POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.05.2021, 08:42:14] • Świnoujście

Centrum handlowe czy mieszkania naprzeciw Cmentarza?

Centrum handlowe czy mieszkania naprzeciw Cmentarza?

fot. iswinoujscie.pl

Starsi mieszkańcy pamiętają, że na działce przed Cmentarzem Komunalnym przy ul. Karsiborskiej była kiedyś piekarnia PSS „Społem”. Od kilku jednak lat działka ta stoi pusta i coraz bardziej wzbudza ciekawość mieszkańców, bo terenów inwestycyjnych w mieście już brakuje. Co tam będzie? Centrum handlowe czy kolejne apartamenty, a może jeszcze coś innego?

Przez jakiś czas składowany był tam gruz. Stała również wizualizacja pokazująca, że będzie tam zlokalizowane centrum handlowe. Obok budowane są mieszkania, których sprzedaż już trwa. Co więc będzie wybudowane w przyszłości na tak dużej działce? Wszystkie te rzeczy w swoim zapytaniu do prezydenta miasta przypomniał radny Andrzej Mrozek.

Odpowiedzi udzieliła zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska.

Centrum handlowe czy mieszkania naprzeciw Cmentarza?

fot. Organizator

Przedmiotowa działka należy do spółki handlowej Uznam Partners sp. z o.o. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta z 2004 r. zapisano, że ma być to teren zagospodarowany jako śródmiejski. Docelowo wzdłuż ul. Karsiborskiej powinny być zlokalizowane funkcje biurowe i usługowe, a funkcje mieszkaniowe powinny być ograniczone. Obecnie spółka realizuje swoje plany biznesowe i uzyskała pozwolenie budowlane na swoje zamierzenia inwestycyjne.

Ale jakie to zamierzenie inwestycyjne spółka chce tam realizować? Czy zgodne z miejscowymi planami, czy może coś mieszkańców zaskoczy. Tego B. Michalska nie odpisuje. Czy tak powinna wyglądać odpowiedź na precyzyjne przecież pytanie radnego?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-46 z 46

Gość • Środa [19.05.2021, 12:49:47] • [IP: 176.221.122.***]

Starsi mieszkańcy to pamiętają, że tam był TRANSBUT a dopiero później tę część terenu wydzielono pod piekarnię.

Gość • Środa [19.05.2021, 12:49:12] • [IP: 62.69.252.***]

To będzie krematorium i parę apartamentów dla oczekujących

Gość • Środa [19.05.2021, 12:42:19] • [IP: 37.8.230.***]

dobre miejsce na synagogę

Gość • Środa [19.05.2021, 12:37:16] • [IP: 176.221.122.***]

Doczytałem sie w komentarzach, że włascicielem spółki jest. ., , Społem ''/czy to ze Świnoujscia w składzie prezes jego żona i szwagier. .?/!! Takie małe uwłaszczenie sie na spółdzielczym majątku wypracowanym przez setki przacowników ?Może ktoś ma informacje na ten temat. ..

Gość • Środa [19.05.2021, 12:32:31] • [IP: 89.151.33.***]

Nie pierwszy raz okazuje się że radni nie wiedzą co się dzieje w mieście i nad czym głosują na sesjach.

Gość • Środa [19.05.2021, 12:22:46] • [IP: 46.231.59.**]

Mieszkania, mieszkania i jeszcze raz mieszkania!

Gość • Środa [19.05.2021, 12:14:49] • [IP: 89.151.33.***]

Nie kupię tam mieszkania, nie będę tam mieszkał ale muszę totalnie wszystko co tam się dzieje skrytykować. Kto tak robi wiadomo nasze miastowe nieudaczniki i nieroby.

Gość • Środa [19.05.2021, 12:11:47] • [IP: 176.221.122.**]

Panie Mrozek, gdzie Pan był gdy LIKWIDOWNANO STOCZNIE, może odpowie Pan publicznie

Gość • Środa [19.05.2021, 11:58:04] • [IP: 37.47.160.***]

PrWda że zaczyna brakowac terenów bo budują za niskie budynki

Gość • Środa [19.05.2021, 11:57:41] • [IP: 83.23.226.**]

jeszcze chwilaa mieszkania caloroczne bedziecie wynajmowac za 1000 zl z oplatami a turysta za apartament bedzie placicl 100 zl doba na 10 osob..oczywiscie mieszkania kupicie za min 12 tys za metr kw..biznesmeni

Gość • Środa [19.05.2021, 10:44:07] • [IP: 37.47.140.***]

wiezowce 100pietrowe

Gość • Środa [19.05.2021, 10:36:01] • [IP: 199.249.230.***]

Pustosłowie w wykonaniu zastepcy prezydenta m. Świnoujście.

Gość • Środa [19.05.2021, 10:29:29] • [IP: 178.238.247.***]

Cicha ulica, sąsiedzi z drugiej strony ulicy spokojni więc dlaczego nie apartamentowce

Gość • Środa [19.05.2021, 10:05:36] • [IP: 5.173.141.***]

A może redaktor sprawdziłby w KRS kto jest właścicielem spólki dowiedziałby się iz jest to Społem i Polo Market

Gość • Środa [19.05.2021, 10:04:04] • [IP: 176.221.122.**]

Mieszkania tam sprzedają po 4000zeta za metr.tylko widok z okien przypomina nam o zbliżającym się końcu ziemskiego bytu i czy warto tak tyrać bez sensu jak niewolnik??

Gość • Środa [19.05.2021, 09:55:39] • [IP: 212.170.27.***]

To pan Mrozek, nie wie za czym głosuje na sesjach... Radny pyta ??przecież to on powinien być najbardziej zorientowany...Odej Waść wstydu oszczędż!!

Gość • Środa [19.05.2021, 09:44:45] • [IP: 178.238.245.**]

ciekawe czy ktoś kupi mieszkanie w tych blokach na Karsiborskiej. ...

Gość • Środa [19.05.2021, 09:26:42] • [IP: 188.146.104.**]

Tereny bo byłym Transbud Szczecin są dalej terenami przemysłowymi i wciskanie tam bloków przez deweloperów będzie miało nieprzyjemne skutki dla mieszkańców.

Gość • Środa [19.05.2021, 09:06:12] • [IP: 176.221.123.***]

To jest teren od lat przeznaczony na budownictwo komunalne !

Gość • Środa [19.05.2021, 09:02:42] • [IP: 176.221.123.**]

Beznadziejna odpowiedź na zapytanie pana Mrozka. Podejrzewam, że ta spółka zakupiła teren za grosze, nie ma kasy na inwestycje związane z zakupionym terenem, który od kilkunastu lat jest podłą" wizytówką " Miasta i jego włodarzy.

Gość • Środa [19.05.2021, 08:58:45] • [IP: 5.173.141.***]

Apartamenty dla singli naprzeciwko!

Oglądasz 26-46 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■