POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.02.2021, 20:05:47] • Świnoujście

Mało kto pamięta skąd się wziął zakaz mycia szyb przy przeprawie „Centrum”. Wisi tam nadal, a kierowcy pukają się w czoło

Mało kto pamięta skąd się wziął zakaz mycia szyb przy przeprawie „Centrum”. Wisi tam nadal, a kierowcy pukają się w czoło

fot. Czytelnik

Tym którzy nie wiedzą przypominamy. Kilka lat temu w sezonie letnim władze Świnoujścia wydały wojnę osobom nachalnie oferującym kierowcom umycie szyb oraz innym, namawiającym do zakupu towarów lub usług. W magistracie uznano, że taka działalność często jest nie tylko niezgodna z prawem ale także szkodzi wizerunkowi miasta. Młodzi najczęściej ludzie wykorzystywali przyjezdnych oczekujących w długich kolejkach i bez pytania myli szyby, a następnie wyciągali dłoń po pieniądze. Nie brakowało także innych przedsiębiorczych, podchodzących do kierowców z przysłowiowym „kup pan cegłę!" To odległa już przeszłość. Zniknęły sezonowe kolejki, na przeprawie nie pojawiają się sprzedawcy ani akwizytorzy. Ale tabliczka pozostała i dziś śmieszy tylko przyjezdnych.

W istocie; jeśli ktoś nie zna tej historii to „zakaz mycia szyb" w tym miejscu jest zarządzeniem kuriozalnym. „Dlaczego nie można przemyć szyb, przecież to jest nawet wskazane dla dalszej bezpiecznej jazdy?"-napisał w e-mailu do naszej redakcji jeden z przyjezdnych kierowców. I tak jak niegdyś straty wizerunkowe przynosiła miastu działalność „cwaniaczków" liczących na łatwy zarobek, tak obecnie opinię psuje nam nierozgarnięty administrator przystani promowej. Wiadomo... Jak się człowiek przyzwyczai, że coś wisi to zaczyna mu to wisieć. Na pewno jednak nie jest to nic przyjemnego usłyszeć potem gdzieś w Polsce o umysłowym ograniczeniu wyspiarzy. Zdejmijcie to!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Sobota [20.02.2021, 12:29:36] • [IP: 62.69.252.**]

Tak to prawda najporządniejsza dzielnica i najporządniejsi mieszkańcy ;)

Gość • Sobota [20.02.2021, 10:16:07] • [IP: 37.248.167.**]

Warszów to najporządniejsza dzielnica tego miasta mieszkają tam sami najporządniejsi mieszkańcy

Gość • Sobota [20.02.2021, 08:59:10] • [IP: 178.238.252.**]

Fakt, to było nachalne ale, jak ktoś sobie życzy, czemu nie.

Gość Patrycja • Sobota [20.02.2021, 07:24:29] • [IP: 5.173.144.**]

A ja i owszem proszę

kurier • Sobota [20.02.2021, 02:44:28] • [IP: 37.7.10.***]

przy najbliższej okazji prześlę zdjęcie Tego pana do redakcji

Gość • Piątek [19.02.2021, 19:45:56] • [IP: 78.48.148.***]

Przestancie sie obrazac, w Swinoujsciu jest pieknie, wiem bo z wlasnego wyboru tu mieszkam.Wczesniej mieszkalem w innym duzym miescie w Polsce i za granica. Wszedzie sa ludzie jak to okreslacie z pogarda patologia. Ale wielu z nich to porzadni ludzie.

Gość • Piątek [19.02.2021, 15:58:13] • [IP: 188.146.131.***]

Patologia warszowska tak zwane cpuny dealerzy , alkoholicy, klamcy maja sie dobrze. Czyli bez zmian

Gość • Piątek [19.02.2021, 15:32:04] • [IP: 176.251.139.***]

Do masta z czysta szybka wjechać i zobaczyć ta korupcje, to lepiej brudna mieć, ale prawda było i minęło a i dniówki było tyle co niektóry miesięczne zarabiał.

Gość • Piątek [19.02.2021, 13:18:42] • [IP: 5.173.130.***]

TRZEBA TO PRZEŻYĆ. TO BYŁ HOROOR. TEN KTO TO PISZE TO NIEMA POJĘCIA CO PISZE. MLADSZE DZIECI PRACOWALY. NA. TYCH STARSZYCH ŁOBUZÓW WIDZIALEM. TO. NIE RAZ.

Gość • Piątek [19.02.2021, 12:50:24] • [IP: 31.0.177.***]

LUMP CI BEZ TWOJEJ ZGODY PONISZCZY ZASTOSOWANĄ CHEMIE NA SZYBIE I TYLE. OBIJESZ CO NAJWYŻEJ MU RYJEK. NACHALNI GOŚCIE.

Gość • Piątek [19.02.2021, 11:39:24] • [IP: 188.146.164.**]

Gość • Piątek [19.02.2021, 09:18:11] • [IP: 80.94.24.***]

W sezonie to zawsze dużo ciapatych tam szyby chciało myć brudną szmatą.

Gość • Piątek [19.02.2021, 07:57:44] • [IP: 86.15.80.*]

Beda auta myc teraz

Gość • Piątek [19.02.2021, 07:08:19] • [IP: 5.173.136.***]

Gość • Piątek [19.02.2021, 05:14:22] • [IP: 188.146.164.***]

Jak głosowaliście, tak macie!!

Gość • Czwartek [18.02.2021, 23:38:14] • [IP: 62.69.241.**]

zauważyłem, że dużo wpisów pochodzi od chwalącej się sobą patologii, bardzo dobrze że jest tabliczka bo nadal by dzieci tej patologii robiły to samo...

Gość • Czwartek [18.02.2021, 23:12:59] • [IP: 62.69.252.*]

Patalogią to jesteś ty debilu IP.176.221.122..zresztą jak we wszystkich komentarzach. weż się za uczciwą pracę, bo twoją matkę szlak trafi za takiego debilnego synusia.A ty 123*** jedziesz z Warszowa? z Modrzejewskiej a zgrywasz takiego mieszczucha.

Gość • Czwartek [18.02.2021, 22:13:14] • [IP: 37.248.225.**]

AUTOR ARTYKUŁU WIDOCZNIE CZERPAŁ Z TEGO KORZYŚCI SZKODZĄC WŁAŚCICIELOM AUT.

Pedro • Czwartek [18.02.2021, 22:02:42] • [IP: 5.173.137.**]

Porządek jest za tego komendanta straży miejskiej. Pogonił żebraków z pod promów i z promenady. Wszelkiej maści handlarzy też. Zostawcie te tablice bo wszystko wróci jak facet odejdzie z urzędu. Zobaczycie!

Gość • Czwartek [18.02.2021, 21:42:03] • [IP: 167.114.118.*]

Trzepanie koców tylko w niedzielę.

Gość • Czwartek [18.02.2021, 21:07:19] • [IP: 5.173.144.***]

Tu niema tramwajów.

Gość • Czwartek [18.02.2021, 21:00:21] • [IP: 176.221.122.**]

Tam szyby myła sama warszowska patologia niby i 300-400 zł a dziady i tak nic z tego nie mieli i nie mają...

Gość • Czwartek [18.02.2021, 20:51:37] • [IP: 176.221.123.***]

Kolejna paranoja w tym mieście, jadę kilkaset kilometrów zachlapany cały błotem i nie mogę umyć szyb w aucie ale jaja

Gość • Czwartek [18.02.2021, 20:43:28] • [IP: 5.173.144.***]

tez sie mylo, pierwszy biznes za malolata w 90tych latach. pozdro dla ekipy warszow !

Gość • Czwartek [18.02.2021, 20:42:03] • [IP: 93.107.218.***]

Wszyscy wyjechali do Irlandii 🤣😂. Warto też dodać że miasto przegrało tę walkę 🤣😂

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■