POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.03.2021, 18:32:34] • Świnoujście

Pójdź dziecię na basen, My cię oświecimy

Pójdź dziecię na basen, My cię oświecimy

fot. iswinoujscie.pl

Jeśli ktoś z mieszkańców Świnoujścia miał wątpliwość po co jest nowy przyszkolny basen, wraz z rozpustnie drogim holem recepcyjnym, to już wie. Nie domyślaliśmy się prawdy, ale skąd my „szarzy i nijacy”, mieszkańcy Świnoujścia mielibyśmy to wiedzieć. Ale oświecono nas, nawet niedrogo, za 3 tysięcy netto, za to hurtowo. Według Urzędu Miejskiego powody użycia kryształowej oprawy oświetleniowej Svarovskiego w basenowej recepcji są edukacyjne, cytując: „Wprowadzenie w holu elementów wyposażenia odbiegających od standardu przeciętności było celowym zabiegiem. To próba wejścia na wyższy poziom odbioru nowoczesnej estetyki i wykształcenia w młodym pokoleniu akceptowalnych wzorców, przełamujących dotychczasową szarość i nijakość.”

Poniżej publikujemy całość odpowiedzi Urzędu Miejskiego w Świnoujściu na nasze pytanie o koszt oprawy oświetleniowej użytej w holu recepcji nowego basenu.

Pójdź dziecię na basen, My cię oświecimy

fot. iswinoujscie.pl

„Wartość kosztorysowa pryzmatycznego wpustu podłogowego LED RGB 1,65 W 24V, oprawa Swarovski, wynosi wraz z montażem 3 312,65 zł netto. Rozmieszczenie oświetlenia stanowi element aranżacji Uznam Areny, przygotowanej przez architekta wnętrz. Wprowadzenie w holu elementów wyposażenia odbiegających od standardu przeciętności było celowym zabiegiem. To próba wejścia na wyższy poziom odbioru nowoczesnej estetyki i wykształcenia w młodym pokoleniu akceptowalnych wzorców, przełamujących dotychczasową szarość i nijakość. Zaprojektowane i wykonane wnętrza będą ponadczasowe i obiekt dzięki temu spełni nie tylko walory użytkowe ale również estetyczne, co pozytywnie wpłynie na promocję miasta. Warto pamiętać, że Uznam Arena to nowa wizytówka miasta, która ma służyć mieszkańcom przez wiele lat.

Pozdrawiam
Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście„

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 61

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:01:38] • [IP: 37.8.231.**]

Wiem jedno i zapraszam pana redaktora na basen z aparatem! Tyle pieniędzy wydane, a bubel goni bubel ! Od strony hali sportowej szafka barowa/ kuchenna cały dolny cokół połamany!! Aż razi w oczy! Do tego blat krzywo położony, przy ścianie odstaje na kilka centymetrów od szafki!! Fuszerka! Kto to montował, kto przyjmował odbiór? I takie" cuda" mają wieczność wytrzymać?! Proszę to sprawdzić!!

Gość • Niedziela [14.03.2021, 22:01:12] • [IP: 31.11.128.***]

A ponoć industrializm teraz w modzie... Zresztą jak by chcieli w mlodzież celować to powinni użyć gorilla glass bo teraz mlodzi to w fony zapatrzeni...

Gość • Niedziela [14.03.2021, 21:41:36] • [IP: 5.173.146.**]

ALE HALA na przyszkolna nie wyglada tylko na prywatna szkole karate jakiegos grubasa przydupasa

Gość • Niedziela [14.03.2021, 21:40:06] • [IP: 5.173.146.**]

brudne kafle wzarty brud po 2 tygodniach chamstwo w saunie z brudnymi girami na deskch bez recznikow odbior branzoletek z poczatku 20 wieku ale za to demagogia i bezczelnosc wladz miejskich sa na poziomie UE

Gość • Niedziela [14.03.2021, 21:29:04] • [IP: 176.221.123.***]

Wprowadzenie w holu elementów wyposażenia odbiegających od standardu przeciętności było celowym zabiegiem. To próba wejścia na wyższy poziom odbioru nowoczesnej estetyki i wykształcenia w młodym pokoleniu akceptowalnych wzorców, przełamujących dotychczasową szarość i nijakość. Tego właśnie chciał poprzedni dyrektor miejskiego domu kultury... ale go niekompetentny vice zwolnił. Za to p. masłowskiej sie należy... nic nie zrobiła od roku przecież jest zasłużona. Nie mylić z kompetentna. Buractwo i banda.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 21:24:58] • [IP: 89.151.36.***]

Chrobotek i kanapa za 40 tyś. lub, , sławojka, , . .. Bruksela albo śmierć... z kąd my znamy ten sposób myślenia (?). 0

Gość • Niedziela [14.03.2021, 21:11:24] • [IP: 37.47.148.**]

Drogi portalu odwal się od basenu... jest spoko tym bardziej ze stary to był syf taki, że dziecka bym nigdy nie puścił tam...

Gość • Niedziela [14.03.2021, 21:11:11] • [IP: 176.221.123.***]

..Mieszkam w tekturowym pudle...okna sam wymalowałem...-starą kredką..LYK. .powietrza łapię z trudem...Już południe..nawet sie nie ubrałem...LADY PANK-KARTON.w DUPIE MAM TO WSZYSTKO.Cieszcie się nowa płyta LADY Pank.Dosyc abstrakcyjnych problemów!!Życie toczy się dalej L

Gość • Niedziela [14.03.2021, 21:01:51] • [IP: 193.29.106.***]

"publiczne powinny być wydawane z głową." A jak głowa głupia i do tego kudłata?

Mieszkaniec • Niedziela [14.03.2021, 20:22:00] • [IP: 5.173.136.***]

Witam. Może faktycznie nie powinniśmy już tylko narzekać, ale fakty są takie, że za te" małe sumy" wydane na design przydało by się wiecej miejsc postojowych, jakieś jacuzzi, suszarki w główny holu. Naprawdę pieniadze publiczne powinny być wydawane z głową.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 20:20:15] • [IP: 178.238.247.**]

to na te mistrzostwa Europy karate żeby karatecy nie zabłądzili po walce w drodze spod prysznica do basenu, zziajane biedaczki...

Gość • Niedziela [14.03.2021, 20:15:38] • [IP: 88.218.255.**]

kurłłaaa trzeba było z puszek po tyskaczu zrobić wtedy ludzie byliby bardziej zadowoleni

Gość • Niedziela [14.03.2021, 20:13:50] • [IP: 213.205.200.**]

Ciężko dogodzić polaczkom Bida z nędzą przez 40 lat komunizmu to i odrobina luksusu przeszkadza Lepiej nas...ć, obrócić i wyrzucić

Gość • Niedziela [14.03.2021, 20:13:09] • [IP: 31.0.42.***]

Moje dzieciaki są zachwycone. Jeśli ktoś uważa że jest zbyt ekskluzywnie to ma wybór - basen przy promenadzie z jego epoki młodosci i czasów PRL.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 20:09:14] • [IP: 37.30.1.***]

A może by tak karetkę o jedną więcej?? Zamiast tych...

Gość • Niedziela [14.03.2021, 20:04:16] • [IP: 37.47.155.***]

Oby sie nie potknął, bo okazji faktycznie nie brakuje. Rodzice drodzy badzcie czujni i pilnujcie swoich dzieci, a jeżeli puszczacie na zajęcia do szkółek, to zwróćcie uwagę czy najmlodsze dzieci nie przebywaja same w szatniach.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 20:00:05] • [IP: 83.23.146.***]

Należało Zamontować lampy po RUSKICH koszarach, byłoby bardzo tanio!!

Gość • Niedziela [14.03.2021, 19:55:19] • [IP: 37.47.155.***]

Bardzo duzo nie wykorzystanej przestrzeni.. Nowoczesny design sie broni...tylko obsluga do odświeżenia, recepcjonistki rodem z prl. A, i o jakiekolwiek intymności mozna zapomnieć, szkoda ze okien na suficie i pod prysznicami nie zamontowali, bylo by jeszcze śmieszniej. Latem kawka herbatka na balkonie i darmowe kino.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 19:45:56] • [IP: 185.210.39.***]

PO TO BY WIELEBNY NIE POTKNĄŁ SIĘ O JAKĄŚ MŁODĄ POSTAĆ?

Gość • Niedziela [14.03.2021, 19:43:42] • [IP: 31.0.86.***]

Ciekawe o jakich ciekawostkach dowiemy się gdy będzie remontowany urząd miasta tam to dopiero będzie musiał być standard i estetyka.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 19:37:13] • [IP: 77.252.46.***]

Wsiowa baba musi gdzieś leczyć swoje wsiowe kompleksy...

AgaKa • Niedziela [14.03.2021, 19:36:09] • [IP: 85.221.152.***]

Zamiast się cieszyć ze powstał nowoczesny obiekt sportowy, to tylko artykuły z narzekaniem ze to tyle kosztowało a to tyle. Nie podoba się to wracać na starą pływalnie z tym pięknym dachem. Takie to polskie, zawistne. Żałosne redakcjo, żałosne, a tak lubiłam wasza stronę.

pisobolszewik • Niedziela [14.03.2021, 19:35:28] • [IP: 176.221.122.***]

Zawsze można było zrobić basen na wolnym powietrzu, szatnie pod wiatą przystankową, zyjecie w średniowieczu ? to sa normalne standardy dla ludzi cywilizowanych - zawsze zle?

Gość • Niedziela [14.03.2021, 19:34:10] • [IP: 178.238.252.**]

Jeszcze sprawa ratowników. Prosze kupić ratownikom ładne koszulki i spodenki z logo " UZNAM ARENA". PROSZĘ !

Gość • Niedziela [14.03.2021, 19:28:00] • [IP: 37.47.136.**]

Minął już miesiąc od upublicznienia zakupu sofy i mchu to co w tej sprawie zrobił prezydent ?Czy wyciągnął już konsekwencje od osób odpowiedzialnych w urzędzie za tak drogie zakupy ?Czy radni coś w tym temacie zrobili ?Mieszkańcom należą się wyjaśnienia kto tak niegospodarnie wydaje publiczne pieniądze.Jak długo mamy czekać.Co to za wydział w urzędzie tak szasta pieniędzmi ?

Oglądasz 26-50 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■