POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.04.2021, 15:37:45] • Świnoujście

Oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

fot. Robert Ignaciuk

10 kwietnia br. obchodzimy 81. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Na cmentarzu komunalnym w Świnoujściu odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tych wydarzeń. W sobotę, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty przy kamiennych tablicach "Katyń 1940" oraz "Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 10.04.2010".

W uroczystościach wzięli udział m.in.: prezydent Janusz Żmurkiewicz, zastępca prezydenta Paweł Sujka, oraz przewodnicząca Rady Miasta, Elżbieta Jabłońska. Obecni byli także działacze PiS-u.

Oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

fot. Robert Ignaciuk

Ze względu na trwającą pandemię sobotnie uroczystości miały kameralny charakter, jednak mieszkańcy Świnoujścia przez cały dzień mogą składać wiązanki kwiatów pod tablicami na świnoujskim cmentarzu.

Oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

fot. Robert Ignaciuk

Podobne uroczystości odbywają się w całej Polsce, największe jak zawsze w Warszawie.

Oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

fot. Robert Ignaciuk

Oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

fot. Robert Ignaciuk

Oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

fot. Robert Ignaciuk

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Wtorek [13.04.2021, 08:36:36] • [IP: 62.69.252.***]

jak do ciebie to jest zwykly wypadek to debilu nie ma co ztoba dyskutowac jestes dla mnie zerem szkoda slow gina ludzieobojetnie zjakiego ugrupowania lzy same cisna sie aty smieszpisac cos takiego co zciebie zaczlowiek nie rozumie tego

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 07:46:06] • [IP: 46.231.59.**]

Syfiaste zacieki na pomniku najlepiej obrazują stan państwa polskiego za rządów napoleona z Żoliborza

Gość • Niedziela [11.04.2021, 18:15:07] • [IP: 176.221.123.***]

PAMIĘTAMY... i tego nie zmienią prostackie wpisy hejterów, którym brak podstawowych odruchów człowieczeństwa

Gość • Niedziela [11.04.2021, 17:10:41] • [IP: 89.151.36.***]

Głupoli i innych komuchów u nas ci dostatek...

Gość • Niedziela [11.04.2021, 17:09:00] • [IP: 37.248.225.***]

TO ZABRAKŁO TYCH ZASŁUG LECHA KACZYŃSKIEGO -NAWET JEDNEJ NIE POTRAFICIE WYMIENIĆ. AMEN. A TAKI MIAŁ BYĆ ZASŁUŻONY A TU PORAŻKA.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 15:53:10] • [IP: 5.173.131.***]

To wszystko wina PiS buhahahaha buhahahahahahabuhahahahahabuhahahaha buhahahaha buhahahahahahabuhahahahahabuhahahaha buhahahaha buhahahahahahabuhahahahahabuhahahaha

Gość • Niedziela [11.04.2021, 15:45:22] • [IP: 109.41.66.***]

pis, bog, kk-bzdety dla ograniczonych umyslowo

Gość • Niedziela [11.04.2021, 14:26:28] • [IP: 5.173.131.***]

i oby Was to obchodziło... bo to nie był wypadek.

mieszkanka Świnoujścia • Niedziela [11.04.2021, 14:24:46] • [IP: 5.173.131.***]

nie wierzę że te pomyjskie komentarze piszą Polacy. Pewnie połowę z nich mijam codziennie na ulicy, uśmiechniętych, życzliwych. Dopiero przy klawiaturze wychodzi zezwierzęcenie... życzę Wam dużo miłości...

Gość • Niedziela [11.04.2021, 13:59:11] • [IP: 176.221.123.***]

Cześć i Chwała Bohaterom. Prawdziwi Polacy czczą pamięć o pomordowanych żołnierzach w Katyniu, a także pamięć o poległych w zamachu 10.04.2010 r. pod Smoleńskiem. Cześć ich pamięci

Gość • Niedziela [11.04.2021, 13:35:26] • [IP: 108.29.78.**]

225 szczepic w glowe

Gość • Niedziela [11.04.2021, 12:32:04] • [IP: 83.20.221.**]

Piękna postawa radnych i komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu, jesteście zawsze tam gdzie patriota być powinien, brawo PiS

Gość • Niedziela [11.04.2021, 12:16:11] • [IP: 46.215.176.***]

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:55:58] • [IP: 176.221.123.***]...Bardzo słuszne i jasne wyjaśnienie, popieram w 100 %...💘

Gość • Niedziela [11.04.2021, 11:42:24] • [IP: 5.173.144.**]

Niech żyje PiS

Gość • Niedziela [11.04.2021, 10:43:32] • [IP: 37.248.225.***]

PODOBA MI SIĘ POMNIK SMOLEŃSKI SZAFOT PRZYDUPASÓW PIS -BO JAK TO INACZEJ NAZWAĆ? TAK SIĘ CZCI PAMIĘĆ" RZEKOMO POLEGŁYCH" -POMYLILI CHU... Z PALCEM. TO SIĘ DZIWIĆ ŻE POTEM LUDZIE MAJA ICH W DUPIE?

Gość • Niedziela [11.04.2021, 10:38:52] • [IP: 37.248.225.***]

IP: 176.221.123.*** NAPISZ CZYM SIĘ RÓŻNIĄ DOKONANIA PIS OD DOKONAŃ KOMUNISTÓW? CHYBA ICH JUŻ DAWNO PRZEROŚLI W DOKONANIACH. AJATOLLAH KACZYŃSKI I ŁUKASZENKO CZYM TE DYKTATURY SIĘ RÓŻNIĄ PRZECIEŻ TO KOLEDZY DLA PIS.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 10:34:40] • [IP: 37.248.225.***]

IP: 176.221.123.*** ŚMIERĆ STALINA TEZ OPŁAKUJESZ CO ROKU? PRZECIEŻ TO BYŁ OJCIEC NARODU.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 10:33:03] • [IP: 37.248.225.***]

NIECH PAJACE PISLAMU WYMIENIA CHOĆ PIĘĆ ZASŁUG DLA KRAJU JAKIE RZEKOMO LECH KACZYŃSKI MIAŁ DOKONAĆ? JEDNEJ NIE ZNAJDĄ.AMEN.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 10:20:29] • [IP: 176.221.123.***]

Dla byłych SB to nie ma żadnego znaczenia. Ludzie co wy wypisujecie przecież Rodziny straciły ojców i matki jak można wypisywać coś takiego, a jak by to spotkało waszego bliskiego to do tych którzy wypisują tak wstrętne słowa. Taki człowiek który wypisuje tak straszne słowa to BESTIA.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 10:15:57] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Niedziela [11.04.2021, 05:25:19] • [IP: 88.218.252.**]Styl pisowni podpowiada żeś wyznawca pisu..Komiczne że takie coś ma prawo głosu i wyboru to jakby małpie dał prawa wyborcze.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 09:16:42] • [IP: 37.248.225.***]

NAJPIERW SAMOLOT WOJSKOWY POTEM TUPOLEW TAK SIĘ KOŃCZY PYCHA WŁADZY. I TERAZ MAM IŚĆ NA APEL SMOLEŃSKI CHYBA WAS POJ... NAPUŚĆCIE WODY DO BASENU MACIEREWICZOWI.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 08:36:32] • [IP: 93.229.211.***]

Wczoraj to ja robiłem grilla.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 07:29:24] • [IP: 109.41.66.***]

Zbrodnia katynska to rozumiem, ale smolenska-co to nas obchodzi, przeciez to zwykly wypadek

Gość • Niedziela [11.04.2021, 07:26:22] • [IP: 178.238.249.***]

Jad wylewany przez byłych agentów SB i innych współpracowników tajnych służb na tym forum najlepiej świadczy ile chwastów jeszcze jest do wyrwania w naszym kraju.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 05:25:19] • [IP: 88.218.252.**]

tylko nie napiszeszzePrezydent Kaczynskizabiegalo katyniu ze sie otym glosno mowi kiedys pisnac nie wolno bylo co ty wiesz ciemniaku a madrzysz sie ze szkoda ze chodzisz po tej ziemi wstyd co ty wypisujesztroche szacunkudo drugiego czlowieka ciebie tez nie uszanuja straszne zlo z ciebie wychodzi nawet tapandemia niic cie nienauczyla

Oglądasz 1-25 z 89
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■