POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.02.2021, 14:09:53] • Świnoujście

Rada Miasta apeluje o objęcie rządową tarczą antykryzysową przedsiębiorców ze Świnoujścia

Rada Miasta apeluje o objęcie rządową tarczą antykryzysową przedsiębiorców ze Świnoujścia

fot. iswinoujscie.pl

Sytuacja epidemiczna zamknęła większość działalności gospodarczych w Polsce. Szczególnie dotkliwie odczuwa to branża turystyczno - uzdrowiskowo - hotelarska. Stoją również handel i usługi. Brak ruchu klientów widoczny jest na ulicach wielu miast, również w Świnoujściu.

Polski rząd postanowił pomóc miejscowościom z południa Polski, które obecnie mają sezon zimowy i duże ograniczenia ich działalności. Dlatego rząd zaoferował im specjalną tarczę. Wzbudziło to protesty u samorządowców Polski północnej, których część stworzyła Koalicję Nadmorską. Rada Miasta Świnoujścia również postanowiła przyłączyć się do podjęcia uchwały do polskiego rządu i oczekiwania pomocy dla samorządu Świnoujścia, co z kolei pozwoli pomagać przedsiębiorcom.

Miasto ma możliwości pomocy udzielanej np. w formie zwolnień od podatków i opłat lokalnych, ale pomoc rządowa przekazania do miast i gmin znacznie urealniłaby pomoc dotkniętym kryzysem firmom. Prezydent uważa bowiem, że miasto nie może zrezygnować z części podatków, gdyż musi realizować m.in. ważne inwestycje.

Przyjęciu uchwały towarzyszyła dyskusja radnych.

Radna Joanna Agatowska stwierdziła, że uchwała jest zasadna, bo pomoc dla przedsiębiorców jest bardzo spóźniona, ale brakuje pomocy miasta. Elżbieta Jabłońska podkreśliła z kolei, że czas kryzysu to test dla „naszej” (czyli radnych!- red.) wrażliwości. Jan Borowski podkreślił, że przedłożony projekt to wyraz determinacji Rady w walce o mieszkańców Świnoujścia, przedsiębiorców i ich rodzin.

Rada Miasta przyjęła jednogłośnie przyjęła projekt apelu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-72 z 72

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:46:00] • [IP: 37.47.128.**]

Chyba ich pogięło. Niech zobaczą jakimi furami oni jeżdżą. Wstydu nie mają aby łapy wyciągać. Jak im się da to dla biednych nie będzie, którzy na prawdę potrzebują.

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:44:22] • [IP: 88.218.253.***]

Jak na razie przy akceptacji Rady Miasta podwyższyli podatki. Nie wspomnę o koncesji, po którą chętnie wyciągają łapy

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:38:22] • [IP: 37.47.146.**]

Widze ze biedakom i nieudacznikom zal dupe sciska. LOL 🤣🤣

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:36:06] • [IP: 31.0.87.***]

Spokojnie oni pieniadze mają...

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:33:24] • [IP: 89.151.33.***]

''Rada Miasta apeluje o objęcie rządową tarczą...''- tytuł notatki bardzo zasadny, bo w takiej sprawie to gremium może tylko apelować. Tymczasem oni postanowili wydać z siebie ''uchwałę''. Prawdopodobnie będzie z tego komiczna kicha, bowiem rada miejska może uchwalać prawo lokalne, ale tworzenie uchwał w sprawach, w których kompetencja należy do rządu, jest przejawem zadufania w swoje możliwości. Zobaczymy co wojewoda na taką ''uchwałę''.

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:32:56] • [IP: 5.173.153.***]

może by tak nasz pan zrezygnował w mieście z inwestycji na czas pandemi

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:23:51] • [IP: 31.0.177.***]

TO NIECH SPRZEDADZĄ KILKA MERCEDESÓW TO BĘDĄ MIELI NA OPŁATY.

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:19:47] • [IP: 37.47.135.***]

brawo radni!

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:14:27] • [IP: 185.210.37.**]

Tylko, Że ci bogacze, co maja hotele i restauracje zatrudniają ludzi, którym musza zapłacić pensje. Dlatego pomoc samorządów jak najbadziej wskazana

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:12:45] • [IP: 37.8.230.***]

Biznesmeni, to również też ci co na niemieckim rynku sprzedawali lewą fajkę z lipną banderolą, a teraz niema niemca i jest święty spokój, czas kondony iść do roboty-ale, przecież wy pajace nie wiecie co to słowo znaczy, nie pozdrawiam ten cały złodziejski świat lewizny i oszustwa, wreszcie może skończy się ten zasrany rynek, no tak ale gdzie tam srać skoro nawet toi toi miasto wam nie postawiło.

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:08:34] • [IP: 37.248.218.***]

Z relacji sesji Rady można by przypuszczac, że tylko troje radnych zabiera głos. Oglądający widzą, że jest inaczej.

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:07:32] • [IP: 194.150.167.**]

123 Dokładnie. Ile mamy osób co nie mają nic i nie dostają nic. A Tutaj dopłacamy tym co mogą sprzedać część majatku i przetrwać na luzaku pandemie. To jest skandal że mamy dopłacać tym co mają a nie dopłacamy tym co ledwo żyją.!

Gość • Czwartek [04.02.2021, 15:04:41] • [IP: 176.221.123.***]

Oprócz tzw. przedsiębiorców, hotelarzt, gastrinomików i innych, są zwykli ludzie, którzy nie mają na opłaty i żarcie i pracy i nie mają biznesów, hoteli i interesów, które mogliby sprzedać, może by o nich pomyśleć?

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:53:38] • [IP: 195.158.248.**]

biedaczki, jacy oni są ubodzy, niech sprzedadzą samochody i majątek... oczywiscie caly czas pracowali na debecie;) a Swinoujscianie zarabiali tam po 5-6 tysia na łapke. Jacy biedni.

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:52:13] • [IP: 157.25.141.**]

No to Jabłońska zaszalała z konkluzjami.Kobitka testuje... a Borowski również dał popis w tym wyrazem determinacji.Nie ośmieszajcie się. Z Lempartowym pozdrowieniem WY...Ć

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:37:57] • [IP: 77.252.46.***]

To prawda, że pod skrzydełko idą tylko znajomi królika?

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:33:49] • [IP: 62.69.253.**]

Jak się wyszczepicie i miasto będzie" bezpieczne" to może dostaniecie cos na otarcie dupy. Jak by wprowadzono stan wyjątkowy, klęski czy stan wojenny to może. Ale zrobiono całą Polskę i polaków w huja. Zaczął bym od delegalizacji PiS-u i ich członków jako grupy przestepczej zorganizowanej o charakterze zbrojnym- sad polowy...

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:32:53] • [IP: 94.254.226.***]

Ja nie dostałem żadnej pomocy, postojowe itp. Jaki mamy SK**** kraj

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:31:52] • [IP: 62.69.252.***]

Czy na tej dyskusji ktokolwiek z dyskutantów przedstawił jakikolwiek konkretny wyrażony w pieniądzu plan pomocy z poziomu gminy lub działań zmierzających do jej uruchomienia. Jakiś pomysł z kalkulacją wstępną kosztów? Czy została podjęta inicjatywa przeprowadzenia takiej symulacji ekonomicznej ? Czy tylko stwierdzono, że pomoc państwa jest spóźniona i teraz jest czas testu jakiejś wrażliwości ? Jeśli tak, to ja też" apeluję", " solidaryzuję się", i tym podobne pierdoły, popieram uchwałę i idę spać, bo wiem że nic z tego nie wyniknie. I żeby nie było. Też jestem wrażliwy, zatroskany, itp. Ale jestem realistą. A te zagrania naszych pseudo-polityków, mogą budzić jedynie politowanie, i żeby chociaż były śmieszne,. ... ale nie są...niestety.

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:28:25] • [IP: 37.47.148.***]

Najpierw powinien pomóc samorząd, tak jak to się dzieje w innych miastach, a miasta inne to dużo biedniejsze od nas, od Świnoujścia. Piszę tak, bo czytam wiadomości, oglądam wiadomości (na różnych programach, najczęściej na Polsat)

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:27:13] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [04.02.2021, 14:18:49] • [IP: 31.0.177.***]

KONIEC Z PSEUDO BIZNESMENAMI. JAŚ BETONIARA JUŻ NIE DAJE KOLESIOM CO GO SPONSOROWALI W KAMPAMI WYBORCZEJ, PINOKIO TEŻ IM NIE DA?

Oglądasz 51-72 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■