POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [24.02.2021, 17:16:32] • Polska

Z wyborem elewacji jest jak z wyborem kreacji. Postaw na odmiany bieli i szarości

Z wyborem elewacji jest jak z wyborem kreacji. Postaw na odmiany bieli i szarości

fot. Organizator

Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To wizytówka mieszkańców, która tak jak eleganckie ubranie może stać się dodatkowym atrybutem właściciela. Odpowiednio dobrane wykończenie elewacji, podobnie jak właściwie dobrany ubiór i jego kolor, podkreśli urodę i charakter obiektu. W eleganckich kreacjach niemal zawsze sprawdza się ciemny granat, a jeśli chodzi o elewacje domów to od lat sprawdza się połączenie odcieni bieli i szarości. To najmodniejsze barwy, które doskonale pasują do praktycznie wszystkich elewacji budynków.

Sukienka, kostium, garnitur - a w praktyce każdy element garderoby - z odpowiednio dobranym fasonem oraz kolorem niemal zawsze podkreśli atuty właściciela. Z podobną sytuacją spotykamy się przy elewacji, tutaj jednak dodatkowo musimy pamiętać o tym, że nasz wybór będzie oddziaływać przez długie lata. Optymalne kolory elewacji uwydatnią walory architektoniczne budynku, zbudują pozytywny wizerunek mieszkańców i dobrze będą oddziaływać na otoczenie. Musimy jednak pamiętać o tym, że chybiony kolor elewacji jest wielokrotnie bardziej nieprzyjemny dla właściciela niż źle dobrany strój wyjściowy. To błąd za który możemy płacić latami. Na szczęście w przypadku tynków są dwa kolory, które praktycznie zawsze sprawdzają się idealnie. To biel i szarość w różnych odcieniach. Te barwy to hit, a zarazem klasyka elegancji, która zawsze jest ponadczasowa. To po prostu pewny wybór z którego właściciele będą dumni.

Eksperci nie mają wątpliwości, że te dwie barwy są bezkonkurencyjne i pasują niemal do wszystkich domów, dachów oraz najbliższego otoczenia. Sprawdzają się jak królewski odcień ciemnego granatu wśród eleganckich garniturów, czy kostiumów businesswoman.

- W palecie barw Termo Organiki znajduje się wiele odcieni bieli i szarości. Najpopularniejszym kolorem, który rekomendują do swoich projektów architekci z najlepszych polskich pracowni, jest kolor Termo Organika TO-WH003 - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Idealnie pasuje do naturalnych kolorów otoczenia, czyli beży, brązów, ale również komponuje się wśród innych nietypowych i wyrazistych kolorów, jak np. fiolety. Projekty domów z naszymi kolorami szarości zostały najlepiej ocenione, jako budynki: „idealnie skomponowane”, „reprezentacyjnie”, „nowoczesne i intrygujące”.

Dobry wybór na lata
Przy planowaniu kolorystyki elewacji, tak samo jak przy kompletowaniu „stroju na tzw. ważne wyjście” nie można pozwolić sobie na pomyłki. Źle dobrana koszula do marynarki lub niewłaściwe buty mogą popsuć walory estetyczne atrakcyjnej osoby. Podobnie jest przy wyborze elewacji, jeśli więc zdecydujemy się na inny kolor elewacji niż biały w połączeniu z szarym, zawsze musimy wziąć pod uwagę barwę dachu, ram okien i drzwi. Eksperci proponują rozpocząć wybór koloru od elewacji, następnie wybierać barwę dachu i pozostałych detali.

Oczywiście można postępować według odwrotnego schematu, ale według ekspertów pierwsza opcja jest optymalna. Jeśli mamy problem z wyobrażaniem sobie poszczególnych wariacji można wykorzystać bezpłatny i intuicyjny wizualizer kolorów, który jest dostępny na stronie Termo Organiki: https://termoorganika.pl/wizualizer-kolorow. Wizualizacja koloru elewacji sprawi, że świadomie dobierzemy najbardziej odpowiadające nam barwy. Jest on tak samo intuicyjny, jak wirtualne przymierzalnie ubrań online.

Najwyższa potwierdzona jakość
Elewacja to nie suknia na jedno wyjście, czy koszula na jeden sezon. Musi nam służyć latami, jak najlepsze buty szyte u szewca na miarę. Powinna być optymalna, ma przecież chronić przed warunkami atmosferycznymi i być jednocześnie wizytówką, która podkreśli nasz charakter. Musi być wykonana profesjonalnie i tylko wysokiej jakości materiałami, ponieważ chroni budynek 24 godziny na dobę przez długi okres jego użytkowania.

- Tynki Termo Organiki są wyjątkowe - odporne na warunki atmosferyczne oraz korozję biologiczną. Tynk silikonowy wykazuje zwiększoną odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu kolory są niepodatne na blaknięcie, a dodatkowo tynk silikonowy dzięki lepszym właściwościom mechanicznym i większej elastyczności od tynku mineralnego, może być stosowany także na podłożach niemineralnych. Wszystkie farby elewacyjne Termo Organiki charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami (wysoka siła krycia, trwałość), jak również są odporne na korozję biologiczną (grzyby, porosty) – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki.

Styliści, jeśli chodzi o ubiór proponują strój skomponowany z różnych marek, to jednak zupełnie nie sprawdza się w przypadku docieplenia ścian budynku i wykończenia elewacji. W tym przypadku eksperci budowlani rekomendują, aby wszystkie produkty wykorzystywane do wykończenia elewacji domu, takie jak: tynki, styropian, kleje, farby były zakupione w kompletnym systemie ociepleń od jednego, renomowanego producenta. Takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie elementy ze sobą współpracują tworząc idealną całość.

Zespół Neuroexpander PR


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■