POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.03.2021, 20:12:05] • Świnoujście

No „bo ja tylko na chwilę” Straż Miejska się nie nabierze. Kierowca zaparkował w miejscu dla niepełnosprawnych i dostał 500 złotych mandatu

No „bo ja tylko na chwilę” Straż Miejska się nie nabierze. Kierowca zaparkował w miejscu dla niepełnosprawnych i dostał 500 złotych mandatu

fot. Straż Miejska

Kierowca volkswagena zaparkował na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Strażnikom miejskim tłumaczył, że zostawił auto tylko na chwilę. Ta chwila, była dla kierowcy jednak wyjątkowo kosztowna bo świnoujscy strażnicy miejscy ukarali go mandatem wysokości 500 złotych.

- 10 marca, patrol Straży Miejskiej w Świnoujściu interweniował w sprawie kierowcy, który zaparkował w miejscu dla osoby niepełnosprawnej, oznaczonym znakiem D-18 z tabliczką T-29. Kierowca nie posiadał karty osoby niepełnosprawnej i tłumaczył, że zostawił auto tylko na chwilę. Ta "chwila" kosztowała go 500 zł. Tyle wynosi bowiem kwota mandatu karnego. Takie egoistyczne podejście kierowców to nie wyjątek. Podobnych przypadków jest coraz więcej. Prawie za każdym razem strażnik słyszy podobne stwierdzenie „bo JA tylko"... A pojazdy niszczą nasze chodniki, parkują na zakazach, utrudniają przejazd, co najlepiej widać na załączonych fotografiach - informuje rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

No „bo ja tylko na chwilę” Straż Miejska się nie nabierze. Kierowca zaparkował w miejscu dla niepełnosprawnych i dostał 500 złotych mandatu

fot. Straż Miejska

No „bo ja tylko na chwilę” Straż Miejska się nie nabierze. Kierowca zaparkował w miejscu dla niepełnosprawnych i dostał 500 złotych mandatu

fot. Straż Miejska

No „bo ja tylko na chwilę” Straż Miejska się nie nabierze. Kierowca zaparkował w miejscu dla niepełnosprawnych i dostał 500 złotych mandatu

fot. Straż Miejska

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Niedziela [14.03.2021, 15:53:35] • [IP: 5.173.242.***]

Mandaty trzeba budżet Państwa napełnić? Nie można upomnieć człowieka jak pierwszy raz źle stanie? brak słów, trochę empatii

Gość • Sobota [13.03.2021, 18:25:23] • [IP: 176.221.123.***]

Tak standardowo mówią głupie paniusie.

Gość • Sobota [13.03.2021, 17:35:01] • [IP: 89.151.38.***]

Szkoda, że w sezonie letnim się tak aktywnie nie biorą za źle parkujących niemców...

Gość • Piątek [12.03.2021, 17:45:41] • [IP: 176.221.123.***]

123 słyszeliśmy że jesteście Grupą Komandosów a my jesteśmy Zespołem Spadochroniarzy to prawda że Straż Miejska Bawi się w Policję Drogową

Gość • Piątek [12.03.2021, 16:58:17] • [IP: 94.254.199.**]

123 weź proszki

Mieszkaniec • Piątek [12.03.2021, 16:45:09] • [IP: 188.146.164.***]

Szkoda że nie ma żadnego zmotoryzowanego strażnika miejskiego po godzinie 15.00. Po tej godzinie na pewno byłoby czego szukać i można byłoby lekko odciążyć tzw. Policję. Ostatnio pełno aut stoi co chwila na ulicy Grodzkiej - na zakazie zatrzymywania się.

Gość • Piątek [12.03.2021, 15:17:20] • [IP: 176.221.123.***]

w straży miejskiej pracują Emeryci Mundurowi powinni odrózniac Dziadków od Młodych i silnych nasz Pradziadek ma 92 lata i spokojnie jedzie na Miasto swoim Autem

Gość • Piątek [12.03.2021, 15:13:40] • [IP: 176.221.123.***]

a nasz Pradziadek jest byłym Spadochroniarzem skoczył z samolotu 7 razy 2 skoki wykonał w nocy a 5 w dzień i dostał odznakę Komandosa Śłużył w Słynnych Czerwonych Beretach

Gość • Piątek [12.03.2021, 14:49:20] • [IP: 176.221.123.***]

mój dziadek jest byłym Komandosem a my jestesmy Młodymi Komandosami mój kolega waga cięzka ja półcięzka a daję radę 6 a kolega kładzie na raz 10 i idziemy do przodu

Gość • Piątek [12.03.2021, 14:45:06] • [IP: 176.221.123.***]

mamy duży szcunek dla Pana Spadochroniarza Komandosa niech porozmawia z Pracownikami biura straży miejskiej nich się uspokoją bo my Młodzi to widzimy

Gość • Piątek [12.03.2021, 14:40:53] • [IP: 176.221.123.***]

Straż Miejska nich w końcu przestanie się bawic w Policję Drogową

Robert • Piątek [12.03.2021, 14:07:39] • [IP: 94.254.199.**]

Czemu w Świnoujściu parkowaniem zajmuje się straż miejska a nie Policja która ma specjalną jednostkę zwaną drogówką? Straż miejska powinna porządku w mieście pilnować.

Gość • Piątek [12.03.2021, 13:29:08] • [IP: 185.210.38.**]

Ja bym się ze wstydu spalił.

Gość • Piątek [12.03.2021, 12:45:01] • [IP: 176.221.122.***]

500 zl mandatu powinien dostać kazdy z nich! Czy straż miejska dotarla w końcu do pływalni Uznam? Czy dalej można tam parkować wesolo nawet na pasach?

Gość • Piątek [12.03.2021, 11:57:37] • [IP: 176.221.116.***]

W Polsce jest takie prawdopodobieństwo, że ktoś zostanie ukarany za nieprzestrzeganie przepisów drogowych jak wygranie w totolotka. Ten ktoś miał po prostu cholernego pecha. Wystarczy wyjść z domu do miasta i zobaczyć co się dzieje na ulicy. I wtedy można zadać sobie pytanie, gdzie są te służby jak Straż Miejska lub Policja ?

Gość • Piątek [12.03.2021, 11:14:11] • [IP: 5.173.145.***]

Do tego idioty spod IP 137, skoro nie wierzysz w pandemię to życzę ci idioto żebyś złapał covida co to go nie ma /niby/według ciebie.

Gość • Piątek [12.03.2021, 11:03:05] • [IP: 5.173.137.***]

dlaczego niema SM na Niedziałkowskiego ?? tam cały dzień samochody parkują na zakazie i przejść chodnikiem nie można a niepełnosprawni i kobiety z wózkami po ulicy muszą chodzić !!

Gość • Piątek [12.03.2021, 10:46:04] • [IP: 178.235.146.**]

Tak parkować mogą, tylko najgorsze buraki i cepy...

Gość • Piątek [12.03.2021, 10:36:49] • [IP: 209.52.88.**]

Cwaniaczki zawsze parkują w niedozwolonych miejscach i powinni być za to karani, ale straż miejska powinna karać obywateli z Niemiec z taka sama konsekwencja a nawet nielegalnie zaparkowane samochody umieszczać na specjalnych parkingach i po zapłaceniu kary oddać.

Gość • Piątek [12.03.2021, 10:33:13] • [IP: 89.72.111.***]

pamiętam czasy komuny, jak meble albo worki ziemniaków nosiliśmy kilkadziesiąt metrów, bo nie było dojazdu do klatki schodowej. Dzisiaj młodzi parkują na trawniku pod klatką, bo mają siatkę zakupów do przytargania. A nawet bez obciążenia nie potrafią przejść 200m.

Gość • Piątek [12.03.2021, 09:34:53] • [IP: 176.221.123.***]

Kierownik strazy miejskiej jest na 3 miesięcznym wypowiedzeniu czyli do końca kwietnia potem Pan Prezydent Miasta jak ogłosi Konkurs to my startujemy mamy w kieszeni tytuł Magistra

Gość • Piątek [12.03.2021, 09:26:26] • [IP: 176.221.123.***]

nie wolno straży miejskiej napadac na starych zchorowanych Ludzi od dzisiaj będziemy Obserwowac poczynania Pracowników Pana Prezydenta Miasta i indywidualnie będziemy przeprowadzac rozmowy ostrzegajace aby Straz Miejska nie napadała na Ludzi starszych i schorowanych to nam sie nie podoba

Gość • Piątek [12.03.2021, 09:23:20] • [IP: 188.146.161.***]

KARAC, KARAC I NAUCZYC CWANIACZKOW

Gość • Piątek [12.03.2021, 09:22:17] • [IP: 176.221.123.***]

jak przejmiemy władżę w Miescie to rozwiązemy Straż Miejską bo my chcemy miec spokój w Mieście a nie że Pracownicy Prezydenta napadali na spokojnych Ludzi którzy ciągną koniec z koncem i zabierali im pieniadze z małej emerytury ja jestek Komandosem byłym spadochroniarzem żawsze staję na miejscu dla niepełnosprawnych ale włańcza swiatła awaryjne albo siedę w aucie jak moja Kobieta idzie do Banku po emeryturę

Gość • Piątek [12.03.2021, 09:15:53] • [IP: 86.134.181.***]

Brawo. ...

Oglądasz 1-25 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■