POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [01.04.2021, 21:44:14] • Świnoujście

Wilk pojawił się w Świnoujściu. Mieszkaniec: Nie taki wilk straszny jak go malują

Wilk pojawił się w Świnoujściu. Mieszkaniec: Nie taki wilk straszny jak go malują

autor: bennytrapp(fot. stock.adobe.com/pl )

Po informacjach na temat pojawienia się wilka w naszym mieście na niektórych mieszkańców Świnoujścia padł blady strach. Pojawienie się zwierzęcia na naszym terenie wywołuje niepokój u wielu osób, boją się już nie tylko właściciele psów. Wilk najpierw był widziany u naszych niemieckich sąsiadów, o czym informowały tamtejsze media. Wszystko wskazuje na to, że ten sam osobnik jest teraz u nas. Takie przynajmniej informacje pojawiają się w mediach społecznościowych. Jak twierdzi jeden z mieszkańców, gdy na naszej drodze pojawi się wilk nie należy zbytnio panikować, bo często wilki z wielu powodów boją się człowieka - Nie taki wilk straszny jak go malują - pisze Czytelnik. Kluczowe jest jednak tutaj, jak zachowamy się w takiej sytuacji.

- Najlepiej zachować spokój. Na pewno nie należy za takim wilkiem biec, czy jechać, aby uchwycić go na zdjęciu czy filmie. Wilki nie są zagrożeniem dla człowieka, zazwyczaj nie są one w ogóle nami zainteresowane. Są raczej płochliwe i nie szukają kontaktu z człowiekiem - pisze Czytelnik w przesłanym do redakcji e - mailu.

Przypomnijmy, że wilki są pod ścisłą ochroną.

Czy mają się zatem czego obawiać właściciele psów?

Udało nam się porozmawiać na ten właśnie temat z leśnikiem.

Jak się okazuje, na atak wilków narażone są najczęściej psy, które biegają po lesie bez smyczy, bądź psy na łańcuchach pilnujące domostwa. Można jednak tego uniknąć stosując odpowiednie zabezpieczenia i środki ostrożności.

Ciekawi jesteśmy co Wy o tym myślicie? Jest się czego bać?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-45 z 45

Gość • Piątek [02.04.2021, 08:21:22] • [IP: 37.248.218.**]

Psy są przysmakiem dla wilka i łatwą zdobyczą która sparaliżowana strachem wogule się nie broni.Zatrudnic wilka jako rakarza.

Gość • Piątek [02.04.2021, 05:18:22] • [IP: 5.173.140.***]

Niech wilk wyje tych co chcą żeby wyjadł innych czy inne zwierzęta czyli niech wyje poprostu głupków.

Gość • Piątek [02.04.2021, 05:03:12] • [IP: 31.0.177.***]

Skura z wilka nadaje się na bębenek.

Gość • Piątek [02.04.2021, 05:01:26] • [IP: 5.173.138.***]

Uśpić w pi$%u

Gość • Piątek [02.04.2021, 05:00:58] • [IP: 198.98.60.**]

TO TEN GŁUPEK CO DRZE MORDĘ PO NOCY Z PARTYJNIAKA Z PIERWSZEGO PIĘTRA?

...bo się pomylisz". • Piątek [02.04.2021, 03:29:29] • [IP: 109.243.194.***]

Jeszcze się materiał załapał, bo miał to zrobić, na 1 IV. Zatem przestrzegam przed innym wilkiem, którego można złapać - gdy się siedzi na zimnym...

Gość • Piątek [02.04.2021, 01:21:16] • [IP: 188.146.101.***]

jak się pojawi to jakiś zagubiony co przepłynął. to żadne zagrożenie. zagrożeniem są pajace z genetycznymi mieszankami zamiast psów przez których nie można spokojnie wyjść na dwór że swoim psem na smyczy. raz zostałem pogryziony przez te genetyczne wytwory ratując swojego psa. udało się. jak drugi raz zwróciłem uwagę że mają trzymać te swoje mutanty na smyczy usłyszałem obelgii. do tej pory mam blizny na dłoni. a na wyb wl IV zmutowane Psy ze swoimi zmutowanymi właścicielami dalej biegają bezpańsko. zagrożeniem nie jest jeden wilk co się pojawi przypadkiem tylko te psychole z siłki wychowujący genetyczne mięśniaki na zabijaki,

Gość • Czwartek [01.04.2021, 23:38:39] • [IP: 176.221.123.**]

Należałoby założyć im maseczki.

moondek • Czwartek [01.04.2021, 23:22:45] • [IP: 89.151.33.***]

Zająca wielkanocnego bardzo się boję, bo jest fałszywy i pogański

Gość • Czwartek [01.04.2021, 23:07:23] • [IP: 176.221.122.***]

niech ten wilk wyje te wszystkie szczury-yorki i będzie spokój, wilk syty i owca cała

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:55:48] • [IP: 178.238.247.**]

Kluczowe w tej sytuacji jest jak najszybsze odłowienie tego wilka i wywiezienie go w głąb lasu. Nie można sprawy bagatelizować i czekać, aż dojdzie do jakiejś tragedii.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:37:43] • [IP: 87.48.10.**]

Pedzi do Danii..tam przed paroma laty pojawily sie nagle wilki...zrobiono badania dna, okazalo sie, ze to wilki z..Polski.. Jest ich tak nie wiele..nikomu nic nie robia, trzymaja sie od ludzi z daleka.. to ludzie swoim pseudo strachem i glodem krwi oraz checia rozrywki w ramach polowan na bezbronne zwierzeta sa dla nich zagrozeniem:-(. .uciekaj wilku..

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:35:51] • [IP: 176.221.122.*]

Super. Zrobi porządek z tymi co łażą z psami po lesie bez smyczy.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:32:02] • [IP: 62.69.251.***]

Może uda się wilkowi trochę przetrzebić te stada srających kundli

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:32:01] • [IP: 83.20.228.**]

Poczytajcie gazetę z Podkarpacia co wilki zrobiły z psami i innymi zwierzakami, jest ich dużo, i robią co chcą ludzie się boją O własne zwierzęta...A teraz wilk w naszym mieście..

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:31:26] • [IP: 176.221.122.**]

Jeśli będziemy ostrożni i rozważni, to nie ma się czego bać.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:06:41] • [IP: 37.47.146.***]

Nie chce spotkać wilka i go widzieć a bajerowanie, że jest niby bezpieczny to kłamstwo.

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:04:05] • [IP: 31.60.67.**]

Tylko Janusze ze wsi trzymają psy na łańcuchu. Ludzie normalni, którym bardziej znana jest cywilizacja zabierają swoje kudłate pociechy do domu. Po widły i do gnoju a nie psy brać i później więzić... Was tak na noc przyczepić

Gość • Czwartek [01.04.2021, 22:01:16] • [IP: 5.173.128.***]

W zeszłym roku byłem ostatni raz z rodziną na grzybach...szkoda

Gość • Czwartek [01.04.2021, 21:56:20] • [IP: 5.173.136.***]

Żart prima aprilis i tyle w temacie

Oglądasz 26-45 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■