POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.02.2021, 20:09:04] • Świnoujście

Palmy wśród śniegu. Pod naporem białego puchu uszkodzone zostały ochronne namioty

Palmy wśród śniegu. Pod naporem białego puchu uszkodzone zostały ochronne namioty

fot. iswinoujscie.pl

Zima zagościła u nas na dobre, wraz z mrozem i śniegiem. Może to zaszkodzić ogrodowi palmowemu przy Słodkim Centrum. Część namiotów chroniących drzewa została uszkodzona przez ciężar śniegu.

Jak zapewniał Urząd Miasta, podczas zimy palmy miały być chronione, tymczasem pod naporem śniegu foliowe dachy małych namiotów najwyraźniej popękały. Spod materiału ochronnego wydostają się liście palm, co może być dla nich bardzo szkodliwe. Nie zanosi się prędko na ocieplenie, mróz, choć kilkustopniowy, wciąż trzyma. Szkoda by było, żeby mniejsze palmy nie doczekały z tego powodu kolejnego sezonu, kiedy mogłyby być atrakcją tego miejsca, jak ubiegłego lata.

Miejmy nadzieję, że jednostki odpowiedzialne za pielęgnację ogrodu palmowego doglądają go na bieżąco i ponownie zabezpieczą drzewa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Piątek [19.02.2021, 09:37:16] • [IP: 195.140.131.***]

Po co tam te palmy? Nie ma rodzimych, przepięknych krzewów i drzew? Wywalcie te palmy i nasadźcie to, co tam powinno rosnąć, co zawsze w tym klimacie rosło.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 15:21:24] • [IP: 188.146.161.***]

Znowu ktoś zaniedbał

Gość • Wtorek [16.02.2021, 09:43:26] • [IP: 178.238.252.**]

A gdzie jest namiot...z niknął w tajemniczych okolicznościach...

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 20:06:05] • [IP: 37.47.144.**]

A kilka tygodni temu rzecznik kierownika UM przyrzekal, że jak przyjdzie mróz to zdejmą szmaty i postawia namiot. Widać rzecznik jest jak kierownik, gdyż jego słowa w g... o się przemieniają. Jak najszybciej wybory, a palmy wraz z palmusami niech trafi szlak.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 18:52:20] • [IP: 89.151.36.***]

W zeszłym roku był solidny, drogi, podgrzewany namiot ponoć niezbędny żeby palmy mogły wegetować. Namiot zginął, drzewka owinięto jakimś badziewiem a urzędasy z UM udają że nic się nie stało... Może trzeba wytłumaczyć się podatnikom z, , wydatku, , .

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 18:40:47] • [IP: 89.151.36.***]

Do IP 37.7.212.** z godz.15.27. Uświadamiam cię bo widzę że nie wiesz ale w Świnoujściu rządzi SLD.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 15:27:07] • [IP: 37.7.212.**]

Poszła pogłoska że klimat się zmienia... UM poszedł tym śladem i stwierdził że już w Kraju Katolickim panuje klimat śródziemnomorski, i osoby bardzo mądre z UM postanowiły zakupić i posadzić palmy aby emeryci nie jechali na wczasy do ciepłych krajów, a leżeli nad morzem pod palmami...A tu zong, przyszedł luty, nastały siarczyste mrozy i palmy zakwitły na biało...A teraz co by tradycji stało się za dość należało by tych mądrych z UM pociągnąć do odpowiedzialności sądowej za defraudację publicznych pieniędzy...No chyba że ci mądrzy należą do PiS-u to wtedy są nietykalni tak jak Wać Pan Szumowski czy Jegomość Sasin...💘💘💘

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 15:12:36] • [IP: 176.221.123.***]

projekt bezmyslnosci, darmo wyrzucone nasze wspólne podatnikow pieniadze, a nagrody za lata 2019 i 20 wziete przez nieodpowiedzialne osoby, ktore brały w tym udział-POLSKA GOSPODARNOŚĆ W NASZYM MIEŚCIE A W zasadzie jej BRAK!!

Gość z • Poniedziałek [15.02.2021, 14:41:43] • [IP: 188.146.132.***]

W zimie musi być zimno a w lecie ciepło

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 14:23:23] • [IP: 5.173.130.***]

Ktoś z UM. Znowu nie dopilnował, nie zadbał o palmy.nagrody wezmą ale za co ?za nieróbstwo??

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 13:09:18] • [IP: 37.47.220.***]

Jeśli jedna roślina lub palma zostanie przemarznięta to urzędnicy za to odpowiedzialni powinni zostać pozbawieni pracy.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 12:16:25] • [IP: 37.47.144.**]

Do IP : 37.47.165. godz. 02.14.37. Dzięki za informację, jeżeli to prawda to powinna się zająć tym z urzędu prokuratura. Jak pisano, to poad 80 tysięcy pieniędzy mieszkańców zostało zmarnowanych.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 11:51:24] • [IP: 94.254.224.***]

ej a tak wogole to tam byl inny namiot rok temu niby zakupiony nowy za...bisty i co z nim sie stało ja chce znac odpowiedz to co jest teraz na zdjeciach to jakas frezalina czy inne tanie go.no a rok temu byly takie kopuły gdzie to jest ja sie pytam bo rok temu sie chwalili ze teraz to syberyjski mroz nie ruszy palmy a widze ze tam szmatyn jakies pozakladali prosze redakcje o male dochodzenie co tam sie stalo??

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 11:50:32] • [IP: 145.133.12.**]

jedno ale. czego ciągle winicie urzędników tak jakby za coś odpowiadali.urzednicy wykonują polecenia prezydenta i jego vice. nie mają nic do gadania a jak się postawią to będą niszczeni degradowani itp aż sami nie wytrzymają i się zwolnią

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 11:45:34] • [IP: 188.146.161.***]

Dyżurne dzbany 176.221.123; i ten drugi 176.221.122 komentują każdy nius.Siedzą na czatach.Ale te ich wpisy są prostackie i prymitywne.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 10:57:11] • [IP: 176.221.123.***]

podatnicy jak zwykle zapłacą.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 10:29:23] • [IP: 78.10.206.***]

Guzik prawda! Te uszkodzenia namiotów były na długo przed śniegami. Te uszkodzenia wystąpiły po wichurze.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 09:04:53] • [IP: 89.64.61.**]

Pewnie nie ma kto białego puchu usunąć z namiotów. A może nie miał kto pomyśleć by to zrobić.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 08:33:33] • [IP: 178.238.249.***]

To jedna z fanaberii Michalskiej. Najwyżej kupi się nowe palmy.Jak głosowaliście tak mamy.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 08:32:48] • [IP: 37.30.20.***]

Rabarbar kupi nowe. W końcu że swoich nie płaci.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 08:21:12] • [IP: 178.235.147.*]

Nie biadolić, na wiosnę kupi się nowe palmy, się posadzi i gitara. A jak nie przyjadą goście z Niemiec to wielu odbije palma i będzie palm dostatek.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 07:26:49] • [IP: 176.221.122.**]

Przyłączam się do pytań innych.Gdzie jest ten podgrzewany namiot.?Wcześniej prezydent tłumaczł, że będzie jak bedą mrozy.Mrozy są, namiotu nie ma.Panie Ryfczyński przyciśnij urzędników pytaniami.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 06:09:19] • [IP: 37.47.138.***]

a tak niedawno nabijano sie jak runal pod naporem sniegu namiot figur piaskowych w Heringsdorfie, ktory duzo wiekszy jest niz te polskienamiociki. HAHAHA

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 06:04:21] • [IP: 188.146.164.***]

Czy ktoś wie co się dzieje z namiotem?

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 02:14:37] • [IP: 37.47.165.***]

PODGRZEWANE IGLOO ŚŁUŻY JAKO GARAŻ DLA WYPASIONEJ LIMUZYNY PREZYDENTA - EMERYTA... A PALMY UMIERAJĄ Z ZIMNA

Oglądasz 1-25 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■