POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [20.02.2021, 21:01:14] • Świnoujście

Czy świnoujskie ulice przeżyją Janusza Żmurkiewicza?

Czy świnoujskie ulice przeżyją Janusza Żmurkiewicza?

fot. iswinoujscie.pl

Już za kilka lat pożegnamy Janusza Żmurkiewicza. Jednak obserwując gigantyczną liczbę dziur i zapadlisk wyłaniających się spod śniegu, możemy się obawiać że świnoujskie drogi nie dożyją momentu odejścia prezydenta. Tegoroczna zima nie była ani długa, ani specjalnie mroźna. Tym bardziej więc katastrofalny stan ulic uwypukla kiepski poziom wykonawstwa i nadzoru nad miejskimi inwestycjami. Dziura w miejskiej drodze powoli staje się symbolem prezydentury Janusza Żmurkiewicza, zmieniając się już w „czarną dziurę” do której wpadają publiczne pieniądze. I nie uda się tej dziury zatkać nawet najdroższą czerwoną kanapą.

Coraz częściej można mieć wątpliwość co do jakości nadzoru i prowadzenia miejskich inwestycji, dziurawe drogi, rozsypująca się Promenada i jej wyposażenie, można długo wymieniać.

Czy świnoujskie ulice przeżyją Janusza Żmurkiewicza?

fot. iswinoujscie.pl

Być może prezydent Janusz Żmurkiewicz nie ma już siły aby dyscyplinować swoich współpracowników, a może zarządzanie miastem już go nudzi.

Czy świnoujskie ulice przeżyją Janusza Żmurkiewicza?

fot. iswinoujscie.pl

Tak czy inaczej to bardzo zły znak dla miasta, zwłaszcza wobec sztandarowej inwestycji budowy tunelu pod Świną.

Czy mamy już zacząć się bać że wyczekiwany tunel, pod takim kierownictwem zamieni się w finansową czarną dziurę która pochłonie całe miasto.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 63, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 63

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 17:16:38] • [IP: 46.195.124.***]

Tą ulicę proponuję nazwać: ul. Nieudacznika Żmurkiewicza

gpk • Poniedziałek [22.02.2021, 15:55:17] • [IP: 176.221.123.**]

A w NRD nie pęka, nie wspominam już o Niemczech !

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 12:29:44] • [IP: 178.238.252.**]

Płakać się chce...brak słów...wszystko do poprawki...Tak się wydaje nie swoje pieniądze...

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 11:06:47] • [IP: 89.151.32.***]

To i tak dobrze że jest utwardzona, trzeba było skręcić w prawo przed kościołem - tam to jest dopiero klepisko.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 22:50:00] • [IP: 176.221.123.***]

Nie ma problemu, Michalska zaleje tą prowizorkę betonem.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 20:56:01] • [IP: 176.221.123.***]

kadencja to 5 lat Prezydent Rzeszowa ma 81 lat i odchodzi z Urzędu ze wzgędu na stan zdrowia Prezyednt Miasta ma 73 lata

Gość • Niedziela [21.02.2021, 19:24:20] • [IP: 178.238.248.***]

Myslicie, ze jak sie zmieni ekipa to bedzie inaczej.Bedzie tak samo, albo jeszcze gorzej.Przeciez zostana Ci sami spece od wszelkich budow.Tak niestety wyedukolowalismy nasze, powiedzmy gornolotnie dzieci.Przeciez to nie Ci nagorze buduja.Wiem, jest jeszcze odbior tych arcydziel, ale porozmaiajcie z nimi.Musza odebrac, bo stalo by to w do usranej

Gość • Niedziela [21.02.2021, 17:50:45] • [IP: 176.221.123.***]

róbta co chceta-owsik i lempiank

Gość • Niedziela [21.02.2021, 16:02:04] • [IP: 185.210.39.***]

EXPERTÓW TO MAMY OD PYSKÓWEK !

Gość • Niedziela [21.02.2021, 15:33:20] • [IP: 37.7.202.**]

Ma od tego BM-kę

Gość • Niedziela [21.02.2021, 15:27:42] • [IP: 185.220.101.***]

Całe życie zawodowe poszło się rąbać! Najbliższe otoczenie -mieszkańcy miasta w każdym momencie wystawiają negatywne opinię. Szcególny charakter, aby przez tyle lat to zdzierżyć.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 15:06:40] • [IP: 37.47.186.**]

Przykryć dziury czerwoną kanapą i problem będzie rozwiązany 😁

Gość • Niedziela [21.02.2021, 14:19:54] • [IP: 88.218.254.**]

Gość • Niedziela [21.02.2021, 10:09:54] • [IP: 176.221.123.***]a więc tak. Wykonawca, zrobił drogę/drogi, miasto to odebrało, a skoro odebrało, to znało parametry techniczne jakie reprezentuje. Komunikacja Autobusowa Świnoujście jest spółką miejską, więc wiedziało jaki jest ich parametr, a mimo to po nich jeździ. Nie jest to komunikacji wina, ale jednak jeżdżą. Inaczej mówiąc KA wie, że parametry drogi słabe, ale to nie ich wina, więc jeżdżą i psują.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 13:52:09] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Niedziela [21.02.2021, 10:42:49] • [IP: 81.4.110.**]CBA ??Czekają na normalny rząd w tym kraiku żeby w końcu prześwietlić dokładnie finanse kleru.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 12:26:00] • [IP: 178.238.247.**]

a jak wygląda rozjechana nowa promenada za kilkadziesiąt milionów, na wjazdach pod punkty gastronomiczne z płyt ckodnikowych został popękany gruz!!Wjazdy nie mogą być wykonane z płyt chodnikowych!!

Gość • Niedziela [21.02.2021, 12:07:32] • [IP: 176.221.122.***]

Czego chcecie od prezydenta to firmy odpowiednie robią to tak a nie inaczej a przeważnie byle jak.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 11:23:03] • [IP: 88.156.235.***]

Te dziury są takie same jak Pani Barbara

Gość • Niedziela [21.02.2021, 10:42:49] • [IP: 81.4.110.**]

Z tą kanapą za 50 tys zł czy za strefą relaksu z palet za miliony monet to sprawa jest prosta. Przetarg wygrywa zaprzyjaźniona firma. Wystawia fakturę na absurdalnie wysoką cenę, a różnicą się dzielą. To stary numer jak świat. Ta kanapa może być warta maksymalnie 5% tego co oficjalnie miasto zapłaciło. Ja się pytam gdzie jest CBA?

Gość • Niedziela [21.02.2021, 10:17:39] • [IP: 5.173.139.**]

beton tez trzeba umiec te ulice sa dokladnie takie jakie samorzad ladne nawierzchnie z daleka a zbliska syfi bloto

Gość • Niedziela [21.02.2021, 10:09:54] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Niedziela [21.02.2021, 05:40:21] • [IP: 88.218.254.**]Fajną logikę prezentujesz...Czyli autobusy powinny latać czy raczej droga jest spie...a i niedostosowana do takiego ruchu?Obojętnie co projektując bierzemy pod uwagę w jakich warunkach ma to funkcjonować.Naprawdę autostrada ma całkiem inną podbudowę niż droga osiedlowa.Ale jak się jest powiązanym to i kłamliwe bzdury można wypisywać.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 10:08:44] • [IP: 5.173.153.***]

To smutny fakt, ale tunel „utopi”to miasto.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 10:01:58] • [IP: 78.10.231.***]

Patrząc na te fotografie mam wrażenie, że po prostu wybrano niewłaściwy rodzaj nawierzchni w odniesieniu do funkcji drogi. Taka kosteczka najlepiej sprawdza się przy ruchu, nazwijmy to lekkim. Małe pojazdy niewielkie natężenie. Grubość kostki ma znaczenie, tak jak ma znaczenie odpowiednia stabilizacja i drenaż podłoża. A dziury w asfalcie? Zawsze powstaną po zimie. Najpierw pęka nawierzchnia, tworzy się mała szczelina, potem wnika w nią woda, spada temperatura poniżej zera i zamarza zwiększając objętość. Zatem powiększa szczelinę. Sytuacja powtórzy się kilkukrotnie, przejedzie po tym ciężki pojazd i spowoduje najpierw dalsze spękanie, a potem zacznie wyrywać spękane kawałki i mamy dziurę. Cytując tuta kogoś" sorry, taki mamy klimat". Nie trzeba być geniuszem by to zauważyć, ale trzeba myśleć. Chociaż troszeczkę. No i dobrze by było, aby decydenci kierowali się nie tylko estetyką, ale również użytecznością. Tak równomiernie.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 09:21:14] • [IP: 5.173.139.**]

projektujacy nawierzchnie nie pomyslal ze smieciarka i a utobus wazy wiecej a wiecie dlaczego? bo go TAM nie BYLO PANIA ZAWSZE Z KLASA BASIA i boski wykonawca sami narysowali gdzie kwiatki posadzic albo ladnie albo funkcja nie ma to tamto i znowu nagroda

Gość • Niedziela [21.02.2021, 09:10:24] • [IP: 5.173.139.**]

szczytem wiedzy panstwa barbary i janusza zmurkiewiczow jest skrzyzowanie swietlne

Gość • Niedziela [21.02.2021, 08:51:10] • [IP: 62.69.254.***]

sprawdzona towarzyszka ze wschodu już przebiera nogami w oczekiwaniu na fotel po Januszu

Oglądasz 1-25 z 63
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■