POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [31.03.2021, 23:27:47] • Świnoujście

Spacerował po plaży i nagle zobaczył, że coś pływa w wodzie! Wezwał strażaków, przypłynął nawet SAR

Spacerował po plaży i nagle zobaczył, że coś pływa w wodzie! Wezwał strażaków, przypłynął nawet SAR

fot. iswinoujscie.pl

Wydawać by się mogło, że będzie to zwykły spacer po plaży. Otóż nie, bo jednego z mieszkańców wyraźnie zaniepokoiło to co zobaczył w wodzie. Na miejsce postanowił wezwać strażaków. Przekazał strażakom, że coś czerwonego unosi się na wodzie. Do działań zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Strażacy na miejsce wezwali SAR. Co wydarzyło się później? Czytajcie dalej!

Po przypłynięciu SAR-u szybko okazało się, że czymś czerwonym była czerwona bojka unosząca się na wodzie.

Informacje na temat zdarzenia potwierdza Rafał Goeck, Rzecznik Prasowy, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

- W niedzielę 28.03.2021 r. inspektor operacyjny w Morskim Pomocniczym Centrum Koordynacyjnym w Świnoujściu otrzymał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godz. 19:40 informację, że na wysokości hotelu Hilton w Świnoujściu osoba będąca na plaży widzi "coś czerwonego" w odległości 150 m od linii brzegowej. Do sprawdzenia zgłoszenia została zadysponowana łódź ratownicza R-2 ze stacjonującej w Świnoujściu jednostki Służby SAR "Pasat" oraz zastęp Państwowej Straży Pożarnej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy morscy stwierdzili, że "tym czymś" jest czerwona bojka unosząca się na wodzie. Po upewnieniu się, że chodziło o ten obiekt obsada na łodzi R-2 powróciła do miejsca postoju i odnowiła gotowość.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Czwartek [01.04.2021, 18:41:26] • [IP: 84.241.198.***]

Gość • Czwartek [01.04.2021, 18:14:12] • [IP: 176.221.123.***]

coraz wiecej nieznanych łodzi podwodnych pływa po Morzu Bałtyckim

Gość • Czwartek [01.04.2021, 18:01:20] • [IP: 176.221.123.***]

w Dziwnowie na Plażę byli zrzuceni z samolotu Spadochroniarze ze Słynnych Czerwonych Beretów Ci Komandosi wszybko opanowali Teren Plaży

Gość • Czwartek [01.04.2021, 17:54:24] • [IP: 176.221.123.***]

Gazoport jest pod scisłą ochroną Wojska Polskiego i nie ma co sie dziwic ze Marynarka Wojskowa czuwa na Morzu

Gość • Czwartek [01.04.2021, 17:09:16] • [IP: 37.47.171.***]

podobno przyleciał tam też helikopter z Gdańska z komandosami Formoza

Gość • Czwartek [01.04.2021, 15:56:48] • [IP: 46.134.66.***]

"odnowiła gotowość", bopanowie z SAR byli zdenerwowani wezwaniem do takiej pierdoły.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 15:36:48] • [IP: 83.23.63.***]

smiechu warte.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 15:20:58] • [IP: 188.147.10.***]

9:56 akurat ten newsik pokazuje jak wyglada codziennosc pracy slużb - nie jest niepotrzebny, nawet pokazuje cnotę wrażliwości u zwykłego przechodnia, ale mógłby byc wkomponowany w zbiorczy temat:" sygnały dla służb - omylne i trafne"

Gość • Czwartek [01.04.2021, 14:13:20] • [IP: 37.47.174.***]

Zmurek mazanne topil

Gość • Czwartek [01.04.2021, 13:00:07] • [IP: 188.146.134.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [01.04.2021, 12:48:01] • [IP: 176.221.123.***]

dlaczego nie ma współpracy pomiędzy Słuzbami Państwowymi SAR i Straży Granicznej Ministerstwo już zostało Powiadomione

Gość • Czwartek [01.04.2021, 12:42:43] • [IP: 176.221.123.***]

Państwowe Ratownictwo SAR z Basenu Północnego nie śpi tylko działa a Gdzie były Łodzie Patrolowe Straży Granicznej z Basenu Północnego przeciez tu jest Granica Państwowa i Gazoport

Gość • Czwartek [01.04.2021, 12:21:33] • [IP: 87.78.246.***]

Do 178...Z Bytomia, to jeszcze gorsze cepy.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 11:37:14] • [IP: 37.248.218.***]

Pewnie przyjezdna malorolne kobiecina co roku wykorzystuje KRUS na wczasy bo darmowe, oczywiście dżemik i gofer w pokoiku.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 09:56:43] • [IP: 37.7.37.**]

Poziom artykułu żałosny, przez takie tematy ludzie przestaną traktować poważnie wasz portal.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 08:45:20] • [IP: 188.146.129.**]

Coraz gorsze te, , aprilisowe, , artykuły

Gość • Czwartek [01.04.2021, 08:28:06] • [IP: 178.235.147.***]

SAR przyjechal bo musiał, co w tym dziwnego ? Jedyni maja łódź, bo przecież" straż" nie naprawiała swojej od dłuższego czasu

Gość • Czwartek [01.04.2021, 08:21:13] • [IP: 5.173.146.**]

a koszty rosna

Gość • Czwartek [01.04.2021, 08:02:34] • [IP: 62.69.251.***]

Covid ryje banię

Gość • Czwartek [01.04.2021, 08:01:35] • [IP: 46.169.144.***]

Czy u tego gościa wszystko jest o kij z dekielkiem? Powinien szybko udać się do kościoła i wyspowiadać u czarnego, bo najprawdopodobniej sam czart go omotał i gania zbuka po plaży a ten widzi niestworzone rzeczy i bije na alarm...🐲

Gość • Czwartek [01.04.2021, 07:43:02] • [IP: 178.238.253.**]

Tam są dwie bojki czerwone od ubiegłego sezonu

Gość • Czwartek [01.04.2021, 07:33:11] • [IP: 95.111.177.*]

Klangor... :D

Gość • Czwartek [01.04.2021, 07:27:08] • [IP: 78.10.206.*]

Pokolenie debili.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 07:03:11] • [IP: 37.248.225.**]

BUTELKA CHIŃSKIEJ COCA COLI. NO I PRZYGŁUP WEZWIE SŁUŻBY.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 05:17:12] • [IP: 83.23.225.***]

Oglądasz 1-25 z 35
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■