POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [02.04.2021, 18:26:07] • Świnoujście

Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

fot. iswinoujscie.pl

Duch powyższej ustawy unosił się nad salą w trakcie czwartkowej nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej dotyczącej budownictwa czynszowego na wynajem, realizowanego przez TBS Lokum, dla miasta Świnoujście. Chodzi o trzy budynki, a o sprawie będziemy pisać szerzej później. Ale kwoty które pojawiły się w kalkulacjach dla tego przedsięwzięcia zaskakują. Jak choćby przyjęte w kalkulacji wynagrodzenie za „doradztwo techniczne w trakcie trwania projektu”. Czyli po kolei: 1.248.450 za pierwszy budynek, 1.248.450 za drugi budynek i 1.170. 960 za trzeci. To nie jest spóźniony żart primaaprilisowy tylko ponad trzy i pół miliona, za samo doradztwo techniczne. Ale spokojnie, spytamy i o to.

Ciekawość budzi także cena za działki które miasto przekazało TBS Lokum, od 130 zł za metr kwadratowy do 430 zł. Może chcecie Państwo kupić działkę budowlaną w Świnoujściu? Są niedrogie jak widać.
Pomimo tego koszt budowy nowych budynków kształtować się ma, pomiędzy 8,5 tysiąca a 7,5 tysiąca za metr kwadratowy!

Pytań i wątpliwości jest dużo więcej, ale napiszemy o nich później kiedy uzyskamy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące planowanej inwestycji.

Myślę że nie nadużyjemy zaufania mieszkańców Świnoujścia, jeżeli w ich imieniu poprosimy radnych o dokładne i mądre spojrzenie na przedstawiony pomysł budowy mieszkań czynszowych w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Poniedziałek [05.04.2021, 12:07:46] • [IP: 62.69.252.***]

jak glupcy sie zadluzaja i kupuja to im dobrzejak by nie kupowali to ceny by zaraz zmniejszyli jeszcze by sie prosili zeby bracale ludzie zadluzaja nawet swoje dzieci glupota a nie wiadomo co bedzie jeszce chca od ludzi wyciagnac co sie da opamietajcie sie bo bedzie za pozno dopoki nie splacisz to nie twoje

Gość • Niedziela [04.04.2021, 06:23:51] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 104.244.75.**]Tez tak myślę...

Gość • Sobota [03.04.2021, 16:49:18] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [03.04.2021, 16:49:04] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Sobota [03.04.2021, 09:24:01] • [IP: 89.64.105.***]Też...z budowy bazy promów i kilku znajomych ale j...a zawsze była.

Gość • Sobota [03.04.2021, 13:31:38] • [IP: 176.221.122.***]

Przecież od dawna w tym mieście funkcjonuje urzędnoczo deweloperski układ.

Gość • Sobota [03.04.2021, 12:37:24] • [IP: 185.210.39.***]

8.500 zł za metr to dzisiaj można kupić mieszkanie od developera na Steyera. Miasto powinno wybudować za połowę tej ceny tym bardziej że chyba swoje grunty miasta. Na co więc idzie druga połowa?

Gosia • Sobota [03.04.2021, 12:02:55] • [IP: 80.211.250.***]

Deweloperzy z urzednikami to najwieksze zlodzieje. Poptrzcie na naszych deweloperow jak sie dorobili na tym, ze wpedzaja ludzi w kredyty na wiele lat. System budownictwa w Polsce to jest dramat. Jedna wielka mafia.To juz za komuny bylo to lepiej zorganizowane. A nie teraz jeden ma 10 mieszkan, a drugi ani jednego. Nasi samorzadowcy jak i rzad powinni siedziec w wiezieniu za to.

Gość • Sobota [03.04.2021, 11:53:01] • [IP: 37.47.132.**]

Gość • Sobota [03.04.2021, 09:24:01] • [IP: 89.64.105.***] Tylko, że gówno to kogo obchodzi czy jest bomba czy nie bomba. Kasę dostaje za coś innego. A co do tych cen 8500 to niezły przekręt. Przynajmniej 100% przycinki. Nie ma kar, nie ma CBA. To czas przekrętów deweloperskich, za które płacą nabywcy mieszkań. Żerowanie na podstawowej potrzebie. Hieny !

Gość • Sobota [03.04.2021, 11:48:04] • [IP: 176.221.113.**]

Przy takiej niskiej cenie działki koszt mieszkania nie powinien przekraczać 3000 zł za m2. Nieźle przycinają!

Gość • Sobota [03.04.2021, 10:48:42] • [IP: 5.173.129.***]

ale jaja !! i to nie święcone...

Gość • Sobota [03.04.2021, 10:35:26] • [IP: 178.235.146.**]

Jak patrzę na P Michalska, to nie dowierzam jej głupocie, kiepski kierowca i jeszcze gorszy inżynier.

Gość • Sobota [03.04.2021, 09:27:03] • [IP: 176.221.123.**]

Doradztwo techniczne w trakcie trwania projektu, to pewnie budowanie czegoś innego niż przewidywało pozwolenie na budowę. Ten numer już przerabiali przy budowie osiedla na Krzywej i mostu do Karsibora. Dlaczego miasto nie zgłosi inwestycji pod kontrolę CBA ?

Gość • Sobota [03.04.2021, 09:24:01] • [IP: 89.64.105.***]

Dlaczego się czepiacie pani Basi. Ja ją pamietam z lat 90-tych, sex-bomba, lokalna Merlyn Monroe. A, że teraz troszkę nadgryziona" zębem czasu"? I tak jest fajna babka. Popatrz na swoja kobiete, to zauwazysz róznicę (co najmniej dziesięć)

Gość • Sobota [03.04.2021, 09:17:40] • [IP: 209.141.54.***]

07:51:36 - Podobno ugryzł ją ząb czasu.

KąsającyPiesek • Sobota [03.04.2021, 09:11:20] • [IP: 104.244.77.***]

Psy są czujne. Psy bronią nas przed złodziejami. Dlatego jestem dumny, że złodziej nazwał mnie psem.

Gość • Sobota [03.04.2021, 09:08:03] • [IP: 178.238.250.**]

3, 5 miliona ponieważ jakoś łapówki trzeba ukryć!

Gość • Sobota [03.04.2021, 08:12:04] • [IP: 89.64.105.***]

Odpowiedz dla Pana z godz.06:22. Nasz pan prezydent nie jest bezpartyjny. Ciekawe, gdzie trzyma swoją" czerwoną książeczkę" sprzed 30 lat wstecz?

Gość • Sobota [03.04.2021, 07:51:36] • [IP: 188.146.129.*]

Co Michalskiej stało się w twarz.

Gość • Sobota [03.04.2021, 00:06:22] • [IP: 89.151.36.***]

Nie piszcie za dużo bo Was prezydent wyzwie od kąsających piesków. Władza jest nieomylna, uczciwa, a ci co twierdzą inaczej lub mają inny światopogląd niż oficjalna strona jedynie słusznej partii to warchoły. Tak to by brzmiało gdyby panowała PZPR lub SLD. Na szczęście nasz prezydent jest bezpartyjny.

Gość • Piątek [02.04.2021, 23:57:01] • [IP: 176.221.122.***]

Realnie koszt budowy 1 metra kwadratowego (bez gruntu) to jakieś 3-4 tysiące. Z gruntem to może być nawet 5000 zł. Dlatego deweloperka jest tak dobrym interesem, zarabia się drugie tyle, a w przypadku apartamentowców nawet i 2-3 razy tyle. Fakt, że miasto ma zamiar zapłacić 8500 za metr i jeszcze odda grunt pod budowę to jakaś kpina. Jakość budowy mieszkań komunalnych można sobie ocenić samemu w oddanych niedawno nowych mieszkaniach. Odpadający tynk, wilgoć, totalna fuszerka. Nie wiem, czy to badziewie było warte choćby połowę ceny, którą miasto zapłaciło. Ale publicznych pieniędzy nikt nie liczy, bo są przecież publiczne, czyli" niczyje".

Gość • Piątek [02.04.2021, 23:45:08] • [IP: 5.173.137.***]

chyba się jasiek z pisdolcami polizał i mu zerwało : (Na szczęście łatwiej będzie wsadzić do ciupy gruzińskiego kałmuka niż żydka z żoliborza.

Gość • Piątek [02.04.2021, 23:44:01] • [IP: 176.221.122.*]

Tam jest potrzebna gruntowna wymiana kadr na większości stanowisk. Dopiero wtedy wypłynie ile kasy poszło na lewo. Na razie wszyscy pracują nad utrzymaniem stanowiska głównego wodza żeby mógł sobie tunelem wykopać nieśmiertelność w annałach.

Gość • Piątek [02.04.2021, 22:32:42] • [IP: 88.218.253.***]

3, 5 MILIONA za doradztwo? co tu sie odwala?

Gość • Piątek [02.04.2021, 22:29:44] • [IP: 5.173.154.***]

240 tys za małe mieszkanie razy 60 mieszkań klatka to 15 baniek no minus podatek hahaha leszcze tak was robią deweloperzy

Gość • Piątek [02.04.2021, 22:28:02] • [IP: 5.173.154.***]

Deweloper lekko zarabia na m2 5 lu B 6 tysięcy czyli 240 tys za mieszkanie 40m2

Oglądasz 1-25 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■