej patrzac w lustro nie pluja taka roznica miedzy nami.i jest jedna zasada ludzie ktorzy naprawde maja DUZA kase nigdy sie z tym nie obnosza. ci co zyja na pokaz to typowe wsiowe nowobogackie buraki ktorym zazwyczaj sloma z butow wychodzi a jedyna przeczytana ksiazka jest nowelka" za chlebem":)

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 17:50:52] • [IP: 188.146.160.***]

Mam restaurację, jeżdżę świetnym samochodem i mam kupę kasy. Podatku frajerze płacę miesięcznie tyle ile ty przez całe życie a gdybym dał ci moją restaurację w prezencie nie byłbyś w stanie utrzymać jej nawet przez jeden dzień. Dlatego ja dalej będę opalał się na Majorce a ty będziesz siedział w domu przy zgaszonym świetle pisząc swoje nienawistne komentarze. Jesteś głupkiem pełnym pogardy dla mojej osoby ale ja życzę ci jak najlepiej...

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 16:43:04] • [IP: 176.221.123.***]

Do tego co od śmieci ludzi wyzywa, mam w dupie ciebie i twoje ceny nie jadam w knajpach bo kucharze tymi samymi rękami codziennie d...pę sobie wycierają wolę swoją kuchnię.Nic nie mam do Przedsìębiorców ale ty nim nie jesteś normalny człowiek nie nazwie innego śmieciem. Tak że tylko tobie buraku życzę obyś gówno zarobił, a reszcie biznesmenów powodzenia, !!.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 15:56:23] • [IP: 31.11.131.***]

15:33:26] • [IP: 176.221.113.** Może lepiej nam wyrównać do ich średniej.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 15:54:30] • [IP: 88.218.255.**]

Trzymam kciuki żeby otworzyli te bary czy co tam od lutego do maja w maju znowu mam nadzieje ze ich zamkną do października Buhehehe

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 15:33:26] • [IP: 176.221.113.**]

To są cwaniaczki świnoujskie. Rząd powinien zrobić im lustrację ile zarobili w ciągu ostatnich kilku lat i wyrównać tylko do najniższej pensji krajowej.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 15:11:07] • [IP: 37.30.21.***]

Idźcie w śaldy górali i Pana Pitonia. Otwierajcie się..

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 15:07:00] • [IP: 5.173.155.**]

w niemczech urzednicy pisza do ludzi co im przysluguje od czego sa zwolnieni i o co sie moga ubiegac a kase daja bez pietrzenia trudnosci podpisu zaufanego za 600zl itp

Roślinka wyginka. • Poniedziałek [25.01.2021, 14:00:07] • [IP: 37.8.230.***]

Trza mieć godność a nie długi język sięgający do zwieracza. Chciał być burkiem to niech szczeka a nie miałczy. Byznesmeny wara wam od naszych pieniędzy.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 13:46:03] • [IP: 31.11.129.**]

Do śmiecia 25.01.2021, 08:41:30]  [IP: 176.221.113.**] widać, że Ci żal dupe ściska. Za komuny to my na chleb mówiliśmy beb wiec w dupie byłeś i gówno widziałeś!! Nie zbankrutujemy tylko tak podniesiemy ceny, że Was napewno nie będzie stać już na restauracje i będziesz stał przy garach w domu. Mnie tam prawda w oczy nie kole to wam żal dupe ściska, ze gówno macie i gówno jecie.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 13:28:37] • [IP: 5.173.155.**]

ludzki pan i jego przydupas a dlaczego sam nie wystapil do odpowiednich wladz odpowiednio wczesniej? nie ma czasu? nagrody sobie rozdziela??

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 13:27:33] • [IP: 37.47.145.***]

Przedsiębiorcy mówią dość i piszą do PZPR

Gość niedzielny • Poniedziałek [25.01.2021, 12:40:16] • [IP: 188.146.164.***]

Wole piwo pod budką

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 12:08:03] • [IP: 5.173.137.***]

Niech prywaciarze nie płaczą bo na najnowsze BMW i narty w Alpach kasę mają, obłowili się na rozpijaniu ludzi

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 11:49:23] • [IP: 31.11.131.**]

Proste jak przysłowiowy drut: zrezygnować z koncesji skoro nie mogę handlować alkoholem. Jeżeli nie chcę zrezygnować to znaczy że mi się opłaca.

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 11:26:57] • [IP: 83.20.220.***]

Dlaczego tak późno reagują przedsiębiorcy?? Robią z nami co chcą i wszystko wszystkim pasuje

Gość • Poniedziałek [25.01.2021, 11:16:58] • [IP: 164.127.216.**]

jakos mi ich nie zal traktowali mieszkancow jak buraki i turystow z polski.sam bylem na promenadzie na obiedzie i niestety placac rachunek 360zl zostalem bezczelnie zapytany przez panoa kelnerke" czy juz konczymy!"bo malzenstwo starych niemieckich emerytow czekalo na stolik !kupili po piwku i wszystko od tamtej pory zaden pseudo biznesmen nie zarobi na mnie grosza !tak wlasnie jest w tym grajdole.dlatego nie placzcie trzeba bylo szanowac polskiego klienta co zostawial wam kase a nie miec parcie na ojro. teraz zycze wam 5lat pandemii.

Oglądasz 1-25 z 80
■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■