POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.03.2021, 16:44:19] • Świnoujście

Jakie będą ozdoby wielkanocne w tym roku?

Jakie będą ozdoby wielkanocne w tym roku?

fot. Anita Ryfczyńska

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają na początku kwietnia Zostało jeszcze zatem trochę czasu do wielkanocnego Zajączka. Jednak już teraz miasto rozgląda się za świątecznymi ozdobami, które mają udekorować Plac Wolności. Jakie ozdoby pojawią się w centrum miasta? Czytajcie dalej.

- Obecnie miasto oczekuje na oferty. Planowane jest ustawienie palm wielkanocnych na niedzielę palmową 28 marca (pl. Wolności), natomiast od 29 marca również pl. Wolności ozdobiony zostanie pisankami – informuje rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [09.03.2021, 07:38:41] • [IP: 178.238.252.**]

Poza inwestycjami typu, zegar wodny itp.ogólnie, jest ładnie.

Gość • Poniedziałek [08.03.2021, 16:48:24] • [IP: 88.156.206.***]

Pala z jajami albo chanuki!

Gość • Poniedziałek [08.03.2021, 15:42:50] • [IP: 185.210.36.***]

Jedno ewidentnie się udało magistratowi w ostatnich latach - te stroiki z kapustą na rondach, to było ładne kolorystycznie i lewak by rzekł: ekologiczne. Natomiast zardzewiałych donic nie rozumiem, żaden kierunek artystyczny tego nie tłumaczy, ani dadaizm, ani kubizm, ani socrealizm (choć to by może pasowało do posteseldowskiego magistratu). Jak chłopczyk z baśni Andersena wołam na donice blisko promu:" Król jest nagi! Zardzewiały!" Magistrat zachęcam, niech ktoś od tych kapust weźmie się za symbole wielkanocne, bez fobii antyreligijnej, niech pokaże baranka wielkanocnego z krzyżem, który wzbudza taką niechęć u lewicowców i lewaków. Ten od kapust potrafiłby chyba ładnie to zaaranżować.

Gość • Poniedziałek [08.03.2021, 13:38:20] • [IP: 91.199.250.**]

biały puch i buch.. jajka w śniegu będą marznąć

Gość • Poniedziałek [08.03.2021, 12:26:38] • [IP: 176.221.122.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

EVENT 201 • Poniedziałek [08.03.2021, 11:13:22] • [IP: 176.221.122.***]

BARANY, TYLKO BARANY !!

Gość • Poniedziałek [08.03.2021, 03:40:04] • [IP: 62.69.252.***]

Elita Świnoujścia śpiąca na ławkach

Gość • Poniedziałek [08.03.2021, 01:56:10] • [IP: 109.243.160.*]

A można zadać pytanie jak prywatni handlowcy czy inni przedsiębiorcy udekorują swoje sklepy i firmy? Czy pójdą droga łatwizny, pokazując minizoo z zajączkiem, owcami lub barankiem - a baranek wielkanocny to coś zupełnie innego niż eksponat ukazujący przedstawiciela zagrody. Szkoda że - o ile wiem - nie ma akcji w kościołach: poznaj i używaj właściwe symbole wielkanocne. Kiedyś zmartwiony po obejrzeniu kartek światecznych sprzedawanych przy kościele dowiedziałem się, że kupowane sa całe pakiety, a w nich obok reprodukcji wybitnych i pięknych dzieł sztuki ukazujących wydarzenie świateczne są takie... jarmarczne, czasem w pstrokatych kolorach i o łatwej urodzie popularnych ilustracji np.rodem z kiczowatych makatek oraz obrazów typu jeleń na rykowisku. Decyzja więc co do kartek świątecznych nie zapada w kościołach, lecz u producenta, miesza on kicz z sztuką. Dziś media kształtują wypaczony gust, zajączek staje się głównym znakiem Wielkanocy.

Gość • Poniedziałek [08.03.2021, 00:04:42] • [IP: 89.151.36.***]

Wiem z pewnego żródła że niecki będą wyłożone chrobotkiem a legowiska będą usunięte, zaś na ich miejsce będą ustawione czerwone kanapy po 40 tyś. za sztukę...

Gość • Niedziela [07.03.2021, 23:16:20] • [IP: 88.218.253.***]

PALMY- niektórym odbijają cały rok i WIELKIE JAJA - niektórzy to nawet robią sobie z ludzi cały rok :-((

Gośćagnus • Niedziela [07.03.2021, 21:06:32] • [IP: 5.173.144.**]

Będzie agnus, ova, egestas

Gość • Niedziela [07.03.2021, 20:25:36] • [IP: 176.221.122.***]

Tęcza i 8 gwiazd

Gość • Niedziela [07.03.2021, 20:10:30] • [IP: 109.196.114.**]

Z moich wyliczen wychodzi ze wkrótce na swieta beda wieszac tecze oraz sierp i mlot.Tradycja zobowiązuje.

Gość • Niedziela [07.03.2021, 19:21:06] • [IP: 31.0.177.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [07.03.2021, 18:43:08] • [IP: 37.8.230.***]

Z tego co teraz widać to większość pluje na kościół więc, chyba ozdoby egzaminu nie zdają.

Gość • Niedziela [07.03.2021, 18:40:32] • [IP: 185.210.38.**]

28.03 Postawię na placu wolności wielkiego kloca. Zapraszam wszystkich mieszkańców!

Gość • Niedziela [07.03.2021, 17:12:46] • [IP: 176.221.123.***]

rządzili Żydzi było święto Żydowskie 49 lat rządzili Komuniści było Święto Komunistyczne Dzisiaj rządzą Katolicy mamy święto Katolickie czyli kto rządzi to takie mamy świętaw Naszym Kraju

Gość • Niedziela [07.03.2021, 17:12:08] • [IP: 31.0.26.**]

Czy to naprawdę takie ważne.Wiadomo że urząd się postara za pieniądze podatników. Pandemia, podatki i opłaty poszły w górę, niektórzy nie mają na życie i leki.A tu taki dylemat.

Gość • Niedziela [07.03.2021, 17:01:29] • [IP: 109.243.160.*]

Najważniejsze:" zrobić wszystko, by nie były to religijne ozdoby religijnego przecież święta Wielkanocy" - taka jest racja stanu w Świnoujściu, jednym z najmniej religijnych miast w Polsce. Pisanka i palma to trzeciorzędne symbole Wielkanocy, a nawet te palmy wiążą się tylko z Niedzielą Palmową. Najważniejszym symbolem Wielkanocy jest krzyż z przewieszoną na jego ramionach czerwoną stułą - znak zwycięstwa oraz baranek wielkanocny (z np.flagą zmartwychwstania z widocznym na niej znakiem krzyża), a też duża świeca, Paschał. Bezpieczniejszy dla władz Czerwonego Grodu jest kompletnie z kosmosu dowiązany, nie przez Kosciół, zajączek, który jak pisanka kieruje naiwniaków ku jakiemuś rzekomemu świętu wiosny. Baranka też się naturalizuje do poziomu płytkiej subkultury konsumpcjonizmu, ma być jak zajączek i jajka symbolem... wiosny. A jednak mimo wszystko Wielkanoc, największe święto chrześcijaństwa, jest o wiele mniej skomercjalizowane niż Boże Narodzenie.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■