POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.04.2021, 08:49:25] • Świnoujście

Bielik co godzinę?

Bielik co godzinę?

fot. iswinoujscie.pl

Czy wybudowanie tunelu oznacza, że promy będą kursować rzadziej? Pogłoski, które dotarły do wielu mieszkańców naszego miasta, zaniepokoiły też radnego Andrzeja Mrozka.

Czy prawdą jest to, że po wybudowaniu tunelu, Żegluga Świnoujska pozbędzie się wszystkich czterech „Karsiborów”, a z czterech „Bielików” pozostawi tylko dwa, które kursować będą w odstępach godzinowych ? - pytanie to zadał niedawno prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi radny Andrzej Mrozek z Prawa i Sprawiedliwości.

W swoich obawach radny nie jest odosobniony. Wielu mieszkańców słyszało, że miasto szykuje się do takich zmian.

Radny PiS zauważa, że bardzo by to utrudniło życie pieszych, rowerzystów i motocyklistów, dla których tunel nie będzie udostępniony.

A co na to miasto?

- Aktualnie nie została jeszcze podjęta decyzja co do ilości promów niezbędnych do ubezpieczenia właściwego połączenia komunikacyjnego po wybudowaniu tunelu, gdyż wymaga ona dalszej pogłębionej analizy wszystkich potrzeb przewozowych, w tym dotyczącej ruchu pieszych i rowerzystów - odpowiada radnemu Barbara Michalska, zastępca prezydenta. - Nowy model komunikacyjny pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią naszego miasta opierać się będzie w głównej mierze na połączeniu tunelowym oraz skoordynowanych ze sobą przewozach autobusowych i promowych w zakresie przewozów pasażerskich.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-89 z 89

Gość • Środa [14.04.2021, 10:11:50] • [IP: 80.51.253.**]

a po co maja czesciej kursowac??!! macie tunel za miliard plus roczne jego utrzymanie ok kilku mln, chiel;ibyscie zjesc rybe i miec rybe, po wybudowaniu tunelu kursowanie na obecnych zasadach promow jest absurdem

Gość • Środa [14.04.2021, 10:08:44] • [IP: 80.55.22.***]

Komu nie pasuje niech wyprowadzi się do innego miasta a nie jęczy.

Gość • Środa [14.04.2021, 09:56:34] • [IP: 5.173.131.***]

w Gdansku byl prom platny wiec dlaczego nie wprowadzic u nas takiego rozwiazania?a pracownicy znajda sobie prace zatrudnic na pol etatu lub na zlecenie 2 matrosow jednego szypra i mechanika ale ciekawi mnie jak rozwiaza to towarzystwowzajemnej adoracji ile bedziemy placic i czy emerytow wojskowych bedziemy dalej sponsorowac

Gość • Środa [14.04.2021, 09:43:38] • [IP: 37.47.149.***]

Pewne jak w żydoskim banku że tunel będzie płatny a prom darmowy Raz na godz..ten tunel jest dla mieszkanców tak jak hotele na promenadzie

Gość • Środa [14.04.2021, 09:42:35] • [IP: 176.221.123.***]

Najważniejsze, żeby odjazdy autobusów komunikacji miejskiej skorelowane były z rozkładem PKP, który tak często się zmienia.

Gość • Środa [14.04.2021, 09:27:34] • [IP: 192.95.4.***]

Żmurze, ja nie zamierzam czekać na prom tylko dlatego, że z tym chochołem Betoniarą jesteście nieudacznikami... Dlaczego w tunelu nie ma drogi pieszo-rowerowej dzbanie?!

Gość • Środa [14.04.2021, 09:24:29] • [IP: 5.173.129.**]

Obecnie na promie na 6 i 6.10 jest ogrom ludzi, którzy jadą rowerami lub busami pracowniczymi do pracy. No i pociągi. Ktoś kto mieszka przy promie i w samym centrum ma bardzo daleko a tunelem nie przejadą.

Gość • Środa [14.04.2021, 09:14:48] • [IP: 31.0.176.***]

NIE ZMIENI TO FAKTU ZE SRACZE NA BIELIKACH NADAL BĘDĄ POZAMYKANE. PARU OPIERDALACZY PSEUDO MARYNARZY STRACI PRACĘ.

Gość • Środa [14.04.2021, 09:14:32] • [IP: 89.64.103.***]

Gdzie jest przepis że nie można jechać motocyklem w tunelu ?

Gość • Środa [14.04.2021, 09:11:52] • [IP: 83.20.221.***]

Pytanie brzmi czy przejazd tunelem będzie płatny, a jeżeli tak to w jakiej kwocie ?

Gość • Środa [14.04.2021, 09:04:26] • [IP: 62.69.203.**]

Jak tylko była mowa na początku o tunelu to od razu powiedzieli, co mało kto pamięta, że promy będą płatne i tak będzie. Milczą na razie, żeby ludzie nie burzyli się

Gość • Środa [14.04.2021, 09:02:49] • [IP: 37.47.150.**]

Szkoda ze w tunelu nie bedzie ścieżki rowerowej... Co do bielików i Karsiborów powinny zostać uroczyscie spalone przez mieszkańców jako zadośćuczynienie za zmarnowany czas w kolejce na prom. A komunikacja miejska nie moze utworzyć nowej lini autobusowej która będzie kursował miedzy prawym a lewym brzegiem??

Gość • Środa [14.04.2021, 09:01:18] • [IP: 77.88.191.***]

Radny Mrozek wyrażnie wziął się do pracy, bardzo dobrze, miasto potrzebuje wnikliwych, upierdliwych i skutecznych radnych.Ten doświadczony samorządowiec zna się na wielu sprawach i wiele może zrobić dobrze, że wyrażnie chce, brawo Mrozek

Gość • Środa [14.04.2021, 08:56:05] • [IP: 178.238.252.***]

Juz nie mówię żeby Janusz zatrudnil się w żegludze, ale chociaż nie postoi pod promem tak godzinkę w sezonie. Letnim oczywiscie. I zobaczy ile pieszych, rowerów, skuterów itp z każdego promu sie wyłania. To sa setki sztuk. Dosłownie SETKI. Ale i tak pewnie zleca badania firmie z Wrocławia tak jak było w przypadku autobusów... żenada

Oglądasz 76-89 z 89
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■