POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.04.2021, 17:18:34] • Świnoujście

Mieszkaniec: Mieszkamy w Świnoujściu czy na Śląsku?

Mieszkaniec: Mieszkamy w Świnoujściu czy na Śląsku?

fot. Czytelnik

Mieszkańcy Warszowa mówią stop! Mają dość codziennej dawki śmierdzącego czarnego dymu, który unosi się nad portem. Jak piszą w liście do redakcji nic nie zmienia się w tej kwestii od tygodnia. - Kłęby czarnego dymu unoszą się nad portem. Czy my mieszkańcy musimy to wdychać? - pyta Czytelnik. Jednocześnie zastanawiając się, czy znajdujemy się w kurorcie nadmorskim, czy raczej na hałdach węgla na Śląsku?

Jak widać mieszkańcom skończyła się cierpliwość. Tym bardziej, że do tego typu sytuacji w świnoujskim porcie dochodzi nie po raz pierwszy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 82

Gość • Niedziela [11.04.2021, 07:04:35] • [IP: 89.72.111.***]

Dlaczego czytelnik używa słowa kurort. Jeszcze 20 lat temu tak było. Ale dzisiaj jest przeciętne zabetonowane miasto leżące nad Bałtykiem nastawione na" stonkę".

Gość • Niedziela [11.04.2021, 03:50:22] • [IP: 187.108.190.***]

Od lat siedemdziesiątych nie została poczyniona najmniejsza inwestytycja mająca na celu wyeliminowanie tego problemu. Dlaczego w innych portach na świecie ten problem nie istnieje? Ponieważ na bieżąco infrastruktura jest modyfikowana nie zaś u nas. Zarząd portu ma to głeboko w d... i nic z tym świadomie nie robi od dekad a mógłby problrm wyeliminować dawno temu. Odsyłam do lektury specjalistycznej.

Gość • Sobota [10.04.2021, 23:27:33] • [IP: 178.235.146.**]

No trzeba port zamknąć bo przeszkadza 😄

Gość • Sobota [10.04.2021, 23:24:55] • [IP: 5.173.130.**]

Co nad portem, my tu przy 11Listopada w bloku okien nie otwieramy, bo ci w jednorodzinnych palą syfem.Przestać pobierać klimatyczną od turystów bo to kpina.

Gość • Sobota [10.04.2021, 23:14:22] • [IP: 37.47.166.***]

Przecież mieszkańcy Warszowa nigdy nie protestowali przeciw portowi w obecnym kształcie, natomiast zajadle walczyli z ekologicznym Gazoportem, a teraz z planowanym portem kontenerowym. Wy tam bardzo pasujecie do współcześnie panującego nam PiSu i Maliniaka zasiadającego w Belwederze.

GośćVII • Sobota [10.04.2021, 23:14:15] • [IP: 178.238.247.**]

A gdzie są nasi radni - Marszałek i Nowicki. A, chyba przygotowują się już na dzień seniora albo na Dzień Dziecka. Będą baloniki i kiełbaski.

Gość • Sobota [10.04.2021, 22:40:39] • [IP: 37.47.23.***]

A jak inaczej maja węgiel zrzucić albo załadować ?

Gość • Sobota [10.04.2021, 22:32:48] • [IP: 185.210.39.**]

Port jest ważniejszy niż imigranci zamieszkujący te tereny.

Gość • Sobota [10.04.2021, 22:24:27] • [IP: 176.221.123.**]

Teraz to po herbacie, trzeba było myśleć przed budową czy kupnem mieszkania. A teraz przeszkadza : port, strzelnica, promy, zalew w Łunowie karetki jeżdzące na sygnale, muzyka z Niemieć, golasy przy granicy Jak pomieszkałam to teraz wszystko mi przeszkadza. Innym nie ale mi tak w myśl jak Polak na zagrodzie równy Wojewodzie.

Gość • Sobota [10.04.2021, 22:01:46] • [IP: 176.221.123.***]

Durna pało port przeładunkowy był, jest i będzie w Świnoujściu 👍

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:55:32] • [IP: 178.238.250.**]

czepiacie się przecież węgiel jest lekarstwem, na rozwolnienie na przykład. Górnicy węgiel wdychają i na Covida żodyn nie umarł.

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:28:36] • [IP: 31.0.84.***]

Zgłosić do WIOŚ i już. Sprawa będzie przez nich szybko załatwiona

troll • Sobota [10.04.2021, 21:23:57] • [IP: 178.238.252.***]

Wszystkim, , śmierdzielom, , którym się to podoba i twierdzą że tak być musi, proponuję pojechać do Gdańska albo jakiegoś portu na zachodzie. Tam nie ma żadnego zapylania ani samozapłonu. Ponieważ, , tam, , działa ochrona środowiska.

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:15:09] • [IP: 62.69.252.*]

Nie od tygodnia tylko cały czas śmierdzi jak nie widać dymu to czuć straszny czad co na to nasz kochany Prezydent, jemu nie śmierdzi bo mieszka dalej ?to niech się pofatyguje i zapraszam na Warszów, a co na to radni też nie mają nic do zrobienia, nygusy?

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:13:40] • [IP: 185.180.12.**]

Ale żenada, ciężki przemysł Stalinogorska i Lenińska. .. Uzdrowisko PHI! jeszcze walnijcie kontenery i rozbudujcie port! HA! tak to jest jak ludzie, którzy nigdy nie powinni niczym zarządzać dostają mandat od mas które czytają tylko billboardy.

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:11:17] • [IP: 176.221.122.***]

Ty mieszkaniec WYPROWADZ SIE JAK CI ZLE WYPAD TO JEST PORT A NIE PLAC ZABAW, A TY CWANIAKU Z I SWI TEŻ NIE PODJUDZAJ BO TO TWOJA ROBOTA A NIE ZWALASZ WINE NA MIESZKANIEC

Gość V • Sobota [10.04.2021, 21:08:21] • [IP: 178.238.247.**]

Co za osioł pisze - cyt. panie prezydencie ratuj. Jeden prezydent jak i drugi prezydent to cioty i nieudacznicy.

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:03:19] • [IP: 83.21.111.***]

Ciekawe... Po kiego grzyba się tam wprowadzali? Nie wiedzieli że tam port jest? Pobudowali wille. eleganckie osiedla. ...trzeba było zamieszkać np w Przytorze tam czyste powietrze.acha miastowymi chcą być. to są...

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:01:57] • [IP: 176.221.123.***]

Ten cały PYŁ Węglowy przenosi się na Marinę i wgryza w łódeczki, ciężko doszorować. Ktoś powinien za taki stan rzeczy Odpowiedzieć

Gość • Sobota [10.04.2021, 20:31:49] • [IP: 188.146.165.**]

Tą sprawą powinien się zając prokurator z ochroną środowiska. Stare PHŚ sprzedało się" OT" (sp. skarbu państwa) i od tamtej pory zaczęła się dewastacja portu. brak serwisowania urządzeń, wożenie węgla samochodami na goły plac, który nie jest oświetlony. Dlatego oświetlenie ulic jest powalone na glebę, bo operator ładowarki nie widzi co jest za nim. Ponadto samochody rozjeżdżają węgiel na pył, dlatego tyle pyłu węglowego się unosi. Wywrotnicę rozwalą, w krótkim czasie, jak będą rozładowywać koks. Natomiast smród jest od ca pół roku od spalającego się węgla (ca 30000 ton), ale już się dopala (może za dwa m-ce?). OT Port ma same długi i nie stać ich na utrzymanie urządzeń w należytym stanie, natomiast kontrakty musi wykonać. Kontrachenci dobrze znają sytuację OTP i nie dołoża złotówki do tego aby ich towar był należycie składowany i przeładowywany. Przeładunek towaru też ma wiele do życzenia. Inwestycja zbożowa (nie dokończona) też już daje znamiona, że zboże odejdzie do 3-j miasta, bo tam szybciej i czyściej

Gość • Sobota [10.04.2021, 20:21:20] • [IP: 77.252.46.***]

A ja mam dość jakiegos smierdziela chyba z Matejki, bo stamtąd leci smród. Kilka dni pod rząd spala jakies smieci czy coś, wali na całej Wyspainskiego!! Czy moze ktos zajac sie tymi syfiarzami zadymiającymi całą okolicę?? To sa domy koło amfiteatru.

Gość I • Sobota [10.04.2021, 20:15:58] • [IP: 178.238.247.**]

No to jeszcze port kontenerowy i port masowy zewnętrzny za portem kontenerowym i gra muzyka. Przecież wg, władz to wszystko nie będzie miało negatywnych skutków dla środowiska i regionu. E wy. Tak do was kieruję te słowa, barany - mąciciele. Budować, budować. Sami sobie wybudujcie pod swoimi blokami.

Gość • Sobota [10.04.2021, 20:05:51] • [IP: 176.221.122.***]

Co za arogancja??!! Gość • Sobota [10.04.2021, 19:22:41] • [IP: 176.221.123.***] Jak nie pasi to nikt nie trzyma. Lokalizację zamieszkania zawsze można zmienić.

Gość • Sobota [10.04.2021, 20:05:45] • [IP: 37.8.230.***]

Społeczniku, chcesz mieć ciepło w domu?To węgiel trzeba gdzieś przeładować!

Gość • Sobota [10.04.2021, 20:03:18] • [IP: 185.210.38.***]

a co na to szczeciński zarząd portu - skoro czerpią zyski z naszego portu to może by się sprawą zainteresowali?

Oglądasz 26-50 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■