POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.03.2021, 09:01:10] • Świnoujście

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

fot. Andrzej Ryfczyński

Niektórzy pewno jeszcze nie dowierzają, ale to dzieje się naprawdę. Jeśli nie wystąpią niespodzianki, we wrześniu tutaj kret wyjdzie na powierzchnię i... tunel będzie już wydrążony.

Głęboko w ziemi fragment wjazdu do tunelu ( zwany częścią wylotową) jest już wykonany. Teraz trwają prace tuż nad jego powierzchnią. Tuż przy wjeździe do tunelu powstają ostatnie wzmocnienia przed zasypywaniem piaskiem.

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

fot. Andrzej Ryfczyński

Sama komora wylotowa po stronie wschodniej jest krótsza i ma tylko 30 metrów, a komora startowa po stronie zachodniej gdzie już wystartował kret jest dłuższa i ma 110 metrów. To właśnie tutaj we wrześniu kret wyjdzie na powierzchnię i... tunel będzie już wydrążony. Z tej krótkiej komory poprowadzony zostanie dość długi tunel odkryty. Będzie można nim wjeżdżać na wyspę Uznam w przyszłym roku latem.

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wjazd do tunelu znajduje się tuż przy wjeździe z parkingu na terminal promowy do Skandynawii. Idealnie naprzeciw Dworca Promowego, około 200 metrów na południe.

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

fot. Andrzej Ryfczyński

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 99, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 99

Gość • Wtorek [23.03.2021, 16:51:23] • [IP: 176.221.123.**]

14:16:24] • [IP: 185.104.184.*** Jak ma używać rozumku, którego jak piszesz mu brak. Czyżbyś był " doradcom" z nadzieją na etat

Gość • Wtorek [23.03.2021, 15:55:37] • [IP: 5.60.88.**]

Jak gminna wieść niesie podobno na trasie kreta jest pochowany ten Niemiec Otton z Bambergu, jak trafią na jego gnaty to dopiero będzie chryja na 5 fajerek...💘💘💘

PIS-ARMY ;-) • Wtorek [23.03.2021, 14:51:13] • [IP: 5.173.26.***]

I Niemcy z cesarskich kurortów chyc przez tunel do Polski. Brawo Kaczyński! Brawo Żmurkiewicz!

Gość • Wtorek [23.03.2021, 14:32:51] • [IP: 176.221.122.***]

Dalczego kret a nie Wyspiarka?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 14:28:15] • [IP: 91.199.250.**]

pierwszy efekt - ruch wyprzedzający prezydenta - strefy płatnego parkowania, to bezpośredni skutek niby tunelu, wyższe ceny w sklepach wielkopowierzchniowych, bankructwo małych sklepów w centrum, utrata statusu uzdrowiska. same korzyści cieszcie się

Gość • Wtorek [23.03.2021, 14:22:06] • [IP: 5.173.147.**]

Najpierw niech drogi porządnie wybudują do tunelu bo do tej pory, marnie im to idzie !

Gość • Wtorek [23.03.2021, 14:20:10] • [IP: 5.173.147.**]

Najpierw niech drogi porządnie wybudują do tunelu bo do tej pory marnie im to idzie !

Gość • Wtorek [23.03.2021, 14:16:24] • [IP: 185.104.184.***]

Gość mieszkaniec 1952 r. • Wtorek [23.03.2021, 12:21:24] • [IP: 178.238.252.***]" Mamy prawo sie cieszyc, dzieki wladzom miasta, ze jednak uporowi pana PREZYDENTA i jego ekipie..." - Ot gdyby Twoja głupota miała skrzydła, to pewnie by polatała na wietrze niczym gołębica w siną dal, tak jak odleciała PPDiUR ODRA, czy MSR Ś-cie i inne zakłady co poszły pod topór. Biedne dziecię, wiedz, że ten tunel tylko i wyłącznie zawdzięczamy dzięki postanowieniom ś.p. prezydenta L. Kaczyńskiego i rządu PiS, bo za PO i PSL było nie potrzebne. Więc dziecię ucz się i to stale, ale od ludzi mądrych i uczciwych i nie pobieraj nauk od ludzi złych i głupich popychadeł w rękach wrogów naszej Ojczyzny. Użyj rozumku, którego Ci brak.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 14:12:32] • [IP: 46.231.56.**]

Raz jeszcze. To nie PIS i nie ten rząd buduje tunel. Tunel powstaje dzięki znienawidzonej przez PIS UNI i dzięki naszym mieszkańcom Świnoujścia

Gość • Wtorek [23.03.2021, 13:34:44] • [IP: 62.69.252.***]

Gorzej jak wyjadą w Biedronce pod alkoholem

Gość • Wtorek [23.03.2021, 13:32:45] • [IP: 62.69.252.***]

Już twórcy tego dzieła z PO czekają

Gość • Wtorek [23.03.2021, 13:30:16] • [IP: 31.0.176.***]

I POWSTANIE RZEKA W POPRZEK KANAŁU. ZAPEWNE NATRAFIĄ NA KOŚCI ŚWIĘTEGO I PO IMPREZIE PIS.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 13:13:10] • [IP: 83.23.161.**]

Drodzy zwolennicy dawno minionej epoki. To nie jest tak że gdyby natura chciała to tunel w Świnoujściu by był (trawestując niejaką Kidawę Błońską PO). PIS OBIECAŁ I BUDUJE. Pewno chciało by się więcej ale dobre jest chociaż to. Szkoda gdyby o rowerzystach zapomniano. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [23.03.2021, 12:38:59] • [IP: 77.111.247.*]

kopio ziemie duł głemboki a potę zakopio i co ?piasek zasypie

Gość • Wtorek [23.03.2021, 12:34:14] • [IP: 78.88.129.**]

Ten tunel to ósmy cud świata!!

Gość • Wtorek [23.03.2021, 12:32:33] • [IP: 176.221.123.***]

Niemcy płaczą, lewacy też.

Gość mieszkaniec 1952 r. • Wtorek [23.03.2021, 12:21:24] • [IP: 178.238.252.***]

Mamy prawo sie cieszyc , dzieki wladzom miasta , ze jednak uporowi pana PREZYDENTA i jego ekipie , jednak TUNEL sie buduje POWODZENIA . ..

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:59:29] • [IP: 188.146.166.**]

"Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:54:59] • [IP: 176.221.122.***] Tak dokładnie i wtedy zjawi się Jasio, Basia, i Pawełek z całą świtą pisowską tak zwani uzrowiciele przemysłu stoczniowego w Świnoujściu i będą se rozdawali medale za zasługi będą premie zachwytu nie będzie końca 🏅🏅🏅🏅🏅 🏅🏅🏅 to dopiero będzie uroczyste otwarcie parasola w dupie żenada" Żenująco głupi to ty jesteś. Tak durny że nigdy to do ciebie, nie dotrze.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:58:08] • [IP: 78.10.206.**]

10:41:48 - Czy wnioskujesz, że aparat upadł?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:54:43] • [IP: 88.220.105.**]

BRAWO PIS !

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:48:08] • [IP: 217.153.46.***]

Brawo PiS

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:32:58] • [IP: 89.151.32.**]

Cieszymy się, że to o czym marzyli mieszkańcy jest realizowane. A polaczki w Polsce są tak podzieleni i tak skłóceni, że mogą pomarzyć o takich inwestycjach jak u nas, które popierają mieszkańcy bez względu na opcje polityczne.

dawneWPISY NIEDOROZWOJKÓW • Wtorek [23.03.2021, 11:25:48] • [IP: 164.127.44.**]

Oto cytaty sprzed kilku lat, te z okazji podpisania umowy z wykonawcą, przy artykule o tym wydarzeniu na Iswin. pl (17.09.2018 r.). Wtedy to na Placu Słowiańskim gościł z tej okazji premier Morawiecki, mówiący o tych pomorskich terenach jako kiedyś polskich:____ [19.09.2018, 06:16] • [IP: 94.254.224.*** Zobaczycie tunel jak swinia niebo ___18.09., 13:10] • [IP: 80.245.190.***] W tym mieście spie... już wszystko, tunel to gwóźdź do trumny dla miasta. ___18.09., 09:57] • [IP: 188.146.129.***] Pis wam da kopa w d()ę i pa pa. ____18.09., 09:55] • [IP: 178.238.252.**] PRZEPOWIEDNIA... LUDZIE BĘDĄ FRUWAĆ.. . . A SAMOCHODY ZABLOKUJĄ CAŁE WOLNE TERENY I TYLE. ____09:04] • [IP: 80.245.189.***].. .kolejne klamstwo mateuszka klamczuszka. Te tereny nigdy nie byly polskie...zamieszkiwaly tu kiedys plemiona slowianskie {NIEPRAWDA- był okres, gdy były polskie, był też okres, gdy były zhołdowane Polsce} ___18.09., 00:41] • 178.238.252.*** I po co ten tunel ??!! Przecież nie dla mieszkańców!

Nie będzie Polak pluł nam • Wtorek [23.03.2021, 11:23:24] • [IP: 164.127.44.**]

...w twarz" _____10:04:10] • [IP: 185.210.39.**] Obajtek jest strasznym burżujem, ośmielał się mieć bardzo wysokie zarobki, a jaką ma fryzurę! My, towarzysze, którzy przeżyliśmy PRL, nie zaakceptujemy tego nigdy, a nasi bracia z zupełnie nowej lewicy, bo z PO, zwracają uwagę właśnie na fryzurę Obajtka - ktoś, kto wyrwał Niemcom ich własność, Polska Presse, a teraz chce zakłócić interesy Małej Sycylii z Trójmiasta, nie może mieć takiej fryzury!!

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:17:10] • [IP: 88.218.255.**]

Obawiam się, że miasto będzie pogrążone w długach! Zaraz zostanie zabrana dotacja na promy, po wybudowaniu tunelu, a to jest niemała kwota 35 milionów! A Bieliki muszą kursować, jako alternatywa, gdyby w tunelu był wypadek. Poza tym turyści-rowerzyści też jakoś muszą dostać się na drugą stronę. Co na to włodarze?

Oglądasz 51-75 z 99
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■