POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.03.2021, 09:01:10] • Świnoujście

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

fot. Andrzej Ryfczyński

Niektórzy pewno jeszcze nie dowierzają, ale to dzieje się naprawdę. Jeśli nie wystąpią niespodzianki, we wrześniu tutaj kret wyjdzie na powierzchnię i... tunel będzie już wydrążony.

Głęboko w ziemi fragment wjazdu do tunelu ( zwany częścią wylotową) jest już wykonany. Teraz trwają prace tuż nad jego powierzchnią. Tuż przy wjeździe do tunelu powstają ostatnie wzmocnienia przed zasypywaniem piaskiem.

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

fot. Andrzej Ryfczyński

Sama komora wylotowa po stronie wschodniej jest krótsza i ma tylko 30 metrów, a komora startowa po stronie zachodniej gdzie już wystartował kret jest dłuższa i ma 110 metrów. To właśnie tutaj we wrześniu kret wyjdzie na powierzchnię i... tunel będzie już wydrążony. Z tej krótkiej komory poprowadzony zostanie dość długi tunel odkryty. Będzie można nim wjeżdżać na wyspę Uznam w przyszłym roku latem.

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wjazd do tunelu znajduje się tuż przy wjeździe z parkingu na terminal promowy do Skandynawii. Idealnie naprzeciw Dworca Promowego, około 200 metrów na południe.

Kilkadziesiąt lat czekania i... budują!

fot. Andrzej Ryfczyński

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 99, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-99 z 99

Roman Gejer • Wtorek [23.03.2021, 11:11:48] • [IP: 178.235.147.**]

Merkel nie pozwoliła rudemu pieskowi wybudować tunelu w Świnoujściu. Za tę kasę wybudowali w Gdańsku. Dobrze że ten rząd ma jaja i buduje. Niemiaszki już się za miedzą boją, że ich ziomki pojadą do polskich kurortów... Mnie to cieszy!! :-)

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:09:07] • [IP: 31.11.130.**]

Tak, raczej już należy zacząć płakać nad głupotą!! Również tych którzy dają na ten cel duże pieniądze. Tylko później nie płacz baranie jeden z drogim, jak wydatki wliczą w twoje podatki. A jaki ma to sens gospodarczy? Żaden !! Tą część wyspy opanują kormorany a co potrafią zrobić z przyrodą to widać na wyspie Mielin!!

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:06:31] • [IP: 37.47.140.***]

Chyba źle coś wymierzyli, bo kret wyszedł u mnie na działce.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:03:23] • [IP: 104.244.77.**]

Panu Stanisławowi Możejko dziękujemy! Nie tylko oddał życie w walce z przeżerającą miasto korupcją, ale zostawił nam wspaniały owoc swoich wieloletnich wysiłków. Obietnica złożona panu Stanisławowi jeszcze przez Lecha Kaczyńskiego została przez rząd PiS dotrzymana. Za czasów Donalda T. odpowiedzią było zawsze" pieniędzy nie ma i nie będzie''.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 10:41:48] • [IP: 78.133.254.***]

ten aparat którym robił pan zdjęcia panie Andrzeju to upadł panu na ziemie ?

troll • Wtorek [23.03.2021, 10:41:01] • [IP: 178.238.252.***]

No i co z tego.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 10:26:03] • [IP: 45.141.1.***]

Gorzej jak się pomylą ze 2 metry, ale będzie wstyd😅

Gość • Wtorek [23.03.2021, 10:17:36] • [IP: 176.221.123.***]

Tutaj to kawalek tunelu tylko ale jak drążono tunel pod kanałem La Manche dwie maszyny jechały z dwoch stron i. ..z osią tunelu rozmineli się o 40 cm.Tylko podziwiać poziom techniki.

***** ** • Wtorek [23.03.2021, 10:15:58] • [IP: 176.221.122.***]

Gdyby nie działania platformy antyobywatelskiej i rudego lokaja, a przede wszystkim bierność lokalnych działaczy tunelem byśmy jeździli już od kilku lat. Teraz liczą na to, że mieszkańcy nie będą tego pamiętać.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 10:04:10] • [IP: 185.210.39.**]

Mimo wszystko wciąż żałuję, że nie jest to most. A widzieliście jaką cenę benzyny zafundował nam O'Bajtek? Z czegoś musi mieć bardzo wysokie wynagrodzenie aby mógł kupić następne hacjendy. Dziwna ta szkoła w Gdańsku, którą ukończył mąż opatrznościowy energetyki polskiej. Coś w stylu uczelni przy Komitecie Centralnym PZPR.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 10:00:04] • [IP: 78.10.206.**]

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 19 marca 2021 r. Poz. 507 POROZUMIENIE ADMINISTRACYJNE w sprawie stosowania Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Państwem Izrael o zabezpieczeniu społecznym, podpisane w Jerozolimie dnia 22 listopada 2016 r. h t t p s://dziennikustaw.gov.pl/D2021000050701.pdf Czy to nie zdrada Narodu Polskiego?! Te wszystkie Wasze składki lecą do Izraela.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:56:30] • [IP: 176.221.122.***]

Tak dokładnie i wtedy zjawi się Jasio, Basia, i Pawełek z całą świtą pisowską tak zwani uzrowiciele przemysłu stoczniowego w Świnoujściu i będą se rozdawali medale za zasługi będą premie zachwytu nie będzie końca 🏅🏅🏅🏅🏅 🏅🏅🏅 to dopiero będzie uroczyste otwarcie parasola w dupie żenada tylko pieniądze są z uni europejskiej nie od nich

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:54:59] • [IP: 176.221.122.***]

Tak dokładnie i wtedy zjawi się Jasio, Basia, i Pawełek z całą świtą pisowską tak zwani uzrowiciele przemysłu stoczniowego w Świnoujściu i będą se rozdawali medale za zasługi będą premie zachwytu nie będzie końca 🏅🏅🏅🏅🏅 🏅🏅🏅 to dopiero będzie uroczyste otwarcie parasola w dupie żenada

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:50:31] • [IP: 46.231.56.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:48:42] • [IP: 164.127.44.**]

Mam tylko jedną, ale gigantyczną pretensję do prowadzących inwestycję, do Urzędu Miasta: że nie ma możliwości przejazdu rowerów przez tunel. W mieście wczasowym, przygranicznym, turystycznym, z wielką siecią ścieżek rowerowych (wielką na wyspie Uznam, mniejszą na w.Wolin).

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:48:34] • [IP: 88.218.255.**]

To będzie kultowe wydarzenie móc się przedostać na druga stronę tunelem! I za to najbardziej jestem wdzięczny obecnej władzy - powiedzieli ze wybudują i tak też czynią! Poprzednia partia rządząca powiedziała konkretnie że nie wybudują i nie wybudowali! Reasumując to mamy bardzo prawdomówne władze w naszym kraju!

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:48:13] • [IP: 78.10.206.**]

Sabotaż.

dawneWPISY NIEDOROZWOJKÓW • Wtorek [23.03.2021, 09:46:34] • [IP: 164.127.44.**]

z19.07.2017:___ 19:37•94.254.230.***Kasa z tunelu pojdzie na 500+ __17:13•83.11.226.***nIE MA I NIE BEDZIE I MOŻE PRZESTAĆ PIEP... GŁUPOTY. __18:36•88.156.235.** Ile juz kasy zostalo wydane na przygotowania ? Mam nadzieje ze ktos odpowie majatkiem jak nie dojdzie do budowy 18:00 • 92.42.114.*** Jaki tunel jak PIS wszystko robi żeby wyjść z UNI masakra.Kto to nami w końcu rządzi jak czuje się pewna grupa która głosowała na tą partię, ratunku!!To co PIS wyrabia nie chce mi się wierzyć że Unia da na tunel, trzeba nie dopuścić łamania prawa przez partię niby sprawiedliwą chorą na władzę, coś takiego było za komuny.__17:25•178.238.252.** bedzie tunel jak mi kaczka na dloni wyrosnie__16:56•31.0.83.** Dziś w Ś-ciu o 1900 protest przed sądem. PRZYCHODŹCIE LUDZIE__16:50•185.59.220. Dbajmy o swoje promy. Tunelu nigdy nie będzie.PiS’owski prezydent miasta Ś-cie jest kłamczuchem, podobnie jak jego nowy szef Jojo i guru kaczor, dyktator z Żoliborza. Nadejdzie czas, że wszyscy odpowiedzą za swoje niecne czyny.Rzecznik też.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:45:10] • [IP: 176.221.123.***]

Po co to komu :D chyba tylko niemiec sie cieszy

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:41:57] • [IP: 37.7.65.***]

trzymam kciuki

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:39:09] • [IP: 176.221.123.***]

I słowo ciałem się stało, brawo miasto i Unia z dofinansowaniem, jak zwykle bywa sukces ma dużo ojców, a po prawdzie gdyby nie duża praca władz miasta sprawa ciągła by się w nieskończoność.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:27:53] • [IP: 176.221.113.**]

Dla kogo to budują jak wszystko w mieście padło?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:23:39] • [IP: 5.173.147.**]

Ciiągle piszecie o tym tunelu jakby to był jedyny w Polsce i na świecie. żygać się chce !Jakby to był cud świata !

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:14:36] • [IP: 148.122.184.***]

wasko

Oglądasz 76-99 z 99
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■