POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [20.02.2021, 13:55:47] • Międzyzdroje

Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!

Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Trwają prace budowlane w Gminie Międzyzdroje na odcinku ok. 2,5 km - od zejścia K w kierunku Świnoujścia, wykonywane w ramach umowy partnerskiej z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego.

Zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę, wydanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego nawierzchnia ścieżki rowerowej wykonana będzie z kruszywa łamanego. Wykonawca robót ZUBWIT Resko deklaruje, że inwestycja zostanie zakończona do końca maja 2021 r.

Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Tak więc już w sezonie letnim 2021 r. rowerzyści będą mogli korzystać z tej pięknej trasy rowerowej, z malowniczym widokiem na Zatokę Pomorską, w otoczeniu lasu sosnowego. Trasa planowanej ścieżki, przebiegać będzie w koronie wydm, tym bardziej można będzie podziwiać nadmorskie widoki i chłonąć morską bryzę.

Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Dalej trzeba będzie zjechać na istniejący, stary szlak rowerowy R 10, w granicach administracyjnych miasta Świnoujście, które to również planuje nowy szlak rowerowy.

Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV Naturalne otoczenie człowieka, Działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych, projektu pn.:”Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego- Trasa Velo Baltica etap IV”.

Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!

fot. Organizator

Jadwiga Bober
Referat Promocji, Kultury i Turystyki


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-31 z 31

Gość • Niedziela [21.02.2021, 16:36:26] • [IP: 178.238.252.**]

Byłoby super...cieszyć się będziemy, jak już będzie można korzystać z tej ścieżki ;)

Gość • Niedziela [21.02.2021, 13:18:08] • [IP: 37.248.217.**]

W Świnoujściu sezon jest krótki i nie raz cały opłacony pobyt zapewnia pogodę trzeba myśleć o jakiś atrakcjach by przyciągnąć turystów przez cały rok.Można rpzpisać jakieś konkursy skoro nasi radni ich nie mają i to s, ybko póki z UNII są środki.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 10:57:08] • [IP: 178.238.250.***]

Nie widzę malowniczego widoku na Zatokę Pomorska z perspektywy ścieżki rowerowej.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 06:57:44] • [IP: 188.146.164.***]

W końcu kiedy tam będzie ścieżka z Warszowa do granic gminy Międzyzdroje, bo na koniec maja w Międzyzdrojach będzie. Bogate Świnoujście powinno świecić przykładem, a tu wpadka prezesa. Widocznie nie ma roweru i tam nie jeździ.

Gość • Sobota [20.02.2021, 21:08:20] • [IP: 79.140.194.**]

Wyciac kilka drzew, zeby nie bylo problemu za 5 lat, ze wszystko zarosnie, podobnie z gorami piachu !!

GośćV • Sobota [20.02.2021, 19:47:05] • [IP: 178.238.247.**]

To Wy nie wiecie, że ścieżki rowerowej czytaj (ciąg pieszo- rowerowy), a wraz z tą decyzją polityczną przepadną miliony unijne na ten cel. Teren o, którym mowa ma być zabetonowany, wykarczowany. Ma powstać Terminal Kontenerowy, a za nim zewnętrzny port masowy. Na dzisiaj. Wydział środowiska w Szczecinie nie wydał zgody na budowę, gdyż rowerzyści będą zakłócać mir leśny zwierzętom. no, popatrzcie w jakim popierdolo...m kraju żyjemy. Liczy się mamona niewielu prominentnów ludzi, a mieszkańców, turystów mają du..e

Gość • Sobota [20.02.2021, 19:23:13] • [IP: 88.156.206.**]

jechaliśmy ta scieżka Swinoujscie-Miedzyzdroje...z zoną..droga przez mękę...ale za to to las i okolica piękna

Gość • Sobota [20.02.2021, 19:22:58] • [IP: 37.47.146.***]

No super będzie można w końcu bezpiecznie jezdzic

Gość • Sobota [20.02.2021, 19:20:40] • [IP: 89.64.10.**]

Skończy się przy okazji plaża dla nudystów, jedni się pewnie cieszą inni smucą.

Gość • Sobota [20.02.2021, 19:16:08] • [IP: 109.243.223.**]

15:54:10] • [IP: 62.69.251.***] Ha, ha, ale dziś śmiesznie na forum, w niezłej jesteście formie, kochani trollujący, no może spontanicznie trollujący, bez wrednego planu, ale wychodzi zabawnie (jak też np.w 14:46:37). Gdy spojrzysz na tory kolejowe, to całe kwadranse tam" nic nie jeździ". Rowery w ogóle takie są, że są ciche, dyskretne i niestety dla wielu kierowców ich nie ma i stąd co jakiś czas mamy dotkliwe dla rowerzystów wypadki.

Gość • Sobota [20.02.2021, 19:07:10] • [IP: 176.221.123.***]

Do I P 223 Miło że jest ktoś taki ze znajomością tematu, uważnie czytający, inteligentny. Bo takiego z przyjemnością się czyta. Brawo. Wzór godny do naśladowania. BRAWO.

Gość • Sobota [20.02.2021, 17:43:34] • [IP: 176.221.122.***]

Do Gość • Sobota [20.02.2021, 15:54:10] • [IP: 62.69.251.***] Jak nikt nie jeździ?

Gość • Sobota [20.02.2021, 17:07:05] • [IP: 188.146.164.***]

Dlaczego zaniedbano budowę ścieżek rowerowych na wyspie Uznam. To 20 lat zaniedbań. Kto za to beknie. Teraz w maju będzie ścieżka aż do granic Świnoujskiego powiatu.

Gość • Sobota [20.02.2021, 17:06:58] • [IP: 185.210.39.***]

TROCHE BĘDZIE BARDZIEJ NORMALNIEJ.

Gość • Sobota [20.02.2021, 16:56:08] • [IP: 45.88.96.**]

Międzyzdroje działa swój kawałek, a Świnoujście kiedy??

Gość • Sobota [20.02.2021, 16:53:18] • [IP: 89.151.33.**]

Stary odszedł z fotela dyrektora WNP. Przyszedł nowy to się zgodził.

Gość • Sobota [20.02.2021, 16:37:21] • [IP: 176.221.122.*]

Dlaczego" ekolodzy" nie płaczą nad wycinką drzew?

Kość • Sobota [20.02.2021, 16:27:57] • [IP: 176.221.122.**]

no to czekamy na wysyp śmieci (butelki, opakowania po chipsach, pieluchy itp.) wzdłuż nowej trasy rowerowej. a tak cicho i czysto tam jest obecnie.

Gość • Sobota [20.02.2021, 16:27:47] • [IP: 109.243.223.**]

14:46:37] • [IP: 176.221.123.***] To jakieś bzdury, tam nie ma Wolińskiego Parku Narodowego!! I jaki cud nad Świną, raczej nad Zatoką Pomorską, tym bardziej, że ścieżka jest poza gminą Świnoujście. A poza tym pisze się" niewiarygodne" i stosuje się przecinki.

Gość • Sobota [20.02.2021, 16:25:43] • [IP: 83.21.195.**]

A może tak Świnoujście odkryje swoje karty? Przecież mamy dość palm i fontann. Może tak coś dla mieszkańców i rozwoju turystyki czas zrobić?

Gość • Sobota [20.02.2021, 16:17:12] • [IP: 83.11.241.*]

bardzo sie ciesze tylko oby tym kruszywem dało sie jechać

Gość • Sobota [20.02.2021, 16:11:49] • [IP: 167.114.118.*]

Jeżeli żmurek mówi, że coś zrobi, to mówi, a jeżeli mówi, że coś planuje, to mówi...

Gość • Sobota [20.02.2021, 15:54:10] • [IP: 62.69.251.***]

Nie rozumiem tego nawiedzonego parcia na roweryzm. Jak Polska długa i szeroka, pisowaska czy platformerska wszędzie srają tymi ścieżkami po których nikt nie jeździ

Gość • Sobota [20.02.2021, 15:46:33] • [IP: 88.218.253.***]

No ale ponoć jakiś dyrektor nie dał zgody więc o co biega?

Gość • Sobota [20.02.2021, 15:32:10] • [IP: 178.238.250.**]

Ciekawe, że im urząd morski i rdoś dali zgodę a nam nie chcą.

Gość • Sobota [20.02.2021, 15:28:58] • [IP: 77.112.47.***]

Brawo, brawo. Międzyzdroje ma dobrego gospodarza i mądrze myśli o mieszkańcach i turyści skorzystają. Nie trzeba zaraz lać wszędzie betonu i stawiać palm bez pomyślunku.

Gość • Sobota [20.02.2021, 15:24:15] • [IP: 31.11.128.**]

123, piszesz nie na temat.Sciezka nie biegnie przez Wolinski Park Narodowy.To nie w ta stronę.

Gość • Sobota [20.02.2021, 14:59:37] • [IP: 31.11.128.**]

Świnoujście Zmurkiewicza jak zwykle leci z czerwona latarnia. Zawsze z tylu nawet za malutkimi.A taki maja budżet !!.

Gość • Sobota [20.02.2021, 14:46:37] • [IP: 176.221.123.***]

Nie wiarygodne - cud nad Świną. To trzeba w kronikach odnotować że ten pan { nie bo nie ) szeryf od parku wyraził zgodę. Trzeba szybko budować bo ten pan może zmienić zdanie.

Gość • Sobota [20.02.2021, 14:42:56] • [IP: 109.41.64.***]

Dobrze się uczą Polacy od Niemców 😂

Gość • Sobota [20.02.2021, 14:16:39] • [IP: 5.173.138.***]

No i gitara.

Oglądasz 1-31 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■