POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.04.2021, 21:37:21] • Świnoujście

Radny Borowski chce dodatkowych premii dla urzędników dojeżdżających do pracy rowerem lub komunikacją autobusową zamiast samochodu!

Radny Borowski chce dodatkowych premii dla urzędników dojeżdżających do pracy rowerem lub komunikacją autobusową zamiast samochodu!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dość ciekawą, aczkolwiek kontrowersyjną propozycję przedstawił w swojej interpelacji radny KO. Jan Borowski proponuje dodatkowe premie dla urzędników dojeżdżających do pracy rowerem lub komunikacją autobusową zamiast samochodu. To jednak nie jedyna propozycja radnego.

W związku z planowanym wprowadzeniem opłat za parkowanie przed świnoujskim Urzędem Miasta chce, aby pierwsze dwie godziny parkowania przed magistratem były dla klientów UM darmowe. Borowski proponuje także dostawienie kolejnych stojaków na rowery i stworzenia wygodnego, bezpiecznego i zadaszonego parkingu rowerowego z którego będą mogli korzystać urzędnicy, jak również mieszkańcy Świnoujścia.

Co na te propozycje Urząd Miasta?

Na interpelacje odpowiedział sekretarz miasta, Krzysztof Bagiński.

Z odpowiedzi dowiadujemy się, że obecnie trwają prace związane zarówno z zakupem systemu parkingowego (kasy, instalacji teletechnicznej, szlabanów), jak i ustaleniem zasad korzystania z parkingu.

- Jednocześnie informuję, iż na terenie CAM (oprócz zamykanej i zadaszonej wiaty rowerowej na 20 stanowisk) udostępnionych jest 65 miejsc parkingowych dla rowerów. Zgłoszone przez Pana rozwiązania poddane zostaną wnikliwej analizie - przekazał Krzysztof Bagiński z magistratu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 229, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 229

Gość • Czwartek [22.04.2021, 14:42:37] • [IP: 77.88.191.**]

Jestem ZA!

Gość • Środa [21.04.2021, 17:48:49] • [IP: 77.88.191.**]

I kto mi powie, że o kasę nie chodzi!! Panie Borowski pana ojciec robi to za darmo i dla przyjemności jak wiekszość mieszkańców i dla promocji zdrowia a pan zachowuje się jak rozkapryszone dziecko, któremu za odrobienie lekcji daje się fanty:)Nie tedy droga należy już dzieciakom uświadamiać, ze po przez ruch, sport i aktywny wypoczynek stają sie zdrowsi i mądrzejsi i tyle.

Gość • Środa [21.04.2021, 00:40:42] • [IP: 5.173.131.**]

A gdzie premię dla każdego mieszkańca jeżdżącego rowerem?Borowski TY się w ten pusty łeb jeb ij.Zaraz będziesz chciał premię bo wodę niegazowaną pijesz.

Gość • Wtorek [20.04.2021, 18:47:00] • [IP: 37.8.230.**]

Weźcie już na niego nie głosujcie. Nie można na niego patrzeć i nie można go słuchać. Gość oderwany od rzeczywistości. I to jest prawda co o nim piszą: że w życiu nie przepracował uczciwie dnia, że jedzie na tatowym nazwisku, że tylko dej i dej. Aparycja wioskowego chłopka roztropka, pomysły z dupy. Jakby miał zapitalać za 2, 5k miesięcznie to może poskrobałby się w tą pustą makówkę przed wygłoszeniem kolejnej bzdury. Albo by nie miał czasu na myślenie o premiach czy domkach dla jeży bo martwiłby się, za co kupić chleb czy opłacić rachunki.

Gość • Wtorek [20.04.2021, 18:04:20] • [IP: 5.173.140.**]

Do gość z 11:06:26, 100% W punkt!

Gość • Wtorek [20.04.2021, 11:27:26] • [IP: 195.47.201.**]

Żart dobry :-)

Gość • Wtorek [20.04.2021, 11:06:21] • [IP: 109.241.63.**]

Niestety, to głos neomarksisty z PO który w imię głoszonej ideologii chce odebrać wszelkie aspekty wolności Polakom - tu chce narzucać styl życia bez auta, stwarzając takie prawo, by na auto było stać tylko nielicznych, uprzywilejowanych, u władzy- albo przy korporacyjnych czy urzędniczych unijnych pieniądzach, których stać będzie zapłacić wszelkie wymyślone przez neomarskistów haracze, a więc oni likwidują bezpłatne parkingi na rzecz płatnych, uprawiają niby zdrowy lans życia w deszczu rowerem, a zamiast wybudować supermarkety poza miastem gdzie na zakupy tacy Amerykanie jadą autem-tu ci bolszewicy pozwolili na wybudowanie ostro konkurujących marketów w centrum, by w taki sposób udowodnić, że auto Polakowi nie jest potrzebne i by na koniec wykończyć drobny handel w mieście i małe sklepy. Opłaty za szyldy zbierane przez tzw. Uchwałę Krajobrazową to tylko jeden kamyczek ze stosu ich przewin. Niech ten radny może weźmie się za czyszczenie trawniczków z psich kup, a nie za utrudnianie nam życia walcząc z autami.

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 22:28:19] • [IP: 188.146.163.***]

Ja do pracy jeżdżę taksówką czy należy mi się premia

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 22:27:40] • [IP: 176.221.123.***]

a kto Panu przeszkodzi w wykonaniu zobowiązania ? ale żeby za to brać dodatkową kasę...

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 21:41:36] • [IP: 5.173.139.***]

Borowski w ogóle nie powinien zajmować się polityką, to nie dla ciebie Jasiu, zajmij się czymś konkretnym, a naszą kasę zostaw

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 21:31:03] • [IP: 37.7.252.***]

ja całe życie chodzę do pracy pieszo, może na koniec przed emeryturą jakieś specjalne wyrównanie?

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 21:30:05] • [IP: 83.20.226.***]

Oj, Gosciu...!

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 20:49:19] • [IP: 37.47.140.***]

wystarczy popatrzec na twarz tego jegomoscia i wszystko jasne

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 20:46:51] • [IP: 89.151.34.***]

Boże chron POLSKE od PO

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 20:35:01] • [IP: 88.218.255.***]

K.. Biznesmen je.. Ny 😅

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 20:34:11] • [IP: 88.218.255.***]

Dajcie spokój. Facet jeszcze w depresję popadnie. A miał być lans jak na fejsbuku...

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 20:15:24] • [IP: 176.221.123.***]

Radny Borowski- ogarnij się i nie żądaj innych pieniedzy, dodatkowych z Urzędu Miasta bo to nie instytucja produkcji czegokolwiek na sprzedaż żeby uzyskać dodatkowe fundusze.Wasze diety czy też wynagrodzenia są dzięki podatkom mieszkańców naszego miasta.Niektórzy ludzie nie mają nawet tyle renty czy emerytury żeby dorównać waszym uposażeniom a wy za co chcecie więcej?za to że pozwalacie wycinać drzewa na promenadzie czy betonować miasto!!Chcesz panie zarabiać wieksze pieniądze to weż się do innej pracy!! i nie wymyslaj niemadrych propozycji bedąc radnym.

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 20:09:54] • [IP: 176.221.123.**]

Ja całe życie rowerem dojeżdżam do pracy bo mnie na auto nie stać. może pan Jan pomyślałby o mnie.ja też chcę premię a najlepiej z 20 letnim wyrownaniem wstecz. Boże chroń Polskę przed Po

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 20:06:15] • [IP: 176.221.123.***]

tez jezdze rowerem i czesto autobusem do pracy, a czesto zdzieram byty i kto mi za to odda, a bogaci radni nie mają za co żyć chyba ze zaczynają żebrac i tworzą dziwne pomysły

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 19:46:52] • [IP: 62.69.253.**]

Żarty jakieś?? Dodatkowa premia dla urzędników? Za co? Chyba że obniżyć im pensje, to tak !!

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 19:41:50] • [IP: 31.11.129.***]

czy wam już mózgi wstały się bez mózgowe?? 500+300+ 13 14 wszystko plus dupa pełna...Borowski a tak ogólnie wszystko dobrze??

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 19:37:27] • [IP: 176.221.122.***]

W dupach się poprzewracało my byli stoczniowcy na zasiłku 1200 złotych na łapę i musimy wegetować a tu takie coś Świnoujscie jest tak małe że z buta całe można obejść w 45 minut gościu ogarnij się bo naprawdę pojebało was tam w tym urzędzie covid 19 a tu takie pomysły za jaką robotę byście się zabrali kasę za nic wam płacimy podatnicy a wy tylko czychacie jak nas dojebać podatkami no masakra jakaś

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 19:29:40] • [IP: 178.238.251.***]

Chyba trochę w d...e się poprzewracało.Premie, trzynastkę, czternastkę i co jeszcze.🥴

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 19:19:52] • [IP: 31.11.131.**]

To jest po prostu żałosne

Gość • Poniedziałek [19.04.2021, 19:18:09] • [IP: 178.238.246.**]

😆🤣😂🚴🏻

Oglądasz 1-25 z 229
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■