POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.02.2021, 16:58:00] • Świnoujście

Czytelnik: Dziecko cierpi, a ja nie mogę kupić leków

Czytelnik: Dziecko cierpi, a ja nie mogę kupić leków

autor: Minerva Studio (fot. stock.adobe.com/pl )

Nikogo tam nie ma. Jest ciemno, nikt nie reaguje na pukanie – pisze o jednej ze świnoujskich aptek nasz Czytelnik, który potrzebował leku dla dziecka o pierwszej w nocy 6 stycznia.

Jestem zbulwersowany zaistniałą sytuacją – zaczyna swój list nasz Czytelnik. – Jest godzina 01.00 dnia 6 stycznia 2021 r. - pisze. - Dyżur powinna prowadzić od godziny 20.00 dnia 5 stycznia 2021 r. do godziny 08.00 dnia 6 stycznia 2021 r. apteka "Przy Promenadzie". Ale faktycznie tego nie robi. Mam chore dziecko w domu i nawet nie mogę kupić leków przeciwbólowych. Nikogo tam nie ma. Jest ciemno, nikt nie reaguje na pukanie. Żeby w mieście nie było apteki dyżurującej to zakrawa na kpinę.

O odniesienie się do słów naszego Czytelnika poprosiliśmy świnoujski magistrat.
Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia przesłał nam w odpowiedzi listę dyżurujących aptek. Według niej, 5 stycznia 2021 r. od g. 20.00 do g. 8.00 dnia następnego, w Świnoujściu czynna była Apteka „Pod Rumiankiem” przy ul. Markiewicza 4.

Nasz Czytelnik posiadał zatem nieaktualne dane. Nie miałby jednak zapewne problemu ze znalezieniem czynnej apteki, gdyby informację o dyżurujących aptekach zobaczył na drzwiach opisywanej apteki. Czy tej informacji tam nie było, czy może nasz Czytelnik jej nie zauważył? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie.

Czy taka informacja powinna się tam znajdować? Zapytaliśmy o to Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Szczecinie.

- Zakres obowiązków, jakim podlegają apteki oraz farmaceuci regulowany jest ściśle przez przepisy prawa m.in. ustawę z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2142 ze zm.), ustawę z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich ( t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1496 z późn. zm.) oraz szereg przepisów wykonawczych – informuje Wojciech Chmielak, prezes Zachodniopomorskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej. – W obecnym stanie prawnym apteki nie mają obowiązku umieszczać przy drzwiach aktualnej listy dyżurnych aptek. Rozkład godzin pracy aptek w porze nocnej, święta i dni wolne od pracy na danym terenie określa, w drodze uchwały, rada powiatu (art. 94 ust. 2 ustawy prawo farmaceutyczne) i na niej spoczywa obowiązek informacyjny w zakresie podejmowanych przez siebie decyzji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-42 z 42

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 18:17:49] • [IP: 178.235.147.***]

Przeciwbólowe są na każdej stacji paliw i sklepie nocnym. Następny tatuś inteligent...

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 18:10:05] • [IP: 5.173.137.***]

Zamiast karetek w tym mieście jeździ straż pożarna , apteki dyżurujące są nieczynne, że tak powiem Panie Sułku burdel na kółkach 😁

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 18:07:39] • [IP: 185.210.38.**]

Niestety też nie raz spotkałem się z taką sytuacją. To jest skandal i tyle!

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 18:06:56] • [IP: 176.221.123.***]

W Polsce robi się komuna bis :)

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 18:03:50] • [IP: 176.221.123.**]

wydaję mi się że lekarz dyżurny POZ U POWINIEN WIEDZIEC JAKA APTEKA MA DYŻUR

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 18:03:49] • [IP: 176.221.123.**]

wydaję mi się że lekarz dyżurny POZ U POWINIEN WIEDZIEC JAKA APTEKA MA DYŻUR

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:56:34] • [IP: 85.221.133.***]

Też miałam.taka sytuację ale z apteką w Uznamie. Nawet na kartce na ich drzwiach było napisane, że powinni być otwarci. A drugi raz spotkałam się z sytuacją gdy od godziny 6 do 7 rano wszystkie apteki były zamknięte. Tak chyba też nie powinno być? No ale czego oczekiwać od miasta gdzie brakuje karetki oraz zespołu ratowników medycznych? A szpital to bardziej umieralnia. Za to pan prezydent na pewno znajdzie inny lepszy temat do oczywiście chwalenia się miastem. Na przykład ile to już mamy hoteli, krzywej promenady lub beton placów.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:51:07] • [IP: 31.11.128.***]

Dzwonic na policje, oni powinni wiedziec albo szybko sie dowiedza.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:50:48] • [IP: 5.173.136.**]

Tak czy inaczej nie raz jest wpisana dana apteka a tam echo. Tak się niestety zdarza. Sama miałam podobną sytuację

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:38:05] • [IP: 37.47.186.**]

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:33:27] • [IP: 78.10.206.**]

Osoba JP 162 247.74 - jest chyba murarzynem, handlowcem z rynku lub nierobem.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:24:17] • [IP: 37.47.153.***]

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:23:29] • [IP: 31.0.87.***]

W Międzyzdrojach to samo, dzwoni się i dzwoni i ciszaaaa

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:11:26] • [IP: 178.238.252.***]

Takie rzeczy tylko w polandii, bojkotować to dziadostwo, aptek jest więcej niż kościołów więc jest co bojkotować.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:10:55] • [IP: 37.8.230.**]

Totalna opozycja sprzedawczyków doprowadziła do tego że teraz mamy totalny bałagan w każdej dziedzinie. Wszystko jest upolityczniane a nieuczciwość i oszustwa są na porządku dziennym. Taka Polskę nam zgotowała PO i KO I KOD i lewactwo i postkomuniści.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:04:09] • [IP: 162.247.74.**]

Czas zacząć łapać wszystkich za łeb, bo za dużo sobie pozwalają te lekarzyny, sanepidziary i typ podobne bydło.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 17:02:21] • [IP: 83.23.223.*]

My kiedyś też chcieliśmy kupić lek w Uznamie apteka była dyżurna bo kilka osób czekało i nie otworzyli. Chyba trzeba skargę złożyć gdzieś dalej, niech im zabiorą licencję

Oglądasz 26-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■