POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [09.04.2021, 20:27:02] • Świnoujście

Wilków ci u nas dostatek?

Wilków ci u nas dostatek?

autor: AB Photography(fot. stock.adobe.com/pl )

Co jakiś czas pojawiają się w Świnoujściu. Są też w powiecie kamieńskim. Miłośnicy przyrody zacierają z uciechy ręce. W nasze strony zawędrowały… wilki.

Ostatnio widziany był w Świnoujściu na ulicy Grunwaldzkiej. Około pierwszej w nocy, przed blokiem na wysokości PEC-u, czaił się na małego psa. Od około tygodnia wilk spaceruje dostojnie również po innych ulicach Świnoujścia.

Prawdopodobnie to samo zwierzę widziane było wcześniej na Usedom, czego dowodem są filmiki w niemieckich mediach internetowych. Wypowiedź pracownika Nadleśnictwa Międzyzdroje sugerować może jednak coś innego.

- Na terenie administrowanym przez Nadleśnictwo Międzyzdroje odnotowaliśmy występowanie dwóch watah (rodzin) wilków w liczbie około 10 osobników – informuje Marcin Stosik, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Międzyzdroje – jedna na Wyspie Wolin, kolejna w części kontynentalnej nadleśnictwa. Poza tym okazjonalnie pojawiają się pojedynczo migrujące osobniki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 74

Gość • Sobota [10.04.2021, 12:23:33] • [IP: 176.221.122.***]

87.78.246 przede wszystkim pożyteczny lemingu lokaj europy nie żaden pan...

Gość • Sobota [10.04.2021, 11:55:44] • [IP: 87.78.246.***]

Do 255...Pan Tusk, buraku pisowski. Naczelnik pisowski to ma glosik, jak sie gnojowicy napije. A teraz wreszcie Swiat oficjalnie sie dowiedzial kto jest sprawca katastrofy Smolenskiej i nic nie pomoga wypociny takich jak ty, oraz Antosia swirusa.

Gość • Sobota [10.04.2021, 10:45:16] • [IP: 176.221.113.**]

Taki york za 2000 zł to droższy posiłek od kawioru. Oby było jak najwięcej wilków, to skończy się puszczanie wolno kundli.

Gość • Sobota [10.04.2021, 10:32:18] • [IP: 31.60.44.**]

I problem z dzikami rozwiąże się samoczynnie

Gość • Sobota [10.04.2021, 10:27:37] • [IP: 185.210.38.***]

U Niemców pewnie dawno by odstrzelili

Gość • Sobota [10.04.2021, 10:00:26] • [IP: 31.0.95.**]

Tusk bojówki werwolfu wysłał na zwiady z zesłania.

Gość • Sobota [10.04.2021, 09:41:54] • [IP: 88.156.206.**]

grożniejszy dla nas jest herr tusk i jego banda..

Gość • Sobota [10.04.2021, 09:39:13] • [IP: 5.173.140.***]

Kiedyś, zimą na Mazurach listonosz uciekł przed sforą wilków na drzewo. Zwierzęta czekały na niego tak długo aż zamarznie i spadnie. Po nieszczęśniku została tylko torba.

Gość • Sobota [10.04.2021, 09:35:36] • [IP: 88.218.255.***]

Tusk to sprzedawczyk jakich mało. On zrobi wszystko dla pieniędzy. Kiedyś nawet kolędy śpiewał bo chciał kase na tym zarobić. Niestety z tym jego głosem może tylko ladnie kłamać nic więcej.

Gość • Sobota [10.04.2021, 09:33:42] • [IP: 178.238.253.**]

Co niektórzy to chyba nie wiedza ze wilki są pod ochrona

Gość • Sobota [10.04.2021, 09:26:12] • [IP: 62.69.252.*]

Dzięki Zmurkiewiczowi, niech dalej wycina i betonuje, nie daj Boże drugiego takiego prezydenta.

Gość • Sobota [10.04.2021, 09:09:01] • [IP: 87.48.10.**]

Nagle sie pojawily i nagle znikna. To tranzyt do Niemiec i do Danii gdzie jest obecnie nadmiar dzikiej zwierzyny w tamtejszych lasach a i gdzie w ostatnich latach niespodziewanie pojawily sie wilki. Prosze je zostawic. Sa piekne i pod ochrona i same odejda!

Gość • Sobota [10.04.2021, 09:02:33] • [IP: 87.48.10.**]

Oby nie spotkaly zlych ludzi.. Uciekajcie wilczki..

Gość • Sobota [10.04.2021, 08:47:43] • [IP: 37.47.181.***]

Skutek wycinania lasów niestety j, zwierzęta mają coraz mniej miejsca w swoim środowisku.

Gość • Sobota [10.04.2021, 08:35:41] • [IP: 37.248.225.***]

PIS STO RAZY GROŹNIEJSZY DLA CZŁOWIEKA I NIC SOBIE Z TEGO NIE ROBIĄ.

Gość • Sobota [10.04.2021, 08:10:01] • [IP: 5.173.137.***]

Aby zbadać, jak silna jest u samca potrzeba karmienia partnerki i szczeniąt, wielokrotnie podrzucał mu martwe zające. Samiec odnosił je samicy przed norę, a ona – gdy zaspokoiła już głód – zaczęła je zakopywać. Samiec, mimo że sam również był głodny, nie ustawał w wysiłkach i dostarczył pod norę wszystkie podrzucone przez Davida Mecha zające, nie uszczknąwszy nawet kawałeczka.

Gość • Sobota [10.04.2021, 08:08:34] • [IP: 5.173.137.**]

Tak. Tak. O. Tym. Czerwonym. Zabarwieniu.

Gość • Sobota [10.04.2021, 08:08:01] • [IP: 5.173.131.***]

Ale z oczu lepiej mu patrzy niż Tuskowi.

Gość • Sobota [10.04.2021, 08:06:49] • [IP: 86.15.80.*]

Pamietam goscia G. Wilk. .. legenda swinoujsckiego basketu ;)

Gość • Sobota [10.04.2021, 07:49:34] • [IP: 5.173.137.***]

Mieszkaniec gminy Wolin • Sobota [10.04.2021, 01:40:09] • [IP: 83.20.225 *** co masz na myśli z tym jeżdzeniem jak dżokej na dzikim mustangu? Dopuściłeś owczarka z dzikiem?

Gość • Sobota [10.04.2021, 06:55:16] • [IP: 37.248.225.***]

PRZEROBIĄ NA SKÓRĘ DO BĘBENKA. TRAFIĄ DO NIEMIEC I PO PROBLEMIE -TYLKO W POLSCE STANOWIĄ PROBLEM.

Burek • Sobota [10.04.2021, 06:41:37] • [IP: 5.173.140.***]

Proszę nie straszyć, niektórzy mają słabe zwieracze i może być katastrofa!.

Gość • Sobota [10.04.2021, 06:36:10] • [IP: 109.196.114.**]

Nie wiem o jakich wilkach piszesz ale dorosly samiec nijak sie ma nawet do duzego owczarka a piszac ze ten twoj rozszarpal by wilka to lecisz juz grubo.Moze mylisz z kojotem heh.Sa w roznym wieku osobniki a ja piszw o doroslym wypasionym samcu ktoremu ten twoj owczarek stracha raczej by nie nagonil

Gość • Sobota [10.04.2021, 05:52:22] • [IP: 82.169.151.**]

Okropne..i bardzo niebezpieczne...nic nie robienie i pianie z zachwytu to czekanie biernie na tragedie...

Mieszkaniec gminy Wolin • Sobota [10.04.2021, 01:40:09] • [IP: 83.20.225.***]

DO IP, 109;196;114 20;49; 11 troche sie zagalopowales z ta wielkoscia wilka -owczarka niemieckiego, wilk-45-60, owczarek 30-45. chociarz mialem owczarka, ktory takiego wilka rozwalil by w try miga. Na dziku 50 kilowym to jezdzil jak dzokej na mustangu w skurzanym kagancu.

Oglądasz 26-50 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■