POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.03.2021, 20:49:11] • Świnoujście

Mieszkaniec: Morze wyrzuca dziwne kamienie!

Mieszkaniec: Morze wyrzuca dziwne kamienie!

fot. Mieszkaniec

Przyzwyczajeni do tego, że po każdym sztormie wzdłuż brzegu leżą wyrzucone przez morze "skarby", nie przyglądamy się im zbyt uważnie. Najbardziej cieszą bursztyny, choć jest też wielu amatorów muszelek. Poza tym do posztormowych znalezisk należą trawy, kawałki drewna i duża ilość śmieci. Jednak tym razem czytelnik natknął się na nietypowe okazy.

Wzdłuż linii brzegowej leżały na piasku różne kamienie. I to nie byłoby niczym dziwnym, gdyby nie kształt i kolor. Czegoś takiego jeszcze morze nie wyrzucało. Czarne, przydymione, osmolone - mogą nasuwać skojarzenia z kawałkami meteorytu.

Mieszkaniec: Morze wyrzuca dziwne kamienie!

fot. Mieszkaniec

- A może to zabija te ptaki, że coś z dna morza się odkryło?- zastanawiał się znalazca dziwnych kamieni.

Mieszkaniec: Morze wyrzuca dziwne kamienie!

fot. Mieszkaniec

Mieszkaniec: Morze wyrzuca dziwne kamienie!

fot. Mieszkaniec

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 72

Gość • Sobota [20.07.2024, 22:05:09] • [IP: 46.112.4.**]

W Bałtyku armia Czerwona zatopiła okrętami podwodnymi sporo niemieckich tankowców na przykład T/S Franken

Gość • Sobota [20.07.2024, 22:03:31] • [IP: 46.112.4.**]

Na przykład t/s Franken

Gość • Sobota [20.07.2024, 21:56:42] • [IP: 46.112.4.**]

To ropa naftowa. W Bałtyku armią czerwona zatopiła sporo niemieckich tankowców

Gość PK • Piątek [18.02.2022, 10:24:34] • [IP: 91.32.190.**]

Ja to nazywam" spalone dno morza", , , , po uderzeniu meteorytu albo wulkaniczne, , , ,

Gość • Czwartek [18.03.2021, 14:59:48] • [IP: 46.231.57.*]

Szczątki wraków?

Gość • Wtorek [16.03.2021, 06:27:07] • [IP: 37.47.192.***]

To jest trujące ?

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 21:52:25] • [IP: 178.235.147.***]

🤣🤣🤣🤣🤣

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 16:35:15] • [IP: 83.23.179.***]

Rewelacja, przepiekne kamienie bez wzgledu na pochodzenie.Tym niech sie zajmą fachowcy.

88-cio letni Dziadek • Poniedziałek [15.03.2021, 13:38:51] • [IP: 37.30.20.***]

łodsi wiekiem Dziadkowie być może pamiętają okres kiedy z-cą dyrektora Uzdrowisk był pan Tychawski. Miał on dziwne hobby. Mianowicie codziennie rano przed godziną siódmą odbywał spacer W trakcie tego spaceru zbierał to co morze w nocy wyrzuciło, a to co morze przez lata ukształtowało. Co kilka lat wspólnie z kierownictwem i pracownikami PDK organizowane byly w okresie letnim wystawy" Morzo kształty"

Gość • Niedziela [14.03.2021, 23:40:05] • [IP: 89.64.101.***]

Kiedyś statki opalano węglem, było z tego masę popiołu, z dużą domieszką żużla. Oczywiście wszystko leciało za burtę, najwięcej było tego zawsze na torach wodnych i koło portów. U nas tego masa. Przy każdym większym pogłębianiu wymywa taki żużel jak na zdjęciach. To po prostu pamiątka po starych parowcach opalanych węglem.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 14:57:22] • [IP: 5.173.129.**]

Gość • Niedziela [14.03.2021, 07:38:19] • [IP: 46.215.47.***]

Odpady z portu! wszędzie śmiecą!

Gość • Sobota [13.03.2021, 23:56:50] • [IP: 89.151.39.**]

Skamieniałe klocki śledzi.

Gość • Sobota [13.03.2021, 19:50:21] • [IP: 176.221.122.***]

to kawałek kątownika zardzewiałego a nie kamień

Gość • Sobota [13.03.2021, 19:50:15] • [IP: 178.238.245.***]

Kawał farby

Gość • Sobota [13.03.2021, 19:01:41] • [IP: 5.173.137.***]

Dobra..! Przyznaje się.. 😐😔 Dwa lata temu waliłem klocki w morze jak się kąpałem.. Okej.. 😩 Kupa się zbrylila obrosła jakimś badziewem i oto jest. Wielka mi tajemnica. Eh

Gość • Sobota [13.03.2021, 18:23:45] • [IP: 176.221.122.**]

To popłuczyny z ładowni statków tyle w temacie zatokę oraz część należąca do państwa polskiego powinno się kontrolować satelitarnie i walić kary takie jak by się odechciało armatorom na tego rodzaju przestępstwa z tego co wiem jest to praktykowane do dziś

Gość • Sobota [13.03.2021, 17:36:02] • [IP: 89.67.234.***]

wungiel z portu

Gość • Sobota [13.03.2021, 17:13:15] • [IP: 31.0.48.**]

Gość • Sobota [13.03.2021, 16:43:26] • [IP: 176.221.122.*]

Do [13.03.2021, 11:23:31] • [IP: 164.127.133.*. Nie podałeś tytułu żadnej książki" wydanej pod patronatem IPN", no to ja służę ci małym przykładem:" Informacja o ustaleniach końcowych śledztwa S 28/02/Zi " - to oficjalny dokument IPN (więc chyba w/g ciebie - wiarygodny), jak poszukasz, to znajdziesz więcej materiałów, nawet w tej, nie grzeszącej przesadnym obiektywizmem instytucji. Większości historycznych postaci i wydarzeń nie da się ocenić jednoznacznie, w kategoriach" czarne-białe", trzymając się tego - mają one różne odcienie szarości. Inaczej mówiąc - prawda najczęściej leży pośrodku... Nie jestem, jak zapewne sądzisz, komunistycznym propagandzistą, ale człowiekiem starającym się poznawać różne opinie i czerpać wiedzę o ludziach i wydarzeniach, w tym historycznych, z różnych źródeł - bo tylko wtedy, jak uważam. można wyrobić sobie ich obiektywny osąd. Czego i tobie życzę...

Gość • Sobota [13.03.2021, 16:24:22] • [IP: 94.142.241.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [13.03.2021, 16:23:32] • [IP: 77.252.46.***]

To jest złoto. Zbieraj mieszkańcu, zanim żyd położy na tym łapę...

Gość • Sobota [13.03.2021, 14:49:23] • [IP: 5.60.141.***]

TO NIE BURSZTYNY TYLKO SKORODOWANA STAL ZE STATKÓW NA DNIE MORZA

Gość • Sobota [13.03.2021, 13:21:06] • [IP: 77.111.247.***]

zwczajny rzurzel

Gość • Sobota [13.03.2021, 13:06:09] • [IP: 89.151.35.***]

tak tak kamienie wegielne pod pomnik jasnusza

Oglądasz 1-25 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■