POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [01.04.2021, 18:04:24] • Świnoujście

Mieszkaniec: Barbarzyńca przyrody wyciął cisa

Mieszkaniec: Barbarzyńca przyrody wyciął cisa

fot. Czytelnik

Szok i niedowierzenie - te dwa uczucia towarzyszyły mieszkańcowi, który zobaczył przewrócone na chodnik drzewo. - Komu przeszkadzał cis przy ulicy Konstytucji 3 Maja? - pyta mieszkaniec. Nie szczędzi też kolejnych ostrych słów w kierunku osoby, która się tego dopuściła. - To barbarzyńca przyrody - dodaje Czytelnik.

Jak wiemy cisy w Polsce objęte są ochroną. Jak widać jednak nie w naszym mieście. Coraz bliżej nam bowiem do betonowej dżungli.

Mieszkaniec: Barbarzyńca przyrody wyciął cisa

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Sobota [03.04.2021, 15:45:55] • [IP: 178.238.252.**]

Po cichu, nie da się drzewa wyciąć...nikt nie widział, nie słyszał, jak ktoś wycinał?Trzeba było z korzeniami wyrwać i przenieść w inne miejsce.

Gość • Sobota [03.04.2021, 00:43:07] • [IP: 176.221.123.***]

Te drzewa ludziom tam do mieszkań wchodzą.Chodnikiem nie można przejść, bo korzenie tych drzew go zniszczyły.Cis jest pięknym drzewem ale nie powinien rosnąć pod oknem.Nawet w leśniczówkach jest inaczej.Dziwne, że na tym chodniku nikt jeszce sobie nóg nie połamał.Strach tam chodzić

Gość • Piątek [02.04.2021, 23:33:12] • [IP: 5.173.139.***]

Mieszkaniec niech się za robotę weźmie. Drzewa tam gdzie ich miejsce. Ludzie mają cierpieć że jakiś idiota zasadził sobie pod oknem drzewko, wtęczas mu nie przeszkadzało teraz pewnie też bo ma inne widoki.

Gość • Piątek [02.04.2021, 21:49:11] • [IP: 37.47.164.**]

SŁUSZNA DECYZJA, JEŻELI DRZEWO ZASŁANIALO DOSTĘP DO ŚWIATŁA. TAK BLISKO OKIEN NIE SADZI SIĘ DRZEW! TO OCZYWISTE

Gość • Piątek [02.04.2021, 21:14:45] • [IP: 185.220.101.**]

''Barbarzyńca przyrody" najlepiej opisuje naszego prezydenta miasta. Skala wyniszczenia zieleni i zabetonowania miasta pod jego rządami jest przerażająca.

Gość • Piątek [02.04.2021, 20:54:26] • [IP: 188.146.130.**]

KOMUS PRZESZKADZALO

Gość • Piątek [02.04.2021, 20:27:45] • [IP: 188.146.163.***]

Chronimy ludzi czy drzewa? To przyroda ma nam służyć a nie my jej. Też bym ciął.

Gość • Piątek [02.04.2021, 19:29:25] • [IP: 31.0.176.***]

ŚWIĘTA MU SIĘ POPRZESTAWIAŁY CHOINKA W KWIETNIU? MOŻE JEDNAK ODZYSKAŁ OKNA I BALKON W MIESZKANIU.

Gość • Piątek [02.04.2021, 16:06:02] • [IP: 94.230.208.***]

Po grubości pnia widać, że cis rósł tam pierwszy.

Gość • Piątek [02.04.2021, 14:44:19] • [IP: 31.0.86.**]

Ja takiKocham rośliny i ludzi a tych którzy używają ekologi w celach politycznych nazywam zwierzętami. Hienami politycznymi.

Gość • Piątek [02.04.2021, 13:46:16] • [IP: 83.20.224.**]

Cisy pod ochroną a ludzie mają siedzieć w ciemnych norach

Gość • Piątek [02.04.2021, 13:27:27] • [IP: 185.210.37.*]

Patrząc na te komentarze to chyba WY jesteście samosiejkami...Jeśli przez tyle lat drzewo rosło (i nikomu nie przeszkadzało) to bez odpowiednich pozwoleń po takim czasie nie wolno nic z nim zrobić mimo że balkon zasłania czy to na terenie prywatnym, czy w mieście. Oczywiście jak to w Świnoujściu rozejdzie się to po kościach, a kary za to są dotkliwe i następnym razem by się ten ktoś zastanowił 10x

Gość • Piątek [02.04.2021, 12:20:01] • [IP: 178.235.147.***]

znalazł sie nadgorliwiec jak by mu okna tak zasłaniało czy by tak sie mądrzył współczuje ludziom na chopena tam mają ciemnosci dwa wielkie cisy

Gość • Piątek [02.04.2021, 12:11:07] • [IP: 176.221.122.**]

cis jest pod ochrona.ukarac idiote

Piotr K. • Piątek [02.04.2021, 11:27:47] • [IP: 46.195.202.***]

Jak na promenadzie wycięto tysiące drzew to było OKAY ale jak ktoś pozbył się drzewa które powodowało w mieszkaniu noc w biały dzień to zaczął się skowyt. Czy nie ma przepisów określających odległość sadzenia drzew od budynków mieszkalnych??

Gość • Piątek [02.04.2021, 10:54:25] • [IP: 78.147.36.***]

Uczą się od najlepszych z urzędu miasta

Gość • Piątek [02.04.2021, 10:40:29] • [IP: 176.221.113.**]

Jeśli m2 kosztuje 10 tys zł, to szkoda mu było tyle na drzewo.

Gość • Piątek [02.04.2021, 10:37:11] • [IP: 31.0.177.***]

JAKIŚ KOMBATANT DOBREJ ZMIANY ZASADZIŁ W CZYNIE SPOŁECZNYM DRZEWO POD CZYIMŚ MIESZKANIEM -NO TO WYCIELI I TYLE. PO CHU... TAK BLISKO SADZILI OD BUDYNKU?

Gość • Piątek [02.04.2021, 09:54:41] • [IP: 83.23.161.***]

Zasłaniał mu okna wyciął i bardzo dobrze

Gość • Piątek [02.04.2021, 09:29:10] • [IP: 83.21.116.***]

Drzewa sadzi się w pewnej odległości od budynku, to była prawdopodobnie samosiejka.

Gość • Piątek [02.04.2021, 08:54:10] • [IP: 185.210.38.***]

cisy są pod ochrona co na to Wydział ochrony środowiska UM?

Gość • Piątek [02.04.2021, 08:53:46] • [IP: 5.173.128.***]

122 od razu widać. Ze jesteś. Od. Mędrca demokraty. Władysława. Budki.

Gość • Piątek [02.04.2021, 08:49:46] • [IP: 5.173.128.***]

Mieszkaniec a. morze ty byś zamurowol swoje okna po co komu okna światło. No i jakiś zlodzej. Wajdzie nie proszony myśl. I jeszcze raz myśl.

Gość • Piątek [02.04.2021, 08:46:45] • [IP: 176.221.123.**]

Jak by mi taki krzak rósł przed oknami to też bym wycioł. 😀

Gość • Piątek [02.04.2021, 08:29:52] • [IP: 89.151.32.**]

ciemno w mieszkaniu od takich krzaków

Oglądasz 1-25 z 65
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■