POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [26.02.2021, 16:10:55] • Świnoujście

Czas wspomnień w pandemii

Czas wspomnień w pandemii

fot. MKL Maraton Świnoujście

Luty (22.) to kolejna rocznica (43-cia) powstania klubu ''MARATON". Czas mija i pewne historie się kończą. I tak rok 2020 zakończył historyczne prace trenera (i wuefisty) Jerzego Łapińskiego. 55 lat w lekkoatletyce zaraz 50-t w Świnoujściu. ho! ho! ho! Jak to kiedyś zawodniczka i uczennica Anna Jaracz (Górska) sprawdzała dotykiem własnym, czy ludzie tak długo żyją. Pewne wypalenie, w mimo wszystko kochanym, choć nie kochającym Świnoujściu następowało już wcześniej.

Lecz grupa żeńska z rocznika 2000-2001 rozgrzała jeszcze "Łapę" do wysiłku, którego ostatnie rezultaty, również w roku 2020 się zakończyły. Ostatnie muszkieterki zawiesiły też kolce, Jagoda Deluga (medalistka Mistrzostw Polski) na skutek bezzwrotnej kontuzji i Asia Zając, której już tak daleko nie chciało się biegać. Chyba, że po plaży.

Czas wspomnień w pandemii

fot. MKL Maraton Świnoujście

Ostatnie migawki techniczne wystąpiły w końcu września 2020. na stadionie w Białogardzie, bardzo życzliwym nie tylko dla w/w ale również wielu ich poprzedzających gwiazd kochanego "MARATONU", który niech trwa.

Czas wspomnień w pandemii

fot. MKL Maraton Świnoujście

I to by było na tyle! A nasze najcieplejsze uczucia przekazujemy Hani, Zuzi i całej grupie młodych.
"Stare i Łapa"

MKL Maraton


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [28.02.2021, 13:13:23] • [IP: 37.8.231.***]

oj Łapa dziewczyny zawsze miałeś jak malowane. Ślicznotki. Żal że odchodzisz, ale wszystko kiedyś się kończy, Szkoda tylko że Ciebie nikt oficjalnie nie pożegnał, nie podziękował za tyle lat. Ani klub, ani władze. Powodzenia na nowej drodze :))

Gość • Niedziela [28.02.2021, 00:04:03] • [IP: 37.30.19.***]

Olimpia- już wyszłaś za mąż i jesteś 500 plus?

Gość • Sobota [27.02.2021, 21:10:55] • [IP: 37.30.56.***]

Pozdrowienia dla wszystkich związanych z Maratonem kiedyś i dziś. Dużo zdrowia dla dziewczyn i" Łapy" oraz powodzenia dla obecnych zawodniczek.

Karmazynowy Pirat • Sobota [27.02.2021, 20:48:11] • [IP: 83.23.227.***]

48* o widzę jakiś zazdrośnik. A Ty byś musiał zmienić się w Karmazynowego Pirata żeby mieć szansę na zjedzenie jagódek

Gość • Sobota [27.02.2021, 16:32:35] • [IP: 185.210.36.***]

Co znaczy bezzwrotna kontuzja można zapewne dowiedzieć się z czytania konta na Facebooku Jagody, otóż Szanowna Sports(wo)menka" uczy się w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, ZUT". Aktualnie uczenie się polega na ślęczeniu przy komputerze, to jest rzeczywiście ciężka kontuzja, grzanie fotela zamiast grzanie 30 km na godzinę po bieżni.

Gość • Sobota [27.02.2021, 15:53:09] • [IP: 185.210.36.***]

Bezzwrotna kontuzja...? Co to? Co się dzieje z J.Delugą?

Gość • Sobota [27.02.2021, 14:27:46] • [IP: 83.20.222.***]

Nasz świadku ślubny, życzymy Tobie wszystkiego, co najlepsze ! Przede wszystkim zdrowia, oczywiście gratulacje, jako, dla wspaniałego trenera. Pozdrawiamy ciepło. E. i W.

Gość • Sobota [27.02.2021, 09:40:11] • [IP: 88.218.253.***]

A redaktor mógłby wytłumaczyć co to takiego :"bezzwrotna kontuzja" ? Czy to taka" pomroczność jasna" ? :-))

Gość • Sobota [27.02.2021, 09:39:17] • [IP: 5.173.129.**]

Brawo Łapa, brawo Wuja.

Gość • Sobota [27.02.2021, 08:43:21] • [IP: 46.204.48.**]

W tekście mowa o J.Deludze, o której publikowano sporo artykułów i tu mamy skwitowanie jej historii nie wiem co znaczącym" bezzwrotna kontuzja". Czy bywają zwrotne? Co zwracają?. ..17:38...227.*** - by z nią jeść jagódki musiałbyś zmienić żołądek i mózg z organów na żetony na coś wyżej zorganizowanego. Nie dla psa kiełbasa - ona ma klasę.

Gość • Piątek [26.02.2021, 23:00:56] • [IP: 83.23.228.***]

Pan Łapiński wspaniały nauczyciel w-fu, życzyłabym sobie takich nauczycieli z pasją, cierpliwością i poczuciem humoru dla swojego dziecka, niestety, pozostały takie jednostki, Pani Sowa, Pani Rolewicz, oby to młode pokolenie brało sobie ich za przykład.

RP • Piątek [26.02.2021, 22:14:42] • [IP: 31.0.67.***]

Mój pierwszy trener, szacun.

Gość • Piątek [26.02.2021, 20:13:20] • [IP: 176.221.113.**]

Za 8h w pracy trzeba zapłacić w sumie 9h więc 45 zł. Robi się miasto bogaczy. Nasz prezydent chce pozbyć się z miasta mniej zamożnych?

Gość • Piątek [26.02.2021, 19:56:55] • [IP: 185.210.39.***]

Panie trenerze, chylę czoła! Tyle lat!! Tyle zawodników. Brawo!!

Gość • Piątek [26.02.2021, 19:13:45] • [IP: 178.238.245.**]

W lutym minęła też 20 rocznica od utworzenia Klubu Biegacza" Jogging" i CISZA Prezesie.

Wielbiciel • Piątek [26.02.2021, 19:11:31] • [IP: 89.64.123.***]

Sandra ! Sandra !

Karmazynowy Pirat • Piątek [26.02.2021, 17:38:42] • [IP: 83.23.227.***]

Z Jagódka pojadłbym jagódki

Gość • Piątek [26.02.2021, 17:20:00] • [IP: 164.127.40.***]

Gdyby jeszcze ktoś rozwikłał zagadkę: czym jest" bezzwrotna kontuzja"?

Ornitolog • Piątek [26.02.2021, 17:00:16] • [IP: 83.23.230.**]

Pan Łapiński uczył mnie kiedyś W-Fu w podstawówce, w szkole podstawowej nr 7, jeszcze w latach 70tych. Miło Go widzieć.

Gość • Piątek [26.02.2021, 16:16:39] • [IP: 176.221.122.***]

Serdeczna podziękowania dla pana Łapińskiego, z nadzieją, że dzieło będzie kontynuowane?!

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■