POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.02.2021, 18:24:20] • Świnoujście

Najpierw nie było karetki, a potem wolnego respiratora w szpitalu. 87 - letni mężczyzna nie żyje

Najpierw nie było karetki, a potem wolnego respiratora w szpitalu. 87 - letni mężczyzna nie żyje

fot. Sławomir Ryfczyński

Ta przerażająca historia mrozi krew w żyłach. Najpierw nie było wolnej karetki i do starszego mężczyzny z trudnościami z oddychaniem przyjechali strażacy. - Poszkodowanemu podano tlen oraz udzielono wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu ratowników medycznych – informuje oficer prasowy KM, PSP w Świnoujściu, Marcin Kubas. Pogotowie na ulicy Matejki się pojawiło, ale z Międzyzdrojów i po 23 minutach. Mężczyzna został przetransportowany do świnoujskiego szpitala. Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana to z informacji jakie uzyskaliśmy okazało się, że w szpitalu wszystkie respiratory są zajęte. Mężczyzna został przewieziony do innego szpitala. Niestety zmarł. Prezes świnoujskie szpitala tak komentuje to zdarzenie: W tym czasie wszystkie łóżka na oddziale" covidowym", w tym łóżka respiratorowe, w Szpitalu Miejskim w Świnoujściu były zajęte.

Jak udało nam się ustalić mężczyzna od jakiegoś czasu przebywał na kwarantannie.

Na ulicę Matejki przyjechały 2 zastępy straży pożarnej.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 29 stycznia po godzinie 12:00.

Najpierw nie było karetki, a potem wolnego respiratora w szpitalu. 87 - letni mężczyzna nie żyje

fot. Czytelnik

Z prośbą o ustosunkowanie się do tego zdarzenia zwróciliśmy się do prezes zarządu szpitala w Świnoujściu.

- Odpowiedź w sprawie pacjenta, który 29 stycznia został przetransportowany do innej placówki: W tym czasie wszystkie łóżka na oddziale" covidowym", w tym łóżka respiratorowe, w Szpitalu Miejskim w Świnoujściu były zajęte. W czasie pandemii do takich sytuacji dochodzi i każdorazowo informacje dotyczące możliwości przyjmowania pacjentów są kierowane przez nas do Wojewódzkiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego, który podejmuje decyzje o tym, gdzie pacjent powinien trafić. W czasie pandemii dochodziło do sytuacji, że pacjenci, którzy nie mogli zostać przyjęci w szpitalach w Szczecinie, Gryficach, Stargardzie, Goleniowie oraz Kamieniu Pomorskim byli przewożeni do naszej placówki w Świnoujściu i u nas otrzymywali pomoc. Tym razem to my nie mieliśmy możliwości przyjęcia pacjenta na oddział, co wcześniej zgłaszaliśmy. W naszym szpitalu lekarz z Izby Przyjęć zapoznał się z parametrami życiowymi pacjenta, w tym z saturacją oraz sprawdził jakie leki podane zostały mu przez ratowników. Wobec faktu, że pacjent nie wymagał intubacji i podłączenia do respiratora, a jego stan był dobry podjęto wspólną decyzję o przewiezieniu chorego do innego szpitala z oddziałem dla pacjentów z COVID-19. Szpital dysponuje 12 respiratorami z przeznaczeniem do: 4 na OIOM, 4 na Blok Operacyjny, 2 na Oddział COVID, 2 na Izbę Przyjęć. Wedle potrzeb sprzęt trafia na oddział lub w miejsce, w którym wystąpi potrzeba podłączenia pacjenta. Pacjenci podłączeni do respiratora powinni być leczeni na OIOM - poinformowała Dorota Konkolewska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 132, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 132

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:23:41] • [IP: 77.115.15.**]

W ogóle cała nasza służba zdrowia jest chora. I nie chodzi tu o szpital w Świnoujściu, który naprawdę robi co może.Pomijając korono wirus, leczenie ludzi jest poniżej krytyki.Na specjalistów czekamy miesiącami, ponadto zarejestrowanie się do nich to horror.Dlaczego rodzinni lekarze nie przyjmują??Prywatnie TAk??A może minister zdrowia powinien być zmieniony??HORROR

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:19:23] • [IP: 176.221.122.***]

87 lat to calkiem mlody, gdyby nie covid pewnie moglby zyc jeszcze ze 30 lat. Na oddziale covida mogli sprawdzic czy wszyscy pod respiratorem sa aktualnie na salach, moze ktos poszedl na fajke i bylo wolne lozko

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:18:40] • [IP: 31.11.130.***]

Według lekarzy - 87 lat to wiek, w którym już nie należy się leczenie, przecież w tym wieku musi boleć.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:17:38] • [IP: 108.29.78.**]

Szpital imienie Switaly

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:16:57] • [IP: 31.0.177.***]

A CO BĘDZIE JAK PANDEMIA SIĘ ROZKRĘCI ONI JUŻ NIC NIE MAJĄ.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:16:18] • [IP: 88.156.235.***]

Żal cokolwiek pisać. Niech ziemia będzie mu lekką.Premie dla pracowników szpitala.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:14:54] • [IP: 83.23.223.***]

Swoje przezył

pisobolszewik • Niedziela [21.02.2021, 19:14:44] • [IP: 176.221.122.***]

Pisie syny rozkradły Polskę, miliardy na kloaczną tv, dla przestępcy z Torunia, który kwiczy że zdycha z głodu - na służbę zdrowia po prostu nie ma. ..dalej głosujcie na obronców pedofili w sukienkach a sami pozdychacie z głodu.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:14:24] • [IP: 37.47.168.***]

Przecież to jest farsa łyżka i respiratory zajęte pokażcie i udokumentujcie pacjentów na oddziale tylko że niemożna tam wejść nie? Polska służba zdrowia to bandyci niczym się nieruznia od tych co dawali pawilon. łowcy skór pompowanie statystyk brednie jakoś od marca 2019 nienosze żadnej szmaty zydoskiej na twarzy i żyje i na nic nie choruje a mam 40 lat ludzie wiedzą że to ściema a wy dalej w żywe oczy lzecie. do więzienia z tą holotą

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:09:35] • [IP: 178.238.252.**]

Na kanapę do basenu pieniadz był !! Rozbudowa szkoły za bagatela 6.5 miliona !! Na karetkę i na sprzęt medyczny BRAK Pieniędzy !! Kiedyś i Wy zarządzający będziecie starzy i w potrzebie !!

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:04:04] • [IP: 86.15.80.*]

Karetek brak ale siano na palmy w namiocie i podswietlana, niedzialajaca fontanne na promenadzie zdrowia zawsze sie znajdzie. Ale to tylko takie lanie betonu. Mieszkancy sie zrzuca i dokupia kolejna karetke

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:00:36] • [IP: 95.90.245.**]

Świnoujście powinno należeć do Niemiec i prawa socjalne też / Pozdrawiam.

troll • Niedziela [21.02.2021, 19:00:00] • [IP: 46.230.141.***]

I oto w tym wszystkim chodzi, ZUS ledwo przedzie.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:58:59] • [IP: 37.248.217.**]

To przerażające ciekawe ile jeszcze musi umrzeć mieszkańców ciągle z tego powodu.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:57:40] • [IP: 88.156.206.**]

na karetkę pieniedzy nie ma, ale na kanapę z kosmosu są...

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:55:43] • [IP: 176.221.122.***]

Zamiast kanapy trzeba było respirator kupić

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:53:39] • [IP: 176.221.123.***]

Pani Prezes sztukę tłumaczenia sie z nieudolnych decyzji przy zarządzaniu opanowała do PERFEKCJI ma przy twym wsparcie Komisji Zdrowia i wszystkich decydentów w tym mieści i wszystkich nas ma w NOSIE.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:53:34] • [IP: 176.221.122.***]

mnie karetka zabierał do szpitala 3 razy bo lekarz w szpitalu robił badania i wypisywał mnie do domu za 3 razem przyjęli mnie na oddział i przeleżałem tam 10 dni przez ten czas lekarze nie umieli postawić diagnozy dopiero po konsultacjach z lekarzami ze szczecina wdrożyli leczenie a przez 10 dni podawali mi tylko środki przeciwbólowe. Pani doktor z oddziału wewnętrznego to bardzo nie miła i opryskliwa kobieta.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:53:10] • [IP: 178.238.247.**]

A w Świnoujściu przyjezdnych od groma. Na plaży spacerujących full. Na promenadzie podobnie, jak w sezonie, tłoczno. Będzie źle się działo to pewne. Dziękować tylko tym którzy nie zachowują się według nakazów i zakazów. Pandemią zbierze żniwo.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:47:10] • [IP: 5.173.130.***]

Kanapę kupili za 40 tysięcy a na respiratora zabraklo! dziękujemy radnym tego miasta !

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:46:45] • [IP: 178.238.245.***]

Karetka pewnie cuciła gdzieś w centrum menela.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:46:37] • [IP: 37.47.225.***]

Po co respirator lepiej dać sujce i michalskiej po 9000koła premi

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:45:56] • [IP: 95.41.14.**]

Na ch...j taka kanapa za taką kasę ? Ten kto zaDYSPONOWAL ZAKUP TAKIEGO SHITU MUSI BYC NIEZLE SZURNIETY.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:41:32] • [IP: 79.186.204.**]

Wstyd żeby zabrakło sprzętu, wstyd dla miasta i szpitala

Gość • Niedziela [21.02.2021, 18:37:22] • [IP: 176.221.122.***]

po zaoraniu zalać betonem ze szkłem żeby chamstwo się nie przegryzły..

Oglądasz 101-125 z 132
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■