POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [09.02.2021, 17:38:07] • Świnoujście

Już wkrótce Castorama ruszy z budową w Świnoujściu? Na placu budowy stanęły kontenery

Już wkrótce Castorama ruszy z budową w Świnoujściu? Na placu budowy stanęły kontenery

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszystko wskazuje na to, że prace budowlane najprawdopodobniej mogą rozpocząć się wiosną. Potężna działka o powierzchni 38625 metrów kwadratowych jest ogrodzona. Na terenie inwestycji coś zaczęło się dziać. Stanęły kontenery biura budowy.

Historia tej inwestycji ma już cztery lata. W 2017 inwestor kupił działkę ( (nr 6/4, 6/5, obr. 0003, jedn. ewid. M. Świnoujście) przy ulicy Wojska Polskiego, którą miasto wystawiło na sprzedaż za ponad 17 milionów złotych. Nabywcą okazał się polski przedsiębiorca, „lodowy potentat”- Zbigniew Grycan prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą "Zbigniew Grycan wynajem, dzierżawa, produkcja".

Już wkrótce Castorama ruszy z budową w Świnoujściu? Na placu budowy stanęły kontenery

fot. iswinoujscie.pl

Projekt zakłada nie tylko budowę wielkopowierzchniowego centrum handlowo - usługowego, ale także powstanie budynku gastronomii, stacji paliw wraz ze stanowiskami do ładowania aut elektrycznych i myjnią samochodową wraz z zagospodarowaniem terenu, totemem reklamowym, układem dróg, dojazdów, parkingów, ciągów pieszych oraz niezbędną infrastrukturą techniczną.

Już wkrótce Castorama ruszy z budową w Świnoujściu? Na placu budowy stanęły kontenery

fot. Sławomir Ryfczyński

Jednostka projektowa to firma TUES Krzysztof Słomiany, Daniel Strzeszewski s.c. ze Szczecina.
Główny projektant inwestycji to mgr inż. arch. Daniel Strzeszewski.

Już wkrótce Castorama ruszy z budową w Świnoujściu? Na placu budowy stanęły kontenery

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 136, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 136

Gość • Środa [10.02.2021, 15:30:17] • [IP: 188.146.164.***]

Ale kasy nakręcił na tych lodach.

Gość • Środa [10.02.2021, 14:45:40] • [IP: 185.210.38.***]

Po szczepieniu na Niemcach nie zarobią.

Gość • Środa [10.02.2021, 14:24:14] • [IP: 185.210.37.***]

Ktoś tu narzeka na Mrówę, ale to przynajmniej Polska firma, podatki zostają w Polsce. Casto, LM, Biedry, Lidlochy czy inne tego typu to kapitał zagraniczny. Ludzie czemu my sobie to robimy, czemu nie wspieramy swojej gospodarki tylko cudze? Jak chcemy być bogatszym i rozwiniętym krajem jak mamy tak głupie, wąskotorowe i krótkie myślenie. Przecież każdy kraj, każda gospodarka dba o swoje, a my 100 lat za marzynami-dla nas najlepsze to co obce. No i jeszcze jak z 20gr tańsze to wolę obce niz swoje. Brak słów na takie myślenie.

Gość • Środa [10.02.2021, 14:11:05] • [IP: 185.210.37.***]

Z czego wy się ludziska cieszycie, przecież te wszystkie małe sklepy mogą się zawijać, do tego gastronomia, taxi i wiele innych punktów. Jak można było dopuścić w tak małej miejscowości żeby takiego giganta postawić. Znowu wszystkie zyski powędrują za granicę. W niemczech nie dostali by zgody na Casto to cwaniacy w Polsce przy granicy samiuśkiej wybudują i wydrenują zyski. Casto to w 100% angielski kapitał.

Gość • Środa [10.02.2021, 13:59:50] • [IP: 188.146.161.***]

Bardzo się cieszę że powstanie w końcu sklep z prawdziwego zdarzenia a nie mała i droga biedronka. JESTEM ZA

Gość • Środa [10.02.2021, 13:46:27] • [IP: 188.146.129.***]

Super. Nareszcie te hitlerowskie koszary z lat 30-tych ubiegłego wieku, które Rosjanie zburzyli zaraz po wojnie będą teraz zagospodarowane. Te nieużytki już za prezydenta Miłosza miały być zagospodarowane na centrum handlowe prywatnych kupców, tylko inni handlarze wtedy to zablokowali. Nareszcie będzie pożytecznie to wykorzystane.

Gość • Środa [10.02.2021, 13:37:53] • [IP: 178.235.147.*]

CASTORAMA POWINNA BYC NA WARSZOWIE A NIE WSZYSTKO PCHAĆ DO TEGO S.WINOUJSCIA NIECH WAERSZOW WRESZCIE BEDZIE ROZBUDOWANY.ZAWALI MIASTO WSZYSTKIM TO NIE SZTUKA, A PO CO.DZIEKUJW E

Gość • Środa [10.02.2021, 13:33:44] • [IP: 176.221.122.***]

Nie mieliśmy TIR-ów w mieście, to teraz będziemy mieli! Lodziarz z wulkanizatorem pięknie nas załatwili!

Gość • Środa [10.02.2021, 12:50:25] • [IP: 195.116.253.***]

castorama powinna być na prawobrzeżu Świnoujscia Warszowie

Gość • Środa [10.02.2021, 12:37:04] • [IP: 176.221.123.***]

No i dobrze, jeszcze tylko rynek zlikwidować i będzie porządek.

Klema • Środa [10.02.2021, 11:18:37] • [IP: 5.173.201.***]

Brawo 💪💪💪

Gość • Środa [10.02.2021, 10:49:57] • [IP: 176.221.123.**]

A dlaczego nie na prawobrzeżu Świnoujścia?

Gość • Środa [10.02.2021, 10:37:57] • [IP: 178.238.247.**]

Jestem za

Gość • Środa [10.02.2021, 09:56:20] • [IP: 188.146.164.***]

Tylko debil wydaje zgodę na budowę Castoramy w lesie

Gość • Środa [10.02.2021, 09:40:39] • [IP: 176.221.123.***]

my młodzi jak przejmiemy Władzę to wybudujemy Most Wysoki i Autostradę do Szczecina

Ordynator • Środa [10.02.2021, 09:34:26] • [IP: 37.47.228.***]

Proszę o wybudowanie zakładu zamkniętego dla psychicznie chorych! Większość komentujących zapraszam do zwiedzania od środka. Obiekt bez klamek

Gość • Środa [10.02.2021, 09:30:44] • [IP: 176.221.123.***]

Oho, już widzę co się będzie działo z ulicą Wojska Polskiego jak zaczną ciężarówki śmigać, wyjdzie szydło z wora, falujący dramat i remont od początku...

Gość • Środa [10.02.2021, 09:16:26] • [IP: 88.218.253.***]

Zapraszam do lasu koło strzelnicy. Wycieli w pień drzewa ogradzają działki pod budowę domów. Wytną nam cudowny las. (dokładnie między strzelnicą a dawnym pasem granicznym) Masakra!!

Gość • Środa [10.02.2021, 09:04:28] • [IP: 188.146.164.***]

Lidla wybudujcie jeszcze na patelni i z dziesięć Ząbek na plaży.

Gość • Środa [10.02.2021, 09:00:55] • [IP: 188.146.164.***]

Przecież tam niema drogi.

Gość • Środa [10.02.2021, 08:50:01] • [IP: 109.241.63.**]

Grycan to starych komuch i kapuś oraz tw.

Gość • Środa [10.02.2021, 08:21:23] • [IP: 164.127.216.**]

postawia castorame po 2latach powiedza ze sie nieoplaca tak jak z inter marche bylo i wystawia apartamentowiec tak sie robi interesy w tym miescie

Gość • Środa [10.02.2021, 08:16:03] • [IP: 178.238.246.***]

no i super zawsze to 100 kilometrów bliżej

Gość • Środa [10.02.2021, 08:02:57] • [IP: 80.52.188.**]

Zrobił oponiarz interes z lodziarzem... Masakra, jeszcze baraków jak w Łodzi nastawiajcie, dziady jeb.ne!!

Gość • Środa [10.02.2021, 07:51:33] • [IP: 31.0.32.*]

Jak widać większa kwota gotówki nawet rządzącym zasłoni umysł takie działki na takie rzeczy i w takim miejscu no potomni decydentom nie zapomną.

Oglądasz 26-50 z 136
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■