POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.02.2021, 17:43:53] • Świnoujście

W Ahlbecku przy granicy z Polską stanie centrum szybkich testów na COVID - 19

W Ahlbecku przy granicy z Polską stanie centrum szybkich testów na COVID - 19

fot. Sławomir Ryfczyński

Dobre wiadomości płyną do nas z Niemiec. Już wkrótce w Ahlbecku stanie specjalne centrum wymazów na obecność koronawirusa. Testy mają być szybkie, bo po 15 minutach dowiemy się, czy jesteśmy zakażeni COVID - 19. Mają być nie tylko szybsze, ale także tańsze od pozostałych. Na pewno ułatwią codzienne życie Polaków mieszkający w Niemczech, a pracujących czy uczących się w Polsce.

To właśnie oni najczęściej płacili za takie testy z własnej kieszeni. W prywatnych punktach taki szybki test na koronawirusa kosztował nawet kilkadziesiąt euro. Teraz ma się to zmienić. Koszt takiego jednego szybkiego testu miałby nie przekraczać 10 euro. Tutaj jednak koniec dobrych wiadomości, bo szybkie testy za 10 euro będą dla pracowników transgranicznych, przygranicznych oraz osób, które przekraczają granicę z powodów edukacyjnych, lub towarzyszą uczniom. Inaczej sytuacja będzie wyglądać, gdy Polacy mieszkający w Niemczech będą chcieli odwiedzić swoje polskie rodziny. Oni będą musieli zapłacić za szybki test nawet 20 euro.

Jak informują władze Meklemburgii - Pomorza Przedniego będą one jednak dążyć do tego, aby testy były bezpłatne.
- Meklemburgia Pomorze Przednie skorzysta z inicjatywy federalnego ministra zdrowia Spahna i zwróci się do rządu federalnego z prośbą o finansowanie testów antygenowych przez rząd federalny - informują w komunikacie prasowym niemieckie władze.

Po 4 tygodniach od uruchomienia placówek testów antygenowych Niemcy przeprowadzą analizę, aby na podstawie danych ocenić wpływ mobilności polskich pracowników na rozwój sytuacji epidemicznej w Niemczech.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 63, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 63

Zabka • Niedziela [21.02.2021, 13:30:54] • [IP: 84.159.214.***]

Tylko Brandenburgia toleruje do 72 godzin pobytu bez testu w Polsce, a my graniczymy z Meklemburgia-Pomorzem Przednim, a wiec inny kraj i przepisy. Super, ze powstanie mozliwosc testowania na naszej granicy.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 06:50:28] • [IP: 94.254.211.**]

Do Gość • Sobota [20.02.2021, 19:47:44] • [IP: 176.221.123 a co w Pana/Pani tłumaczeniu na język polski oznacza rodzina nuklearna?? Czyżby szykuje nam się przemyt uranu ;-)??

Gość • Sobota [20.02.2021, 23:17:54] • [IP: 217.240.231.***]

A do 72 godzin pobytu w Polsce nie musisz miec zadnego testu.

Gość • Sobota [20.02.2021, 22:12:11] • [IP: 87.78.246.***]

Tych ze Swinoujscia na debilizm powinni testowac, bo to jest obecny prolem tej wiochy.

Gość • Sobota [20.02.2021, 22:09:12] • [IP: 31.0.72.**]

A ja wyczytałem że testowanie będzie darmowe, bo znakiem racji ma być płatne?? Niech rządy płacą z podatków.

Gość • Sobota [20.02.2021, 19:56:36] • [IP: 176.221.123.***]

Jeszcze trochę panowania kaczyzmu i będziemy masowo prosić o azyl u sąsiada ten wygra kto zna język a działacze partyjni będą zapier...na swój rząd i pazerny kler a potem końcowy rozbiór polski.Pisowskie trole na wschód pod panowanie Putina oni kochają dyktatury.

Gość • Sobota [20.02.2021, 19:47:44] • [IP: 176.221.123.***]

TO JEST PRAWDZIWA INFORMACJA TŁUMACZENIE Z NKEMOECKO GO NA POLSKIE!! TAKIE INFORMACJE SA W NIEMIECKIEJ GAZECIE Rozwiązanie pojawia się w konflikcie o obowiązkowy test koronowy dla dojeżdżających z Polski.  Na dwóch przejściach granicznych mają zostać utworzone ośrodki szybkich testów.  Dyskusja o obowiązkowym teście koronowym dla osób dojeżdżających do Niemiec z Polski przybrała nowy obrót.  Sekretarz stanu Mecklenburg-Vorpommern Vorpommern Patrick Dahlemann (SPD) ogłosił, że na przejściach granicznych w Ahlbeck i Linken zostaną utworzone centra szybkich testów.  Możesz spodziewać się rozpoczęcia pracy pod koniec przyszłego tygodnia.  Dziesięć euro za szybki test  W ten sposób władze państwowe odpowiedziały na postulaty mieszkańców regionu przygranicznego, którzy zgodnie z regulacjami dotyczącymi kwarantanny państwa, przy regularnych dojazdach między Niemcami a Polską, muszą co cztery dni przedstawiać negatywny test.  Według Dahlemanna test dla osób dojeżdżających do pracy powinien kosztować dziesięć euro.  „Nie potrafię wyjaśnić ludziom, czy za szybki test muszą zapłacić 50 euro” - powiedział polityk SPD.  Na przykład osoby, które odwiedzają swoją rodzinę nuklearną za granicą, nie powinny zatem płacić więcej niż 20 euro.  Bezpłatnie dla studentów Löcknitz  Z kolei testy powinny być bezpłatne dla maturzystów niemiecko-polskiego liceum w Löcknitz.  Powiat Vorpommern-Greifswald i społeczność pomorska znalazły rozwiązanie, dzięki któremu 19 polskich licealistów będzie mogło przygotować się do egzaminów na zajęciach bezpośrednich.  Wynik testu jest zwykle dostępny po 15 minutach - również w formie cyfrowej, dzięki czemu osoby dojeżdżające do pracy mogą bezpośrednio kontynuować jazdę.

Gość • Sobota [20.02.2021, 18:57:41] • [IP: 176.221.123.***]

lepiej wyjedz z Polski, bo ten kraj nie lubi służących, co podcierają dupy starym szkopom

Gość • Sobota [20.02.2021, 18:52:09] • [IP: 5.173.155.*]

Lepiej być głupim i dawać się dymac przez swoich za talerz ryżu i słuchać jaki to kawior jest dobry. Sory każdy ma wybór więc o co chodzi każdy robi gdzie chce i co chce. Ja wiem jedno suma na koncie ma się zgadzać za pracę która wykonuje i być PIERWSZEGO każdego miesiąca na koncie tak samo skaldku emerytalne też mają się zgadzać i też mają być adekwatne do tego cie się odkadalo. Być dymanym przez swój kraj i sie uśmiechać to dopiero trzeba być masochistą

Gość • Sobota [20.02.2021, 18:39:24] • [IP: 5.173.155.*]

A ile w swinoujsciu dziś zmarlo osób nie przez virusa 10? W tym 5 przez lecznice

Gość • Sobota [20.02.2021, 17:25:39] • [IP: 188.146.161.***]

czyli jak do pracy to można testy zrobić ale jak na zakupy to testów juz zrobić nie mozna.MAsakra

Gość • Sobota [20.02.2021, 16:33:41] • [IP: 176.221.122.***]

Jestem bardzo zadowolony z pracy i zarobków w Niemczech. A ty pisi PATRYOTO jakbyś chociaż liceum skończył to byś znał podstawy tego języka i kto wie może ktoś by się zlitował. Niestety jestes skazany na życie w ciągłej frustracji, bo po prostu nie możesz znieść, że sąsiad ma lepiej.

Gość • Sobota [20.02.2021, 14:49:53] • [IP: 185.210.37.*]

Lepiej być polaczkiem służącym niemcom u nich niżejli w polsce się poniżać i udawać że się nie jest na usługi niemców. Jak ktos jest głupi to niech zapierdziela dalej w polsce za miske ryżu i jeszcze PiS wam część zabierze. My polacy myjący i całujący tyłki niemcom w niemczech nie krytykujemy waszego życia ku chwale ojczyzny więc nie czepiajcie się nas. Pozdrawiamy.

Gość • Sobota [20.02.2021, 14:47:19] • [IP: 109.41.64.***]

[IP.176.221.122***] 😂🤣😂🤣

Gość • Sobota [20.02.2021, 13:51:19] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Sobota [20.02.2021, 06:24:19] • [IP: 188.146.160.***] NIE MIERZ wszystkich miarą swoją i swojej rodziny tępaku

Gość • Sobota [20.02.2021, 13:50:35] • [IP: 176.221.122.***]

XDDDDD

Gość • Sobota [20.02.2021, 13:33:27] • [IP: 37.47.173.***]

Większość przeszła covida a oni szukają kretynów do depopulacji. Ci co zmarli po szczepionce nie są wpisywani do NOP- ów. Pewna rodzina, która zgodziła się wpisać za przyczynę covid- niestety nie dostała odszkodowania. Tacy patrioci, a choroby zakaźne nie podlegają odszkodowaniu. Szpital zarobił na skórze a debilki biedni.

Gość • Sobota [20.02.2021, 13:21:36] • [IP: 108.29.78.**]

to jak Goja badaja przed przystapieniem do pracy

Gość • Sobota [20.02.2021, 12:59:34] • [IP: 87.78.246.***]

Hej buraki, jak czujecie wlasny smrod, to cowida nie macie, a jak nie to kwarantanna. Wszelkie dokarmianie ptactwa powinno byc pod kara zakazane, to samo sie tyczy zakazu hodowli psow i kotow.Od tego ku...restwa szerzy sie corona i inne zarazy.

Gość • Sobota [20.02.2021, 11:41:23] • [IP: 176.221.123.***]

odstrzelic gołębie bo to tragedia, przenoszą wirusa i syf na blokach, a przychodnia jest nie do odratowania, cala w kupie gołębi

Gość • Sobota [20.02.2021, 11:31:19] • [IP: 176.221.123.***]

dalsze zamykanie ludzi w domach i przymus teraz noszenia masek chirurgicznych, niezły biznes, no i szczepionki z testami, kasiora sie sypie strumieniem, niezly bur..d..el tu macie ludzie, depopulacja jest w toku, wyszczepią wszystkich co chcą pracowac reszta do piachu, taki jest cel rotschilda i jemu podobnym, w tym soros, sponsor akcji

Gość • Sobota [20.02.2021, 11:14:12] • [IP: 176.221.122.***]

Zamiast na zachod trzeba jechac na wschod. W bialorusi wirusa nie ma, ludzie zyja normalnie. Eurokomuna jak zawsze musi robic cyrk i prostowac banany by spelnialy europejskie normy

Gość • Sobota [20.02.2021, 11:13:17] • [IP: 188.146.163.***]

Dzisiaj 35 osób z pozytywnym testem w ŚWINOUJŚCIU.

Gość • Sobota [20.02.2021, 10:52:39] • [IP: 92.210.31.***]

No pieknie. Dzisiaj 35 nowych przypadkow Covida i 2 osoby zmarly.

Gość • Sobota [20.02.2021, 09:55:43] • [IP: 31.11.131.**]

Granica jest otwarta, aby ją przekroczyć trzeba posiadać test i dokumenty potwierdzajace zatrudnienie.

Oglądasz 1-25 z 63
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■