POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.03.2021, 18:15:04] • Świnoujście

Plaża. Trzy dni zajęło ponowne układanie płyt

Plaża. Trzy dni zajęło ponowne układanie płyt

Na zdjęciu płyty już ułożone na nowo(fot. BIK UM/PRD )

Pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych ze Świnoujścia na nowo zamontowali płyty na przedłużeniu wejścia na plażę przy bazie ratowników. Miejsce dla karetek zniszczył październikowy sztorm.

Dlaczego dopiero teraz zostało naprawione? Jesień i zima to czas sztormów. Chodziło o to, aby nie wydawać podwójnie pieniędzy na naprawę, gdy przyjedzie kolejny sztorm i żywioł znów poprzewraca płyty. Plażowiczów w okresie nie ma, a spacerowicze mogli bezpiecznie ominąć to miejsce. Teraz, gdy czas sztormów minął, płyty zostały wkopane na nowo.

Plaża. Trzy dni zajęło ponowne układanie płyt

Na zdjęciu w trakcie odkopywania i układania na nowo(fot. BIK UM/PRD )

Jak mówią pracownicy PRD Świnoujście, niektóre były na niemal metr zakopane w piasku. Żywioł wzburzonego sztormem morza część z płyt dosłownie poprzewracał jedną na drugą, a inne przeniósł o kilka metrów dalej.

Plaża. Trzy dni zajęło ponowne układanie płyt

fot. BIK UM/PRD

Koszt naprawy wyniósł 12 tys. złotych netto i został pokryty z ubezpieczenia.

Info BIK Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Środa [24.03.2021, 19:05:39] • [IP: 5.173.129.**]

Gość • Środa [24.03.2021, 14:20:14] • [IP: 5.173.146.***]

W płytach są otwory na 7metrowe rury.

Gość • Środa [24.03.2021, 12:43:59] • [IP: 89.151.33.**]

to nie jest dobry pomysł, bez specjalnej podbudowy np. ścianki larsenowskiej, przy najbliższym sztormie będzie to samo, to tylko kwestia czasu.

Gość • Środa [24.03.2021, 12:24:22] • [IP: 31.0.176.*]

TO TERAZ DADZĄ SE PO MEDALU CZY NAGRODY IM SIĘ NALEŻĄ?

wspr • Środa [24.03.2021, 09:28:16] • [IP: 178.238.245.***]

nie ukladanie plyt na czas okreslony pajace !! tylko zakup odpowiedniego sprzetu ratowniczego czyli pojazdu 4x4 z pelnym wyposazeniem ratowniczym ktory bedzie zdolny w najszybszym czasie dotrzec po plazy do pacjenta !!

Gość • Środa [24.03.2021, 09:15:39] • [IP: 5.173.129.***]

Fiu fiu ale historia jak to mówi Wróbel cwirek 🙈

Gość • Środa [24.03.2021, 06:47:22] • [IP: 5.173.136.***]

Niech wyleją zamiast płyt jak koło interferon beton żeby wózki mogły dojechać. Bez sensu tyle kasy wydawać co roku po sztormie.

Gość • Środa [24.03.2021, 06:26:44] • [IP: 83.5.161.***]

No to teraz już ubezpieczyciela nie ma!!

Gość • Wtorek [23.03.2021, 22:14:38] • [IP: 185.210.38.***]

No szybkość na standardy EU

Gość • Wtorek [23.03.2021, 22:06:09] • [IP: 31.11.129.***]

To chyba robiła firma Molewskiego? i to chyba miało być lądowisko dla helikopterów?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 22:01:38] • [IP: 157.97.120.**]

Obecnemu prezydentowi dajmy spokój – życie już ma dla niego wyrok. Obawiam się o kolejną prezydenturę.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 21:35:25] • [IP: 5.173.145.**]

PRD...

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:56:30] • [IP: 37.47.138.***]

Dlaczego prezydent nie pociągnie do odpowiedzialności wykonawcy ?To jest paranoja co się tu wyrabia.Spełnianie zachcianek jednej zaufanej w sobie pseudo damy typu sofa i mech za ogromne publiczne pieniądze i nic z tym się nie robi.Teraz ponowne wariactwo z płytami. Kto w tym urzędzie odpowiada za te buble. Dlaczego nie są wyciągnięte konsekwencje finansowe od osób odpowiedzialnych.Czy pan tego nie widzi czy udaje, że niewidzi ?To jest skandal.To jest poraz kolejny przykład ogromnej niegospodarności w tym mieście.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:42:23] • [IP: 89.151.36.***]

Do 176.221.122.*** z godz.19.49. Masz rację. Zabetonować. Całość obsadzić blekotkiem a na środku postawić czerwoną kanapę za 40 tyś. sztuka. ..

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:29:15] • [IP: 37.47.161.***]

czemu odpowiedzialnych od projektu ukladania betonu na plazy nie pocignie sie do odpowiedzialnoci prawnej?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:11:34] • [IP: 88.218.253.***]

Normalne tak jak każda inwestycja na rok każdy wie kto to nam funduje tylko nie mówi. Nie ma odpowiedzialności urzędniczej i robią co chcą. No cóż firmy się cieszą. Zapytajcie Urząd jakie latarnie zafundowali miastu. Wszystko do wymiany. A co tam pidwyższą nam podatki opłaty i na nowo zrobią. Na rok góra trzy. Audyt wskazany i to zewnętrzny

Gość • Wtorek [23.03.2021, 20:08:52] • [IP: 46.169.155.***]

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:29:10] • [IP: 88.218.253.***]...No i tu masz zupełną rację, najlepszym zabezpieczeniem było by poświęcenie tych płyt przez pana w czarnej sukni, co by czart jesienią i wiosną nie niszczył tej płaszczyzny...Samo poświęcenie da to że ten skrawek będzie pod boską opatrznością...Tylko ile czarny sobie zażyczy za pokrop tego skrawka, bo jak wiadomo oni nie są tani...Liczą sobie za pokrop jak Cygan za matkę...⛔⛔⛔

Gość • Wtorek [23.03.2021, 19:49:04] • [IP: 176.221.122.***]

zabetonować całą, będzie gut, po co komu ten piach

Gość • Wtorek [23.03.2021, 19:31:48] • [IP: 176.221.123.**]

Same pijaczyny tam pracują gdzie BHP

Gość • Wtorek [23.03.2021, 19:04:13] • [IP: 83.23.161.**]

Niechciał bym kogokolwiek krytykować. Trudno akceptować że sztormu stulecia nie było a praca i pieniądze zmarnotrawione. Czy na obrzeżach nie powinny być wkopane STOSOWNE krawężniki - nawet płyty takie same jak płaszczyzna wjazdu.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:39:28] • [IP: 62.102.148.**]

Ten mózg co wpadł na to, żeby układać na plaży betonowe płyty, to niedorozwinięta umysłowo przybłęda.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:34:37] • [IP: 176.221.122.***]

Czyli co roku po sztormach będą od nowa ukłądać te płyty i wywalać 12 tys?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 18:29:10] • [IP: 88.218.253.***]

No to teraz kolej na WIOSENNE SZTORMY :- (- DOBRZE BYŁO BY POMYŚLEĆ O JAKICH ZABEZPIECZENIACH ;-))

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■