POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.02.2021, 12:58:29] • Świnoujście

Mamy już kawałek tunelu

Mamy już kawałek tunelu

fot. iswinoujscie.pl

Na powierzchni zasypują betonową konstrukcję wlotu tunelu na Uznamie.

Niedawno po raz kolejny GDDKIA przekazała nam informację z placu budowy świnoujskiego tunelu. Dowiedzieliśmy się że praca wre, a montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel postępuje. Jak wynika z informacji pod koniec tego miesiąca nastąpi próbny rozruch tej maszyny. W marcu natomiast rozpocznie się drążenie tunelu. Natomiast reporter naszej redakcji zauważył że część komory startowej jest izolowana i uzupełniana piaskiem od góry.

Mamy już kawałek tunelu

fot. iswinoujscie.pl

Początek wlotu do tunelu jest odkryty i posiada strop ażurowy, dalej jest betonowy system startowy maszyny do drążenia tunelu. Jest to grubo ponad 100 metrów. Właśnie ten fragment betonowej konstrukcji tunelu jest zasypywany piaskiem, który wcześniej był tu wykopany. Powstaje spory kawałek tunelu. Fakt jest faktem. To początek prawdziwego tunelu. Teraz trzeba życzyć, by dalej poszło zgodnie z założeniami i planem.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-29 z 29

Gość • Niedziela [21.02.2021, 17:18:57] • [IP: 89.64.105.***]

Bedzie juz z 45 lat, jak moj przyjaciel, bedacy w podstawowce, mial napisac wypracowanie pt:" Jak bedzie wygladalo Swinoujscie w 2000 roku?". Napisal ze dalej bedziemy przeprawiac sie promami. Dostal 2 za to, co okazalo sie smutna prawdą przelomu tysiąclecia. Cieszmy sie z tunelu i budujmy nowe promy, bo bez nich nie da sie tu zyc.

kat • Czwartek [18.02.2021, 23:29:44] • [IP: 37.248.152.***]

PISIORY będą za darmo i za karę sprzątać tunel.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 10:02:28] • [IP: 176.221.122.*]

Rządząca pseudokatolicka pis to co najwyżej dała na ochronę pedofili w sutannach. I to z podatków twoich rodziców dziecko. A ty się skup na zdalnym nauczaniu bo najwyraźniej cienko ci to idzie.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 13:14:52] • [IP: 87.78.246.***]

Zamknac calkowicie granice, niech sie dzbany miedzy soba powybijaja.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 11:40:37] • [IP: 80.245.176.***]

Rządząca Katolicka PIS buduje Tunel a my Młodzi wybudujemy Most i Autostradę do Berlina

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 02:51:06] • [IP: 199.244.86.***]

Do129.** Ośmielę się podważyć tą" śmiałą tezę" Ponieważ struktura wydatków na tunel jest taka: UE 85% kosztów Ś-icie 15% kosztów... Jakoś Pis się NIE DOŁOŻYŁ!! To jest zasługa kolejnych władz miasta z różnych opcji politycznych !

Gość • Niedziela [14.02.2021, 21:04:19] • [IP: 188.146.164.**]

"Gość • Niedziela [14.02.2021, 15:42:41] • [IP: 31.0.177.***] JAK ZWYKLE PLANUJĄ PIERDNĄĆ A SIĘ ZESRAJĄ." KTO, chamie?

Gość • Niedziela [14.02.2021, 21:03:23] • [IP: 188.146.164.**]

"Gość • Niedziela [14.02.2021, 18:57:10] • [IP: 86.15.80.*] I turystow latem wital bedzie w dalszym ciagu fetor z oczyszczalni :) Jestem w Świnoujściu od 69 roku i tylko raz oczyszczalnia śmierdziała. Jak tu przyjechałem śmierdziała przez wiele lat mączkarnia. Po co ty tu się produkujesz?

Gość • Niedziela [14.02.2021, 21:01:32] • [IP: 176.221.122.***]

a z piachu z tunelu usypac kopiec Kaczynskiego ! to swietny pomysl i kolejna atrakcja miasta ! pomyslcie wladze miasta !

Gość • Niedziela [14.02.2021, 20:44:05] • [IP: 178.238.248.***]

78 88 129 No troche masz racje, ale wiesz kto budowal trase W-Z i gdzie.Ale kogo to obchodzi, i kto o tym pamieta.W Warszwie jest grob Dmowskiego i zpytaj sie kto to jest, to jestem pewny, ze 85 proc nie wie kto to jest.Tak wyglada zycie dnia codziennego

Gość • Niedziela [14.02.2021, 20:30:02] • [IP: 85.221.144.**]

Gość • Niedziela [14.02.2021, 18:57:10] • [IP: 86.15.80.*]

I turystow latem wital bedzie w dalszym ciagu fetor z oczyszczalni :)

Gość • Niedziela [14.02.2021, 17:51:32] • [IP: 176.221.123.**]

13:48:33] • [IP: 164.127.192.***] Zapomniałeś o promie, mieszkaniach i setkach, tysiącach, milionach samochodów elektrycznych. Co do samochodów elektrycznych, to może jeszcze pojawią się przedpłaty. To nie jest podpowiedź dla przedsiębiorczych w typie piramidy finansowej, a dla Rządu - za komuny udało się ściągnąć nawis inflacyjny z rynku.

Gość • Niedziela [14.02.2021, 17:45:36] • [IP: 89.151.35.***]

A co jak ktoś się boi tuneli to czym będzie pływał na drugi brzeg?Promy będą pływać rzadziej.

Gość • Niedziela [14.02.2021, 17:12:02] • [IP: 5.186.120.*]

Pajechali, jak to mówili w USSR.

Gość • Niedziela [14.02.2021, 16:41:14] • [IP: 81.111.123.***]

I tylko PiSiorom udało się tknąć żęcie w nasze miasto! Jak ja ich nienawidzę!

Gość • Niedziela [14.02.2021, 15:54:42] • [IP: 176.221.122.**]

Na warszowie menelstwo będzie ich witać winem i winem

Gość • Niedziela [14.02.2021, 15:51:02] • [IP: 176.221.123.***]

Rządząca Katolicka PIS buduje Tunel a my Młodzi wybudujemy Most i Autostradę do Szczecina

Gość • Niedziela [14.02.2021, 15:42:41] • [IP: 31.0.177.***]

JAK ZWYKLE PLANUJĄ PIERDNĄĆ A SIĘ ZESRAJĄ.

Gość • Niedziela [14.02.2021, 15:01:23] • [IP: 37.47.141.**]

Tunel już jest niepotrzebny. Stocznia już nie istnieje więc nie ma po co dojeżdżać. Lepiej aby turyści stali w korkach na prom niż korkowali miasto. Choć mam nadzieję że turystyka już nie wróci.

Gość • Niedziela [14.02.2021, 14:54:18] • [IP: 80.187.120.***]

I tak bedzie, tunel powstanie i bedziemy nim jezdzic. Super

Matka Polka • Niedziela [14.02.2021, 14:28:05] • [IP: 78.88.129.**]

Ten tunel to zasługa partii PiS i nawet nie ośmielajcie się tego podważyć!

Gość • Niedziela [14.02.2021, 14:03:50] • [IP: 176.221.122.**]

To mostu chyba budowniczy ze wsi Przytór już nie wybuduje. Ciekawe czy będzie chciał przejeżdżać przez tunel skoro tak go szkalował. To kwestia honoru, z którym chyba na bakier.

Gość • Niedziela [14.02.2021, 13:53:54] • [IP: 176.221.122.***]

i po co to komu ? próżność nad próżnościami

dawneWPISY NIEDOROZWOJKÓW • Niedziela [14.02.2021, 13:48:33] • [IP: 164.127.192.***]

13:24• 62.69.229.** zastanawiające kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem. -------A teraz cytaty sprzed kilku lat, te z okazji podpisania umowy z wykonawcą, przy artykule o tym wydarzeniu na Iswin. pl (17.09.2018 r.)- na Placu Słowiańskim gościł z tej okazji premier Morawiecki:____ [19.09.2018, 06:16] • [IP: 94.254.224.*** Zobaczycie tunel jak swinia niebo ___18.09., 13:10] • [IP: 80.245.190.***] W tym mieście spie... już wszystko, tunel to gwóźdź do trumny dla miasta. ___18.09., 09:57] • [IP: 188.146.129.***] Pis wam da kopa w d()ę i pa pa. ____18.09., 09:55] • [IP: 178.238.252.**] PRZEPOWIEDNIA... LUDZIE BĘDĄ FRUWAĆ. . .. A SAMOCHODY ZABLOKUJĄ CAŁE WOLNE TERENY I TYLE. ____09:04] • [IP: 80.245.189.***]. ..kolejne klamstwo mateuszka klamczuszka. Te tereny nigdy nie byly polskie...zamieszkiwaly tu kiedys plemiona slowianskie {NIEPRAWDA- był okres, gdy były polskie, był też okres, gdy były zhołdowane Polsce} ___18.09., 00:41] • 178.238.252.*** I po co ten tunel ??!! Przecież nie dla mieszkańców!

Gość • Niedziela [14.02.2021, 13:32:45] • [IP: 5.173.136.**]

Kopią od strony wyspy Uznam. A co będzie jeśli po stronie Wolina nikt nie będzie na nich czekał ?

Gość • Niedziela [14.02.2021, 13:30:06] • [IP: 83.23.198.***]

To zle zaowazyl. bo ten piasek to wybieraja i wywoza zeby podloze wybetonowac

Gość • Niedziela [14.02.2021, 13:28:22] • [IP: 141.53.147.***]

Oby tylko nie przerzneli rur doprowadzajacych do oczyszczalni ścieków bo zaleje ich jak w Indiach. ..

Gość • Niedziela [14.02.2021, 13:24:43] • [IP: 62.69.229.**]

Czyli co? Zgodnie z treścią artykułu kopanie będzie wykonywane koparkami i łopatami? W końcu kawałek tunelu został wykopany i to bez pomocy chińskiej maszyny. I jeszcze jedno, skoro śnieżna zima wróciła, skoro jest w bród piachu, to może warto usypać górkę zjazdową dla narciarzy i saneczkarzy a na lato - nie wiem dla kogo. Ale, że też PiS nie zaproponował usypanie kopca Kaczyńskiego?

Oglądasz 1-29 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■