POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.02.2021, 18:21:22] • Świnoujście

Czytelnik: Świnoujskie Malediwy na działkach. Domki na wodzie jedną z atrakcji

Czytelnik: Świnoujskie Malediwy na działkach. Domki na wodzie jedną z atrakcji

fot. Czytelnik

Jeden z naszych Czytelników jest wyraźnie zdenerwowany, tym co w ostatnim czasie dzieje się na świnoujskich działkach. Wszystko przez wysoki stan wód gruntowych na i brak odpowiedniego czyszczenia rowów melioracyjnych na działkach. - Obecnie rowy nie były czyszczone przez kilka ostatnich lat, jednak tak śnieżna zima i roztopy spowodowały tak duży poziom wód gruntowych że na działkach mamy teraz domki na wodzie w dosłownym słowa tego znaczeniu. Rowy melioracyjne są tak zarośnięte że woda zamiast spływać do przepompowni stoi w miejscu co powoduje zalewanie działek z rod nad zalewem oraz rod Paprotna - opisuje mieszkaniec.

Na potwierdzenie swoich słów mieszkaniec wysyła do nas na kontakt@iswinoujscie.pl zdjęcia. Trzeba przyznać, że sytuacja nie wygląda za dobrze.

Czytelnik: Świnoujskie Malediwy na działkach. Domki na wodzie jedną z atrakcji

fot. Czytelnik

Czytelnik uważa, że powinno się zacząć działać już teraz bo nie wiemy jak deszczowa będzie tegoroczna wiosna.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 56

Gość • Wtorek [23.02.2021, 23:29:46] • [IP: 31.11.128.**]

Nie placzcie nad rozlana woda.Szykujcie sanki i dawać na kulig który szykuje Sławek z Przytoru.Trzeba się spieszyc.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 23:09:13] • [IP: 176.221.122.*]

Nie, żebym się czepiał obecnie rządzących, ale za komuny te rowy były czyste

Gość • Wtorek [23.02.2021, 22:38:18] • [IP: 178.238.253.***]

Czy Zalew Szczeciński jest zamarznięty?

Gość • Wtorek [23.02.2021, 22:36:11] • [IP: 178.238.245.**]

Nooo ale cena kupna działki ponad 30 tysięcy... Się ceni...

Gość • Wtorek [23.02.2021, 22:11:50] • [IP: 31.0.176.***]

RÓW DO OCZYSZCZENIA DZIAŁACZE DO DZIEŁA.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 22:10:49] • [IP: 31.0.176.***]

RÓW PREZESA I NIE MA KOMU GO OBROBIĆ?

Gość • Wtorek [23.02.2021, 22:03:33] • [IP: 88.218.253.***]

Ja tu żadnego rowu nie widzę :-( ( A tak na marginesie - DO KOGO NALEŻY DBAŁOŚĆ O ROWY ?? - Do Putina, czy może do Merkel ??

Gość • Wtorek [23.02.2021, 21:13:23] • [IP: 185.210.39.**]

Tak wlasnie wyglada rów miedzy dzialkami" Paprotna " a Nad Zalewem. Nie dość że zarosniety to jeszcze pełno smieci bo opony to najlepiej do rowu wrzucić. Ludzie sa okropni. To nie ma co sie dziwic ze na dzialkach stoi woda

Gość • Wtorek [23.02.2021, 20:59:24] • [IP: 178.238.247.**]

hahaha to tylko iś.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 20:09:55] • [IP: 88.156.232.***]

Wyrzucają co niepotrzebne a potem ktoś ma m to posprzatac ja mam dzialkę przy rowie granicznym i sami dbamy żeby zawsze nasz odcinek co do nas należy czyscimy, kosimy i nie ma problemu

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:58:39] • [IP: 178.235.147.**]

Spalić, zaorać i las posadzić.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:58:30] • [IP: 176.221.122.**]

To prawda że każdy powinien czyścić ale jeżeli są zaniedbania z kilku albo kilkunastu lat to teraz tak łatwo się tego nie nadrobi. Teraz to tylko koparką wyczyścić a potem pilnować już działkowsców żeby wypełniali obowiązek.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:55:39] • [IP: 88.156.206.**]

z tego co kajarze...to chyba gdziś naprzeciw tej melimy z gorzała ukrainską//

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:43:28] • [IP: 188.146.160.***]

Ja kobieta, mam działkę przy rowie, rów mam obudowany, czyszcze go gdy nie ma wody, wchodzę do rowu wyrywam zielsko i rów jest czysty, trzeba samemu zadbać, u nas każdy dba o swój row, iwoda płynie do głównego rowu, dlatego proponuję niech każdy zrobi porządek koło siebie i dać przykład innym.

"Wesele" na działkach • Wtorek [23.02.2021, 19:41:42] • [IP: 164.127.83.***]

Włodarz, z butelką w ręce, w stylu Wyspiańskiego: Oj dana, Oj dana, działka rozciapciana? Czytelnik: Czujemy się jak na polach ryżowych w Chinach... Włodarz: Haaa, i jak, kochane Chińcyki, trzymacie się mocno? Czytelnik: Hej, humorysto, bo jak kopnę w siedzisko, to wysuniesz łapę pomocną! Włodarz: Jak byście Germańcami byli, to byśmy was odwodnili, ale skoroście Chińcyki, zasiejcie w tej wodzie ryżem swe trawniki...

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:39:17] • [IP: 176.221.123.***]

Od kiedy to ktoś z miasta dyma nad zalew ze śmieciami czy oponami, największy syf robią sami działkowcy, aby dalej od swojej czystej wypachnionej działeczki?!

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:33:19] • [IP: 176.221.123.***]

A gdzie tu zdjęcie rowów? Przecież to zwykła chlapa po śniegu.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:33:13] • [IP: 5.173.144.***]

Tylko daj i zrób a może coś od siebie, hrabiostwo działkowe.

troll • Wtorek [23.02.2021, 19:32:38] • [IP: 46.230.141.***]

A te opony to pewnie fala powodziowa przyniosła.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:31:44] • [IP: 176.221.123.**]

Oponki wiatr też przywiał działkowcom ? Sami zaniedbali i zaśmiecili a teraz" niech ktoś coś zrobi "

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:27:22] • [IP: 88.156.235.***]

Tylko by imprezki urządzali na działkach a poza nią nic nie robią do budy.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:23:21] • [IP: 37.248.153.***]

Wiosną to normalny widok facet, nie widziałeś domków na wodzie, jak podniesie się o 1 mb to zobaczysz. Ziemia zmarznięta to bardzo wolno wsiąka do połowy marca tak bedzie , żadna filozowia, jak się nudzisz to kosa, grabie i czyścić rowy, żeby lepiej woda spływała to morzna pogłębić, nie zaszkodzi.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:21:47] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Wtorek [23.02.2021, 18:44:23] • [IP: 5.173.154.***] w punkt sam mam działkę nad rowem u mnie drożne i nie stoi woda na działce a u sąsiada zarośnięte i zamulone to pływa na działce i jeszcze ci co jadą autem i zaśmiecają lasy i rowy. ..

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:18:06] • [IP: 135.148.33.**]

Po drugiej stronie rowu dobrze utrzymany wał. Przeciwieństowo tego rozjeżdżonego! I już wiemy, dlaczego mamy zarośniety rów!

Gość • Wtorek [23.02.2021, 19:08:17] • [IP: 45.141.1.***]

Nie widze zadnego domku na wodziei tez w wodzie na zdieciach

Oglądasz 26-50 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■