POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.03.2021, 09:10:37] • Świnoujście

Tego jeszcze nie było. Zajączkowi wspinacze i fotościanka wśród nowych ozdób wielkanocnych

Tego jeszcze nie było. Zajączkowi wspinacze i fotościanka wśród nowych ozdób wielkanocnych

fot. Robert Ignaciuk

Święta Wielkanocne już za pasem, więc na terenie miasta pojawiły się pierwsze ozdoby świąteczne. Dekoracje można od kilku dni podziwiać w okolicy Miejskiego Domu Kultury. W tym roku mamy kilka nowości. Jest fotościanka, a także zające wspinaczkowe, które mieszkańcy mogą zauważyć na ulicy Wojska Polskiego.

Jest kolorowo, jest świątecznie ale czy ładnie? Jak Wam podobają się tegoroczne ozdoby wielkanocne?

Tego jeszcze nie było. Zajączkowi wspinacze i fotościanka wśród nowych ozdób wielkanocnych

fot. Robert Ignaciuk

Tego jeszcze nie było. Zajączkowi wspinacze i fotościanka wśród nowych ozdób wielkanocnych

fot. Robert Ignaciuk

Tego jeszcze nie było. Zajączkowi wspinacze i fotościanka wśród nowych ozdób wielkanocnych

fot. Robert Ignaciuk

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 54

Gość • Czwartek [25.03.2021, 13:39:50] • [IP: 62.69.252.**]

Brawo dziewczyna, wielki szacunek dla was i dla waszej pracy

Gość • Czwartek [25.03.2021, 13:29:10] • [IP: 31.0.50.***]

Żałosne są niektóre komentarze... To atrakcją skierowana do dzieci, połączona z grą terenową. Chcecie krzyże na trawie i Jezusa na elewacji? Serio? Wy tak na poważnie?

Gość • Czwartek [25.03.2021, 13:07:47] • [IP: 77.181.11.***]

Baranek, pisanki, jajka, palma, Krzyz to sa symbole Swiat Wielkiejnocy. I to jest u mnie w domu. Bo ja obchodze Zmartwychwstanie czego wam rowniez zycze.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 12:33:26] • [IP: 188.147.10.***]

Co mają zajączki do Wielkanocy, święta Zmartwychwstania Pańskiego?! Szukałem długo w grubej książce (ok.600 stron) Dorothey Forstner" Symbolika chrześcijańska" i nie znalazłem symbolu zająca związanego z Wielkanocą.Ależ to fachowcy w tym Domu Kultury, lepiej zatrudnijcie się w parku dla dzieci z modelami dinozaurów.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 11:35:20] • [IP: 178.235.147.***]

SUPER !!

Gość • Czwartek [25.03.2021, 11:30:47] • [IP: 164.127.44.**]

Zwróćcie uwagę, jakim jezykiem i z jaką agresją piszą tu zwolennicy tych wziętych z karuzeli ozdób: 11:23:23...59.**" Do katotalibów i inych pisich półgłówków;____ 10:36:08 •. ..190.***" w tym zabetonowanym i smutnym jak p**** mieście :)" ; ___ 09:42:58 •. ..123.***" Znowu d**ę trujesz..." ______ Wulgarne wyrazy, przekleństwa, poniżanie inaczej myślących poprzez epitety - to bardzo znamienne, że prostacy i ludzie z marginesu sa zwolennikami zajączków i karuzeli, nie Karuzeli Kultury. Potwierdza to krytyczną ocenę tej obsuwy made in MDK, kogo ona zachwyca.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 11:23:40] • [IP: 164.127.44.**]

11:08:21] • [IP: 5.173.72.**] Masz rację, ale opisz bliżej te ozdoby z południa Polski.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 11:23:23] • [IP: 46.231.59.**]

Do katotalibów i inych pisich półgłówków, nie musicie oglądać, możecie leżeć krzyżem w kościele.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 11:08:21] • [IP: 5.173.72.**]

Jaka kultura i obyczaj takie ozdoby.Pojedżcie na poludnie a zobaczycie jak mozna tanio i ladnie izdobic miasto z okazji swiat.Ozdoby maja byc na temat swiat a nie kolejna mizliwoscia wydawania kasy na byle co.Wkrotce z okazji swiaþ katolickich beda parady homo

Gość • Czwartek [25.03.2021, 11:04:57] • [IP: 37.47.138.***]

Dobrze, że nie tranzystor w szpilkach wspinający się po ścianie do siłowni Champions.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 11:03:06] • [IP: 176.221.113.**]

Kolejny raz porażka. Przecież to są Święta Wielkanocne. Co ma ten zając do zmartwychwstania Pana Jezusa? Rozumki zajączka mają ludzie, którzy to wymyślili.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 10:58:26] • [IP: 109.241.63.**]

pierwszy raz mnie cos zaskoczylo w naszym miescie.Brawo.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 10:48:58] • [IP: 164.127.44.**]

Dodam, że godziłoby się, by tak ważna i wyjatkowa instytucja jak MDK, gdzie pracują ludzie wykształceni, operowała czymś wziętym z KULTURY, Z MALARSTWA, np. może użyłaby coś darmowego, już z domeny publicznej, jakiejś wielkiej reprodukcji z malarstwa związanego w pewien nowoczesny sposób z Wielkanocą. Pamiętam z kanonu sztuki obrazy - to było wtedy, po wojnie szokujące, iż ON się za to wziął - Salvadora Dali. Namalował Chrystusa z Apostołami w sposób godny surrealisty, którym Salvador był - pod jakimś futurystycznym szklanym dachem, albo na innym obrazie w przestrzeni kosmicznej, ukazanego pod dziwnym kątem, wg rysunku św. Jana od Krzyża - w dole widać ziemię ojczystą Dalego. Nie operowałbym tradycyjnymi obrazami nawet wielkich mistrzów, użyłbym coś odpowiedniego dla MDK,. zrozumiałego dla przechodnia, co by dało mu do myślenia, ale nie w sposób liturgiczny, czysto kościelny. --Ale oni wolą płytką zabawę, Disneyland.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 10:47:12] • [IP: 88.218.255.**]

Wspaniały pomysł i wykonanie! Brawo MDK !!

nadal postPRL • Czwartek [25.03.2021, 10:39:58] • [IP: 164.127.44.**]

Patrzcie, jakie to znamienne, nadal, jak w czasach PRL mamy w mieście PODWÓJNE ŻYCIE - jedno kościelne, związane z wiarą, a drugie to to kompletnie bez wyrazu, koślawe, nawet infantylne oficjalne, miejskie. W przestrzeni Kościoła i tej własnej, intelektualnej mamy za sobą Tradycję - kulturową, religijną, obyczajową, a w przestrzeni miejskiej popkulturę, jej płytkość, infantylizm, jej disneylandowość. Pamiętam czasy PRL, księża z par.Chrystusa Króla musieli ściągac jakimiś cudami słynny film Franco Zefirellego" Jezus z Nazaretu" i wyświetlać go w kościele na wielkim ekranie, bo kina miały szlaban na takie filmy (film należy do klasyki kina światowego), telewizja wówczas pod kontrolą PZPR by za żadną cenę nie odtworzyła go przed świętami i nigdy. Mieliśmy się WSTYDZIĆ za swoją wiarę, nie miała ona wstępu do przestrzeni publicznej, choć najwięksi twórcy malarstwa i muzyki zbudowali naszą kulturę i muzykę swoimi wielkimi dziełami sakralnymi z symboliką chrześcijańską. W naszym mieście nadal rządzi postPZPR.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 10:36:08] • [IP: 37.47.190.***]

Nie wiem czemu napisane jest „ale czy ładnie” bo jest super trochę koloru i świeżości w tym zabetonowanym i smutnym jak p**** mieście :)

Gość • Czwartek [25.03.2021, 10:28:39] • [IP: 37.47.187.*]

Mnie też się podoba zważywszy na tak dołujący okres. Zwierzęta zaglądają do nas przez okna. Ssuper !!

Gość • Czwartek [25.03.2021, 10:28:27] • [IP: 164.127.44.**]

09:48:36] • [IP: 62.69.231.***] Pozostań na poziomie estetyki, a minie cię coś fundamentalnego. Wielkanoc to nie zajączki.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 10:15:20] • [IP: 37.47.150.***]

Super. Wywołuje uśmiech na twarzach a nam teraz wszystkim tego potrzeba. Wesołych Świąt w tych smutnych czasach.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 10:09:55] • [IP: 176.221.122.***]

Super, i bez gigantycznych nakładów finansowych. Można? Można!

Gość • Czwartek [25.03.2021, 09:48:36] • [IP: 62.69.231.***]

Bardzo fajne! W czasach zupełnego zastoju estetyki przeżyć możemy mieć odrobinę radości. Wesołych, mimo wszystko, Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Świnoujścianom!

Gość • Czwartek [25.03.2021, 09:46:09] • [IP: 83.20.221.***]

a co, może drogę krzyżową mieli zbudować ? Mało wam tego dołującego czasu ??Przynajmniej coś kolorowego z nutką nadziei się pojawiło. Brawo ekipa MDK.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 09:45:23] • [IP: 176.221.122.**]

Te zające na ścianie są super, wesoły akcent.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 09:42:58] • [IP: 176.221.123.***]

25.03.2021, 09:32:20] • [IP: 164.127.44.**] Znowu dupę trujesz z tym swoim fanatyzmem??Daj sie innym beztrosko bawić a nie smędzisz.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 09:40:42] • [IP: 31.0.53.***]

Zając uważaj na tyły, bo i tak Ciebie dogonią(czarni)

Oglądasz 26-50 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■