POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.03.2021, 08:52:07] • Świnoujście

Mieszkaniec: Czyżby wracała epoka parowców?

Mieszkaniec: Czyżby wracała epoka parowców?

fot. Mieszkaniec

Jeden z mieszkańców jest zdumiony tym co ostatnio zobaczył w świnoujskim porcie. Mowa o wypływającym w rejs promie należącym do niemieckiego przedsiębiorstwa armatorskiego i ciągnącymi się za nim kłębami dymu. Czytelnik ma spore wątpliwości, czy przypadkiem nie wracamy do epoki parowców? - Cały kanał zadymiony. Czy to nowoczesne silniki eko na promie TT - line? - pyta Czytelnik.

Jak widać na zdjęciach prom pozostawił po sobie niemiłą pamiątkę w postaci chmury dymu.

Nadal czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 51

Gość • Czwartek [11.03.2021, 13:42:10] • [IP: 5.173.64.***]

Ludzie nie rosmieszsjcie się... Ten prom to jest przyjazd y na ekologię... Unity i polferies to jest historia do tt line...

Gość • Czwartek [11.03.2021, 13:35:56] • [IP: 87.78.246.***]

Amerykanskie paliwo, bele jakie od trampka jeszcze.

GośćBYLA • Czwartek [11.03.2021, 12:48:06] • [IP: 77.115.180.**]

NIemiec zrobil to celowo !!

Gość • Czwartek [11.03.2021, 12:23:21] • [IP: 88.156.235.***]

Trzeba naprawić palnik w kotle wymiana dysz i będzie git.

Gość • Czwartek [11.03.2021, 12:08:38] • [IP: 37.47.168.***]

"W starym albumie u mego dziadka Jest takie zdjęcie, istny cud Płynący w falach, wśród mewek stadka Statek na parę sprzed lat stu Tłum marynarzy pokład mu zdobi Słonce na górze pięknie lśni Dobry fotograf to zdjecie zrobił Wszystko jak żywe, aż się cni... " - tak śpiewa Krzysztof Krawczyk. I to jest tematem przewrotnym artykułu a nie jakieś tam przepychanki" kłębów dymu i pary wodnej". Ludzeeeeee, poluzujta majty!

Gość • Czwartek [11.03.2021, 11:55:03] • [IP: 62.69.252.***]

A jak człowiek rozpali ognisko na działce to wielki problem się robi

Gość • Czwartek [11.03.2021, 11:49:37] • [IP: 185.210.39.**]

Ale jak taki prom cumuje w piątki obok kapitanatu, to już nikt nie widzi dymu i smrodu z ich kominów. Nie ma czym oddychać!

Gość z Polski • Czwartek [11.03.2021, 11:35:59] • [IP: 81.190.202.***]

Mało mnie dziwi, że" Mieszkaniec" nie uważał na lekcjach. Jednak to, że tak poważny portal nie weryfikuje takich bzdur to już bardzo.

Gość • Czwartek [11.03.2021, 11:16:26] • [IP: 88.218.255.**]

A jak tam stępka PiSu. Nowe promy pełna parą idą hehe to już prawie 5 lat budowy haha

Gość • Czwartek [11.03.2021, 11:12:38] • [IP: 95.90.225.***]

zajmijcie się lepiej waszymi starymi autami (ze szrotu sprowadzone), które leją olejem na każdym postoju i płaczcie, że to przecież niemieckie auta

Gość • Czwartek [11.03.2021, 10:31:44] • [IP: 77.252.46.***]

09:16:58 - Musisz mieć nieźle smutne i marne życie, że śledzisz cudze posty... Czyżby proboszcz Ciebie porzucił dla innej? -Współczuję. Żal mi Ciebie wieśniaro...

Gość • Czwartek [11.03.2021, 10:15:31] • [IP: 37.47.130.***]

Miłościwie Nam Panujący zachwala tereny przy basenie północnym, jako raj dla ciała i ducha ale nie pokazuje takich fotek.

Gość • Czwartek [11.03.2021, 10:14:00] • [IP: 78.10.206.**]

Tan szrot się nadaje na żyletki.

Gość • Czwartek [11.03.2021, 10:10:45] • [IP: 176.221.122.**]

Być może jest to para, podobnie jak nasz PEC też tłumaczył, że z komina po spaleniu węgla wydobywa się para. W końcu jesteśmy uzdrowiskiem i żaden podmiot nie chce truć swoich mieszkańców oraz kuracjuszy, więc w swoich kominach przeistaczają trujące spaliny w uzdrowieńczą parę wodną.

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:49:05] • [IP: 176.221.122.***]

jakie spaliny? przecie to para wodna...douczyć się później pisać glupoty

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:45:46] • [IP: 89.64.101.***]

Bardzo źle jest z naszą edukacją skoro wypuszcza w świat ludzi z taką" wiedzą" jak ów" Czytelnik". Gdzie na tym zdjęciu widać dym?

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:39:56] • [IP: 5.173.138.***]

Czytelnik fachowiec 👍

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:20:35] • [IP: 31.0.59.*]

T-T Line toż to Niemcy są u siebie i dbają o środowisko naturalne, a przy okazji wygaszaja Nasze kopalnie. Brawo wy

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:16:58] • [IP: 164.127.43.***]

08:58:53] • [IP: 77.252.46.***] To jest pacjent, który korzystając z ogólnodostępnego szpitalnego komputera pod każdym artykułem obojętne na jaki temat wpisuje swoją papę i mazut - wpiszcie w Google to zdanie jako słowo kluczowe plus nazwę portalu, a znajdziecie przejawy w internecie i okresy wzmożenia jego choroby.

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:07:07] • [IP: 149.156.152.***]

Krótka informacja dla" specjalistów" od silników - biały dym to para wodna, czarny to sadza, niebieski to olej. Resztę trzeba samemu wywnioskować. Nigdy nie jest tak, aby przyczyna była wyłącznie jedna. Jednak może któraś dominować. Ten dym wygląda na nadmiar pary wodnej. Przy niskich temperaturach kondensacja następuje niemal na końcu rury wydechowej (tu przewodu spalinowego). To jest czysta fizyka. Nie wiem w jakich warunkach było to sfotografowane, ale to tak mi wygląda.

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:05:19] • [IP: 5.173.146.***]

A nie było akurat mrozu? Wtedy zawsze silnik dymi przy dodaniu gazu

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:03:22] • [IP: 89.151.33.**]

Zbudowany w Bremerhaven w stoczni SSW Fähr- und Spezialschiffbau jako jednostka 190 metrowa, napędzany dwoma silnikami POD - elektryczne diesle. Od 2017 prom został wyposażony w scrubbery w celu redukcji emisji.

Gość • Czwartek [11.03.2021, 09:00:05] • [IP: 5.173.128.***]

Silnik Volkswagena euro 10 wypalał właśnie filtr cząstek stałych. Niemiecka technologia

Gość • Czwartek [11.03.2021, 08:59:01] • [IP: 46.204.18.**]

Przecież ich nie obowiązują żadne normy emisji spalin...

Gość • Czwartek [11.03.2021, 08:58:53] • [IP: 77.252.46.***]

To bardzo czysta para wodna z reaktora... Osobiście, to ja bym go przerobił na mazut, albo na smołę chłodzoną papą z dachu.

Oglądasz 26-50 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■