POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [06.02.2021, 09:03:01] • Świnoujście

Jeden telefon może uratować życie. Twoja reakcja ma znaczenie

Jeden telefon może uratować życie. Twoja reakcja ma znaczenie

fot. Policja

Okres zimowy to niewątpliwie najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, dlatego świnoujscy policjanci prowadzą działania związane z pomocą skierowaną właśnie do osób żyjących na ulicy. Stróże prawa podczas prowadzonych działań informują osoby bezdomne o instytucjach świadczących pomoc społeczną oraz nakłaniają do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni. Trwająca zima to nie tylko sprawdzian dla służb chroniących życie i zdrowie, ale przede wszystkim jest to sprawdzian dla naszej ludzkiej wrażliwości na los innych osób.

Gdy temperatura powietrza obniża się, najbardziej narażonymi osobami na wychłodzenie organizmu są przede wszystkim osoby bezdomne, nieporadne życiowo i pozostające w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu, dlatego świnoujscy stróże prawa podczas działań sprawdzają miejsca grupowania się osób bezdomnych na terenie Świnoujścia i nakłaniają takie osoby do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni. Mundurowi sprawdzają także, czy osoby bezdomne mają ciepłe ubrania, adekwatne do panujących temperatur.

Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [07.02.2021, 10:53:19] • [IP: 5.172.235.*]

Świnoujsciaki nie reagują na krzywdę wiekszosć woli ponagrywać i podesłać filmiki ośmieszajace innych lub artykuł opatrzyc komentarzem typu a dobrze mu tak albo nie żałuję praca jako sprzatacz u niemca tez moze sie skończyc i tez mozesz na bruku wylądowac pomysl jezeli oprócz krzepy w mięśniach posiadasz jeszcze mózg

Gość • Niedziela [07.02.2021, 08:45:05] • [IP: 5.173.139.**]

Szczerze nie zal mi tych bezdomnych co z wlasnego wyboru nie chca skorzystac ze schroniska czy ogrzewalni bo tam sie nie nachla. Wybor jest ich i koniec. Selekcja naturalna zadziała. Teraz zamarznie pięciu a w sezon przyjedzie z Polski trzydziestu i dzien jak co dzien dzien po dniu, wciaz sie dzieje zycia cud. A jak sie oferuje zakup pieczywa czy czegokolwiek do jedzenia to czesto taki kloszard jest oburzony ze nie dajesz kasy na machmol. Walka z wiatrakami.

Gość • Sobota [06.02.2021, 18:06:03] • [IP: 89.151.32.***]

Centrum bezdomności i ludzi koczujących tam non stop o czym wszyscy wiedzą znajduje się w centrum miasta. Zaułek Kościelny całodobowo gości chętnych do spożywania alkoholu, załatwiania potrzeb fizjologicznych oraz mimo ujemnych temperatur noclegu pod chmurką.

Gość • Sobota [06.02.2021, 16:49:57] • [IP: 164.127.111.***]

13:47:40] • [IP: 31.0.42.***] Kiedy czytam takie pyszałkowate i i psychopatyczne posty jak twój, dochodzę do wniosku, że jeśli bezdomni są chronionym gatunkiem, to ty jesteś już gatunkiem wymarłym, bo przesłanie twoich wypocin rymuje się z propagandą komunistyczną o bumelantach oraz z hitlerowską o podludziach. Jakby grób się otworzył i martwa szczęka warknęła.

Gość • Sobota [06.02.2021, 14:21:32] • [IP: 185.210.37.***]

Mhm wyląda to mniej wiecej tak: -jedziesz? -nie -jedziesz bo nie mamy czasu -nie -ok to nie nara

Gość • Sobota [06.02.2021, 13:47:40] • [IP: 31.0.42.***]

Życie lumpa, zula, menela czy innego ochlapusa z jakichs powodow jest w tym kraju niezwykle cenne. Zupelnie jakby byli zagrożonym gatunkiem

Gość • Sobota [06.02.2021, 13:10:32] • [IP: 176.221.123.**]

12:13:02] • [IP: 176.221.123.*** mówiłeś Panie Komendancie i nie siedziałeś 3 lat. To już od młodych lat brałeś udział w budowaniu socjalistycznej ojczyzny Wstyd Oddaj część nienależnej emerytury Tylko nie Komunistom

Gość • Sobota [06.02.2021, 12:22:21] • [IP: 176.221.123.***]

sąsiad nam młodym opowiadał jak w Komunistycznej Polsce brakowało Oficerów to u nas we Wsi on został Komendantem Posterunku Milicji bo należał do Komunistycznej PZPR na drugi dzień zdjął Mundur Sierżanta i schował do szafy i kazał sie do niego zwracac Panie Komendancie bo był teraz Kims we Wsii poszedł na naradę do Naczelnika Gminy

Gość • Sobota [06.02.2021, 12:13:02] • [IP: 176.221.123.***]

Ameryka te słynne USA posiada 300 Mln Ludzi z tego 10 Mln to Polacy a 30 Mln to Bezdomni a i tak są Potęgą Tego Świata w Komunistycznej Polsce nie było Bezdomnych bo kto nie pracował to Komunisci zamykali na 3 lata do Więzienia za włóczęgostwo

Gość • Sobota [06.02.2021, 11:58:27] • [IP: 89.151.33.***]

Mniej zainteresowania zimą losem bezdomnych to spokojniejsze lato.

Gość • Sobota [06.02.2021, 11:51:37] • [IP: 45.141.1.***]

NO FAKTYCZNIE OSTATNIO DO WEYPADKU CZEKALEM ZEBY PRZYJECHALI 45 MIN NIEUDACZNOSC NASZEJ POLICJI BIJE W OCZY

Gość • Sobota [06.02.2021, 11:45:51] • [IP: 88.218.253.**]

szkoda, że zajmują się tylko bezdomnymi na ulicy...

Gość • Sobota [06.02.2021, 11:09:40] • [IP: 37.248.218.**]

Czyli owsik będzie grał i zebrał rękoma otumanionej młodzieży w przyszłym roku dla osób bezdomnych, którzy przegrali z okrutnym kapitalizmem, a Albertowi się nie sprawdza.

Gość • Sobota [06.02.2021, 10:25:58] • [IP: 5.173.138.***]

Sierz rzecznikiem? Na takie stanowisko to dają oficerów A nie takich młodych niedoświadczonych policjantów. Na ulice by to dali to zobaczymy teren z lepszej perspektywy niż za biurka.

Mieszkaniec • Sobota [06.02.2021, 10:19:41] • [IP: 188.146.162.**]

To wszystko jest prawdą, szkoda tylko że ci bezdomni na Portową 10 lub do tzw. Albertów sami nie chcą iść, bo „tam nie wolno pić”.

Gość bez domu • Sobota [06.02.2021, 09:59:57] • [IP: 178.238.249.***]

Bezdomność jest wpisana w ramy tzw. gospodarki wolnorynkowej, a więc we czym MATA PROBLEM? Proszem trochę świata zobaczyć i zobaczyć i przestać śię tym wzruszać.

Gość • Sobota [06.02.2021, 09:50:42] • [IP: 165.231.253.**]

Tylu bogaczy w mieście a nie dadzą i nie pomogą takim ludziom. Oczywiście jak jest WOŚP to nie przeszkadza im to pchać się na pierwszy plan kamer jak to nie pomagają. Hipokryci. Pomóżcie tym biednym ludziom, do grobu majątku nie zabierzecie.

Gość • Sobota [06.02.2021, 09:50:34] • [IP: 185.220.102.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [06.02.2021, 09:45:02] • [IP: 31.11.128.***]

Na zdjeciu slynna swinoujska odsalarnia wody morskiej.Wydane miliardy oplacily sie, woda z morza byla wypijana ze smakiem. Kto splaca ta afrykanska inwestycje do dzisiaj?.My mieszkancy w oplatach np.za wode.

Gość • Sobota [06.02.2021, 09:27:21] • [IP: 185.210.36.***]

To jest akurat zdjęcie ze skraju Parku Zdrojowego na końcu ul.Komandorskiej, tam jest pustostan.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■