POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.04.2021, 11:51:59] • Świnoujście

W Karsiborze rybaczówek już nie ma. Będzie za to bulwar, a może nawet apartamentowce i osiedla mieszkalne?

W Karsiborze rybaczówek już nie ma. Będzie za to bulwar, a może nawet apartamentowce i osiedla mieszkalne?

fot. Czytelnik

Od jakiegoś czasu prace przy ulicy 1 Maja w Karsiborze nabrały tempa. Pod koniec stycznia zniknęły charakterystyczne rybaczówki. Ma tam za to powstać bulwar z wyjątkowym widokiem, który wyłonił się po ich likwidacji. Jak informuje miasto powstała także nowa przystań kajakowa, a już wkrótce ruszy budowa bazy rybackiej.

To jednak nie koniec, bo miasto poważnie rozważa, aby Karsibór stał się miejsce, gdzie ludzie chętniej będą się osiedlać. Do tego potrzebna jest zmiana obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego w Karsiborze.

Z informacji przekazanych przez miasto dowiadujemy się, że podział działek w powstającym obecnie planie zagospodarowania przestrzennego wyspy Karsibór daje nowe możliwości zabudowy, dzięki temu wyspa, na której dziś mieszka około 700 osób, może z czasem zwiększyć liczbę mieszkańców do ponad 4,5 tys. osób.

Co mogłoby się zmienić?

Z przedstawionych przez miasto wstępnych propozycji wynika, że przy wjeździe na wyspę mogłoby powstać pole kamperowe oraz parking, a przy samej wodzie mogłyby stanąć obiekty mieszkalne, turystyczne, czy usługowe. Pojawiła się także propozycja utworzenia niewielkiego centrum publicznego na odcinku między strażą pożarną a domem kultury. Jak wiadomo, konieczne byłoby także utworzenie placówek edukacyjnych. Plany obejmują także stworzenie terenów sportowych, rynku, sklepu i centrum informacji turystycznej.

W Karsiborze rybaczówek już nie ma. Będzie za to bulwar, a może nawet apartamentowce i osiedla mieszkalne?

fot. Czytelnik

Wszystko to jednak jak na razie są plany i propozycje miasta. W tej sprawie ruszyły właśnie konsultacje społeczne.

A co Wy drodzy Czytelnicy sądzicie na temat takiej wizji Karsibora?
Może macie jakieś swoje propozycje? Piszcie w komentarzach!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 80, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 80

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:37:58] • [IP: 37.248.155.***]

Żeby Karsibór się rozwijał to należy doprowadzić kanalizację oraz gaz.Bez tego tonie ma szans na rozwój.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:30:00] • [IP: 188.146.164.***]

Drodzy mieszkańcy będzie pięknie a opiniami zawistnych się nie przejmować 😄👍!!

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:26:59] • [IP: 31.0.47.***]

To tam gdzie był kaczor

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:25:15] • [IP: 212.165.108.***]

Łapy precz od tej pięknej wyspy

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:17:07] • [IP: 88.218.254.**]

super nareszcie

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:12:28] • [IP: 37.47.180.***]

Hahaha, nawet Karsibór zabetonują !

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:08:16] • [IP: 5.173.137.***]

Szkoda, że tak szybko nie pozbyli się tych bud na Wojska Polskiego, tam to dopiero ład i porządek!

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:08:07] • [IP: 37.248.157.***]

Beton do Świnoujscia na promenade, Karsibór zostawcie w spokoju

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:05:13] • [IP: 89.151.34.**]

Były takie czasy. Były i blaszane garaże w mieście, były i biedne domki wędkarskie na Karsiborzu. Jedno i drugie przeszło już do historii i idzie nowe. Ale tyle radości co i rybaczówki i blaszaki dały ich właścicielom to żądne złote pałace tego nie uczynią. Tworzyliśmy historię miasta. Teraz pozostały do załatwienia jeszcze ostanie zdobycze klasy robotniczej - działki pracownicze. Znajdą się likwidatorzy. Spokojnie. Też będzie w imię sprawiedliwości społecznej będzie tworzona nowa historia miasta. CZY LEPSZA?. Zależy dla kogo. Lud głupi to kupi i tak.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:04:56] • [IP: 176.221.123.***]

Oj będzie, będzie ludziska już umykają.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:04:30] • [IP: 185.210.39.***]

NOWOCZESNOŚĆ ICH NAWIEDZA TO IM SIĘ POPROSTU NALEŻAŁO.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 14:03:04] • [IP: 195.187.133.**]

W Karsiborzu, spokojnie... Jasne :) Bardzo spokojnie i cicho :D Chyba nigdy nie byliście :)

Gość • Wtorek [13.04.2021, 13:57:56] • [IP: 37.47.142.***]

Gość • Wtorek [13.04.2021, 13:48:09] • [IP: 185.53.147.***]

Nie ma to zgody mieszkańców, może paru oszołomów się zgodzi, ale większość mówi NIE!

Gość • Wtorek [13.04.2021, 13:42:52] • [IP: 176.221.122.***]

Barawo Panie Prezydencie !! Będzie przynajmniej ładnie a nie syf, smród i krzakory !!

Gość • Wtorek [13.04.2021, 13:38:46] • [IP: 37.47.158.***]

Ojej... i znowu krzaki i drzewka wycięte :( Nie dało by się tak bez wycinania?

Gość • Wtorek [13.04.2021, 13:35:00] • [IP: 193.69.22.**]

Jednak prezydent dotrzymał słowa :D Jak obiecał 20 lat temu, że ich nie będzie, bo już nie przedłużają umów na dzierżawę pod te obskurne budy tak się stało. Cóż to jest jedynie 20 lat w historii planety? :D

Gość • Wtorek [13.04.2021, 13:29:01] • [IP: 37.47.178.*]

Wiem z pewnego źródła, że ma tam powstać duży budynek socjalny

Gość • Wtorek [13.04.2021, 13:08:44] • [IP: 195.89.185.**]

To nie były żadne rybaczówki - a obskurne walące się budy, pobudowane w większości z odpadów. Wyglądało to jak slamsy. Pora na odkrycie walorów tego pięknego miejsca, które wyglądało na strasznie zapuszczone i zapomniane.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 12:32:25] • [IP: 31.0.42.**]

Zmurkiewicz palancie to plan godny twojego pojemnego mózgu nikt by tego nie wymyślił nikt tylko ty i twoi poplecznicy. Zróbcie tam już plaże dopóki gazoport pogłębiają będzie taniej 🙈 żeby turyści byli z was zadowoleni bo mieszkańcy już was mają dość. Taczki chyba trzeba zakupić. I na śmietnik z wami szkodnicy

Gość • Wtorek [13.04.2021, 12:29:00] • [IP: 5.173.140.**]

Kołek wywłaszczą cie i będziesz spać pod mostem 5 filar 😁😆😁

Gość • Wtorek [13.04.2021, 12:27:54] • [IP: 176.221.123.***]

A BYŁO TAK ŚWIETNIE A ZROBIA RUCH JAK NA MARSZAŁKOWSKIEJ I JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAKIEGO KLIMATU JAK BYŁ!!?

Gość • Wtorek [13.04.2021, 12:25:24] • [IP: 176.221.122.***]

Zostawcie Karsibór w spokoju. Róbcie to co rdzenni mieszkańcy Karsibora mówią. Tyle walczy się o zielona płuca, a oni beton leją. Przystań kajakowa to jakaś popierdułka, gdzie miejsce na ognisko, to podstawa kajakarza i nie tylko, miejsce na kilka namiotów i koniec. Zróbcie im kanalizę.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 12:22:21] • [IP: 46.231.59.**]

Bulwar - jak najbardziej. Cała reszta NIE! To oaza spokoju i niech tak zostanie.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 12:20:43] • [IP: 192.95.4.***]

Śmiećżmur już nie wie gdzie łapy wpierdolić, żeby wszystko spierdolić.

Oglądasz 51-75 z 80
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■