POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.02.2021, 21:20:07] • Świnoujście

Biznes się zwija

Biznes się zwija

fot. iswinoujscie.pl

624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne.

W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne.

- Dane na podstawie wniosków o wpis do CEIDG złożonych w UM Świnoujście - nie obejmują wniosków złożonych przez przedsiębiorców bezpośrednio do CEIDG przez Internet – wyjaśnia Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Zapytaliśmy o pomoc miasta dla przedsiębiorców.


I tak- w zakresie drugiej fali pandemii (na podstawie obowiązujących zarządzeń) ustalono nowe stawki czynszu dla przedsiębiorców, za okres od listopada 2020 r. do czasu odwołania, w zależności od charakteru prowadzonej działalności i lokalizacji przedmiotu dzierżawy:
a) tereny wzdłuż ul. Wojska Polskiego i Marynarki Wojennej – 1 zł netto za umowę.
b) tereny przy ul. Kołłątaj a targowisko miejskie „Zielony Rynek” – 50% stawki dotychczasowej stawki z umowy.
c) działalność gastronomiczna – na wniosek dzierżawcy, z zależności od stanu faktycznego – 1 zł netto za umowę lub 50% dotychczasowej stawki z umowy.

- W związku ze stanem epidemii został ustawowo ustalony nowy termin opłaty za użytkowanie wieczyste za 2020 rok – kontynuuje Jarosław Jaz. – Z dnia 31 marca 2020 został ustalony na 31 styczeń 2021. W przypadku gruntów Skarbu Państwa ustawa antycovidowa przewidziała udzielenie ulgi w opłatach za użytkowanie wieczyste w związku z wystąpieniem spadku obrotów gospodarczych.

Według informacji przekazanych nam przez magistrat, w drugiej fali pandemii:

- dla dzierżawców prowadzących działalność na targowisku miejskim pn. Zielony Rynek „Pod Zegarem” zarządzeniem Prezydenta Miasta nr 700/2020 z dnia 2 listopada 2020 r. ustalono stawkę czynszu w wysokości 50% stawki z umowy. Zmieniona stawka obowiązuje od 1 listopada 2020 r. do czasu odwołania.
- 2 listopada 2020 r. podjęte zostało Zarządzenie nr 701/2020 dotyczące ustalenia stawki czynszu w wysokości 1 zł netto miesięcznie za umowy dzierżawy wzdłuż ul. Wojska Polskiego oraz Marynarki Wojennej. Stawka obowiązuje od 1 listopada 2020 r. do czasu odwołania.
- 2 listopada 2020 r. podjęte zostało Zarządzenie nr 703/2020 dotyczące ustalenia stawki czynszu dzierżawnego dla przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną na terenach Gminy Miasto Świnoujście i Skarbu Państwa. Na podstawie tego Zarządzenia Przedsiębiorca mógł otrzymać:
a) 1 zł miesięcznie za dzierżawę w przypadku Przedsiębiorców, którzy z uwagi na ograniczenia epidemiczne zawiesili lub zlikwidowali działalność gastronomiczną,
b) 50 % dotychczasowej stawki czynszu, w przypadku Przedsiębiorców którzy świadczą usługi polegające na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos. Zmieniona stawka obowiązuje od 1 listopada 2020r. do czasu odwołania

Wsparcie przedsiębiorców w związku z COVID-19 w postaci przesunięcia terminu płatności do 30.09.2020r.:
- os. fizyczne – 54 podmioty – 375 637 zł
- os. prawne – 37 podmiotów – 2 419 293 zł
- odroczenie terminu płatności – 1 podmiot – 137 040 zł.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 106

Gość • Środa [03.03.2021, 00:09:24] • [IP: 31.11.128.***]

Podziękujcie Rządowi który ze zwykłej choroby zrobił pandemię chorobę na którą umierają(wymyśla to telewizja)po to by wywołać panikę i by ludzie bali się przez to też są zamykane sklepy itd by tylko najsilniejsi zostali.Bogaci stali się bogatszymi a biedni podupadli totalnie.Oszustwo nie ufajcie światowym wymysłom.Straszne te oszustwo!!😪😭💢

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 18:19:34] • [IP: 37.248.200.***]

I jeszcze ta niepotrzebna uchwała krajobrazowa...

Były pracownik • Sobota [27.02.2021, 13:19:18] • [IP: 91.74.122.**]

Wzięło się pieniążki za NIBY COVID to teraz można zatrudnić znajomych. Szkoda, że złych specjalistów, bo bardziej psycholodzy i psychiatrzy się przydadzą za jakiś czas... ŻENADA

Gośćgosc z kanalu.. • Czwartek [18.02.2021, 12:11:55] • [IP: 178.238.252.***]

PO ROZUM DO GLOWY DEBILE , jak cie zlapie corwid 13 bedziesz inaczej KWIKAL.. pozdrowienia w ni9ebie . ...

Gość • Wtorek [16.02.2021, 17:40:34] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Wtorek [16.02.2021, 16:06:28] • [IP: 176.221.113.**]A po co wy jesteście potrzebni??Odpowiedz szczerze..

Gość • Wtorek [16.02.2021, 16:06:28] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Wtorek [16.02.2021, 09:54:05] • [IP: 178.238.252.**] Oby, bo do niczego nie jest potrzebny mieszkańcom.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 15:27:12] • [IP: 81.4.110.**]

Hotele, restauracje i kawiarnie mogą w ogóle nie istnieć. Nie są do niczego potrzebne. Tak samo galeria Corso nie jest potrzebna. Fajnie będzie widzieć puste miasto w lato. Turystyka już się nie podniesie.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 13:24:24] • [IP: 37.47.132.***]

Zazdrośni kretyni. Wam też będzie trudniej. Chyba że poddajcie się eutanazji poszczepiennej.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 13:20:14] • [IP: 37.47.132.***]

Pracę i dochody zastąpią czyt.rozwiążą szczepienia.

Gość bez domu • Wtorek [16.02.2021, 10:40:39] • [IP: 178.238.249.***]

Strategiczne byznesy S-cia RYNEK przy WP, RYNEK na Kołłątaja i karajyby i czy seszele na wydmach, ot pomysł na istnienie miasta.Reszta do likwidacji i jakoś śię 30 lat udawało.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 09:54:05] • [IP: 178.238.252.**]

Oby wreszcie zniknął" rynek dla Niemców"przy ul.Wojska Polskiego...

Gość • Wtorek [16.02.2021, 08:30:33] • [IP: 151.248.62.***]

Moje PKD nie łapie się na nic. 50000 zł kosztów bieżących miesięcznie. No przecież mogę pracować. Nie ma klientów? to przez moją nieudolność. 15000 zł rocznie podatku od nieruchomości... nie zapłacisz w terminie.. tydzień i komornik...to jes prawdziwe wspieranie. zwolnienie handlarzy papierosów z opłaty targowej to jakiś żart. Tam skarbówka powinna mieć stałe biuro... Prowadzących normalnie firmy, płacących wszystkie daniny traktuje się jak idiotów..

Gość • Wtorek [16.02.2021, 08:27:57] • [IP: 37.8.230.***]

Niestety większośąć biznesmenow io nie Swinoujscianie.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 06:28:33] • [IP: 62.69.254.***]

"czy w zsw są jacyś przedsiebiorcy..." a Tanajno sobie radzi z PiS(Policja i Sanepid), poczytaj strone SP tam masz napisane co robić jak cie napadnie bojówka PiS(Policja i Sanepid); ale ostrzegam czytanie ze zrozumieniem boli

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 23:03:22] • [IP: 188.146.162.**]

"Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 16:36:24] • [IP: 62.69.254.***] czy w zsw są jacyś przedsiebiorcy, czy doopy wolowe co boją się Policji i Snapidu(PiS)?" Przedsiębiorcy??Właściciele knajp, hotelików i bud na Wojska polskiego to...przedsiębiorcy? Żaden kraj w Unii takich przedsiębiorców nie dotuje. Dostają...zasiłek dla bezrobotnych. W UK za naruszenie zasad obrony przed pandemią...10 lat więzienia. ZAZDROŚCISZ? Nie boisz się Policji??

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 22:58:48] • [IP: 188.146.162.**]

"Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:41:06] • [IP: 37.47.173.***] Kraj mlekiem i miodem płynący, teraz czekamy na rachunki za prąd ?" Dopiero co chciałeś. ...czystego powietrza!

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 22:57:27] • [IP: 188.146.162.**]

"Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:24:39] • [IP: 89.151.32.***] a tadzik z torunia się rozwija" Masz jakieś kompleksy żydku? Fakt, to antysemita, i...DOBRZE!

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:37:01] • [IP: 167.114.118.*]

15:33:05 _ Jeżeli uważasz, że jest tak jak mówisz, to jesteś wzorowym mongołem umysłowym.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:24:39] • [IP: 89.151.32.***]

a tadzik z torunia się rozwija

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:20:14] • [IP: 178.238.249.***]

Do • [IP: 87.78.246.***] Polecam podróż do byłych państw dawnego RWPG i zobaczysz ile lokalnych firm jest ta pod niemiecką kontrolą.ile zostało przejętych tylko po to aby celowo doprowadzić je do upadku.Tak wyglada potęga gospodarcza niemiec.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:05:22] • [IP: 37.47.168.**]

To już jest koniec. Nie ma już nic. Jesteśmy wolni. Możemy iść.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:47:00] • [IP: 89.151.36.***]

Głupota nie ma barw politycznych. Choć po wpisach widać że więcej głupków i zdrajców jest po stronie opozycji.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:41:06] • [IP: 37.47.173.***]

Kraj mlekiem i miodem płynący, teraz czekamy na rachunki za prąd ?

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:33:09] • [IP: 31.0.53.**]

W tym mieście nie ma wsparcia, bo nie ma władz miasta za to potrafią niszczyć działalność ludziom tym że wysyłają zdjęcia z informacją o zdjęciu baneli z płotów i bram informujących że tu jest jakiś zakład lub firma, ta się wspiera naszą incjatywe to jest miasto?

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:22:23] • [IP: 5.173.154.***]

Tadek z Torunia też się zwija... Ze śmiechu.

Oglądasz 1-25 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■