POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.03.2021, 22:22:43] • Świnoujście

Gra „w durnia”, czyli jak odpowiedzieć, żeby nic nie powiedzieć

Gra „w durnia”, czyli jak odpowiedzieć, żeby nic nie powiedzieć

fot. iswinoujscie.pl

SPP zbliża się do mieszkańców wielkimi krokami. Ma wystartować już 1 maja. Decyzja objęcia strefą ogromnego obszaru śródmieścia miasta spotkała się z ogromną krytyką mieszkańców.

Przypominamy, że prezydent wniósł w 2019 roku projekt Uchwały, a większość radnych ją zaakceptowała (przeciwko byli tylko radni SLD), że Mieszkańcy, którzy mają pecha mieszkać w obszarze SPP od maja będą między innymi mogli wykupić roczny abonament w wysokości 150 zł. Dotyczyć to będzie jednak prawa do parkowania przy ulicy, przy której mieszkaniec zamieszkuje lub w bezpośrednim sąsiedztwie. Osoba fizyczna może ubiegać się o abonament tylko na jeden pojazd samochodowy.
bip.um.swinoujscie.pl/uchwala/28460/uchwala-nr-xxii-166-2019

Chcieliśmy się dowiedzieć dla Państwa, czy:

Gra „w durnia”, czyli jak odpowiedzieć, żeby nic nie powiedzieć

fot. iswinoujscie.pl

Na pozornie proste pytanie niestety nie uzyskaliśmy prostej odpowiedzi.
Tak odpowiedział nam rzecznik prezydenta miasta pan Jarosław Jaz:

Tak więc na pytanie ile mieszkańcy zapłacą za abonament, kto i na jakich zasadach będzie je wydawał, przyjdzie wszystkim poczekać pewnie.... do 1 maja? I zrobi to nie miasto, które powołało SPP tylko firma, która wygra przetarg na prowadzenie SPP przez najbliższe trzy lata. Bardzo dziwne.

Urząd Miasta właściciel strefy w naszej ocenie niestety ewidentnie ignoruje prawo mieszkańców do informacji, które realizujemy jako redakcja najbardziej poczytnego portalu lokalnego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-42 z 42

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 01:42:09] • [IP: 31.2.64.**]

miały byc ulgi dla mieszkanców a tu ciagle podwyzki

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 01:15:51] • [IP: 95.40.123.**]

T0 prawie tyle co nic, no chyba że moje liczydło się popsuło bo wychodzi ze dniówka za postój samochodu wynosi aż 41 groszy...A ile wierny rzuca czarnemu na tacę co niedziela? No chyba że nie tygodniówkę za postój samochodu przy ulicy, bo za taki datek czarny wskazywał by taką owieczkę palcem i mówił: Oto chytra czarna owieczka, która żałuje datku dla Boga...🐲

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 01:14:39] • [IP: 95.40.123.**]

T0 prawie tyle co nic, no chyba że moje liczydło się popsuło bo wychodzi ze dniówka za postój samochodu wynosi aż 41 groszy...A ile wierny rzuca czarnemu na tacę co niedziela? No chyba że nie tygodniówkę za postój samochodu przy ulicy, bo za taki datek czarny wskazywał by taką owieczkę palcem i mówił: Oto chytra czarna owieczka, która żałuje datku dla Boga...

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 00:44:58] • [IP: 176.221.123.***]

w tym bogatym miescie abonament roczny powinien wynosic 1200 zl a nie 150, to jakas farsa jest zeby placili takie grosze

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 00:04:43] • [IP: 88.156.233.***]

Pamiętajmy o tym i innych wydarzeniach przy wyborach - lista radnych głosujących" za" jest dostępna i do poczytania na czerwonej kanapie pływalni.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 23:52:26] • [IP: 178.238.250.**]

Wreszcie. 150 za rok to jak za darmo. Za miesiąc powinno być tyle.

EVENT 201 • Niedziela [14.03.2021, 23:29:14] • [IP: 176.221.122.***]

GRA W DURNIA NA SZCZEBLU KRAJOWYM, YOTUBE : Tomasz Sommer EXTRA Sebastian Pitoń: Przeżyłem atak Covidianina... było gorąco! SPRAWDŹ!

Gość • Niedziela [14.03.2021, 23:00:42] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:26:10] • [IP: 37.47.34.**] NO I CO WIESZ Z TEGO MAILA?KIEDY WYKUPISZ I OD KOGO ABONAMENT?ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁ BO JA NIE ZNAM UCHWALY RM A I OKAZUJE SIĘ ŻE CHYBA BĘDĄ ZMIANY?

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:57:28] • [IP: 37.8.230.***]

CZYLI WIEMY ŻE NIC NIE WIEMY.I O TO CHYBA CHODZI ŻEBY CIEMNY LUD GÓW..O WIEDZIAŁ.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:48:56] • [IP: 37.47.164.**]

Czyli trzeba zadać kolejne pytania: 1. do kiedy zostanie wyłoniona firma? 2. od kiedy będzie wykup? Może wtedy" mądry" rzecznik odpowie, chyba, że nic nie wie...

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:45:53] • [IP: 37.47.164.**]

Bardzo słuszna uwaga redakcji, bo mądry rzecznik nie odpowiedział na pytania, które brzmiały: 1. kto będzie zajmował się wydawaniem - nie wiadomo 2. kiedy zacznie się wykup - nie wiadomo 3. jak będzie oplata - nie wiadomo, bo albo ta, albo inna... Wypadałoby podać chociaż terminy, ale po co! Żadnych dat i terminów - tak pracuję urząd miasta!

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:40:46] • [IP: 5.173.10.***]

A gdzie darmowe maseczki? Darmowa pływalnia? Darmowa komunikacja? Jedna z bogatszych gmin a tylko wyciąga łapę do mieszkańców w zamian oferując Nic. Kpina.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:37:52] • [IP: 37.248.250.**]

Przeciez na wszystkie pytania padla odpowiedź. Czepialscy nie mogą ścierpieć, to zrobili sobie artykuł żeby rozładować emocje po odczytaniu maila bo im ciśnionko skończyło. To portal czy terapia??

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:35:25] • [IP: 62.69.253.**]

Jaka władza taki wyzysk. Ktoś z tego miasta robi dojną krówkę. gdzie jakieś prawa dla mieszkańców... dla kogo i z czyjej kasy miasto wybudowało parking na 11 Listopada?? kasa poszła parking pusty...a mówi się że brakuje miejsc parkingowych w naszym mieście, to chyba jakieś działania na szkodę mieszkańców!!

DaRealGość • Niedziela [14.03.2021, 22:33:15] • [IP: 185.56.210.**]

Rzecznik odpisał jasno. Co tu trudnego do zrozumienia??

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:27:22] • [IP: 83.23.223.**]

Racja redakcjo. Tak nas załatwili mieszkańców z centrum miasta. Niech wprowadzą płatności w całym mieście dla wszystkich. Przecież jest równouprawnienie

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:26:10] • [IP: 37.47.34.**]

Nie rozumiem o co chodzi. Wszystkie odpowiedzi znajdują się w mailu Pana Jaza. Redakcja" najbardziej poczytnego portalu" nie potrafi czytać ze zrozumieniem?

Oglądasz 26-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■